جدیدترین رنگبندی تاج در کشور

پس از گذشت حدود بیست روز، رنگ نارنجی به نقشه تاج کشور بازگشت. بر اساس آنچه اپلیکیشن ماسک در خصوص توزیع تاج در کشور منتشر می کند، جاجرم در خراسان شمالی به عنوان تنها شهر کشور در وضعیت نارنجی قرار گرفته است.

این در حالی است که روز گذشته وزارت بهداشت با اعلام ابتلای 467 نفر به امیکرون نسبت به شیوع بیماری امیکرون در جامعه و افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان هشدار داد.

“نارنجی” به نقشه کرونا برمی گردد

همزمان با هشدار وزارت بهداشت در مورد تردد مسیر جدید کرونا (امیکرون) در کشور، دیروز پس از حدود 20 روز محو شدن از نقشه تاج، رنگ نارنجی به نقشه بازگشت. بر اساس آنچه اپلیکیشن ماسک روز گذشته از آخرین وضعیت رنگ شهرهای کشور در خصوص تاج منتشر کرد، جاجرم در خراسان شمالی تنها شهر نارنجی کشور است.

وضعیتی که در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی می تواند منجر به تغییر وضعیت فعلی نقشه کشور از رنگ غالب آبی به قرمز و نارنجی شود.

روز گذشته رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت بابیان اینکه ویروس اومیکرون در جامعه شروع به گردش کرده است، گفت: طی چند هفته آینده تعداد مبتلایان به این ویروس افزایش قابل توجهی داشته است.

به گزارش ایسنا، گادری گفت: در برخی شهرهای بزرگ بیمارانی را پیدا کرده‌ایم که در مکان‌های عمومی بوده‌اند و این ما را نگران می‌کند و این به معنای انتقال ویروس در جامعه و کشور ما است. آن آغاز شده.

گادری ادامه داد: برخی از استان ها مانند هرمزگان، تهران، خراسان رضوی، اصفهان و مازندران بیشتر در معرض خطر هستند و باید هوشیاری بیشتری نسبت به بحث Omicron داشته باشند و مداخلات اجتماعی خود را به خوبی انجام دهند.

این هشدار رئیس بخش مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت است. اصلا آمار خوبی نیست

وی همچنین با بیان اینکه مجموع بیماران امیکرون در کشور به 467 نفر رسیده است، گفت: براساس آمار رسمی، 4 مورد در آذربایجان شرقی، 1 مورد در آذربایجان غربی، 38 مورد در اصفهان، 4 مورد در البرز، 9 مورد در بوشهر، 85 مورد. در بوشهر تهران، 78 مورد در چهارمحال و بختیاری، 78 مورد در زنجان، 10 مورد در سیستان و بلوچستان، 11 مورد در فارس و 11 مورد در قم. یک مورد در کردستان، 3 مورد در کرمان، 12 مورد در کرمانشاه، 2 مورد در گلستان، 36 مورد در مازندران، 9 مورد در مرکزی، 122 مورد در هرمزگان، 2 مورد در همدان، 17 مورد در یزدان، 17 مورد در یزد و 3 مورد در لرستان.

  آیا واکسن کراون همه را مصون می کند؟

در همین راستا میرزایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از افزایش موارد مشکوک به امیکرون در استان خبر داد. از سوی دیگر، فاطمه نوروزیان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان گفت: پس از شناسایی بیمار مبتلا، پای اومیکرون به جزیره کیش باز شد.

پیش از این برخی از مسئولان وزارت بهداشت گفته بودند که میزان ابتلا به تاج جدید بیشتر از آمار رسمی است و همه افراد مبتلا به این بیماری و همچنین خانواده‌هایشان به این بیماری مبتلا خواهند شد.

در همین راستا، محمد هاشمی، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز گذشته با اشاره به کاهش تعداد قربانیان کرونا در کشور، تاکید کرد که کاهش تلفات به 19 نفر نباید منجر شود. به عادی سازی و عدم رعایت رویه های بهداشتی؛ Omicron در کمین است و نگرانی ها همچنان پابرجاست.

نقشه تاج ایران در 27 آذر با عبور کامل کشور از پنجمین قله تاج آبی و زرد شد و برای اولین بار پس از قله های قله کشور، قرمز و نارنجی از نقشه تاج کشور محو شد.

این در حالی است که روز جمعه پس از 22 ماه، تعداد جان باختگان کرونا به کمتر از 20 نفر کاهش یافت و در آن روز 19 نفر بر اثر بیماری عروق کرونر قلب جان باختند. آخرین بار در 7 مارس 1998، تعداد کشته شدگان در تاج کمتر از 20 نفر و 17 نفر بود.

جدیدترین رنگ آمیزی تاج

شناسایی روزانه عروق کرونر سه رقمی بود

این در حالی است که بر اساس اعلام وزارت بهداشت، شناسایی روزانه بیماران کرون در کشور پس از سه روز شب گذشته به سه رقم رسید. بر اساس این گزارش، طی 24 ساعت گذشته 701 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 بر اساس معیارهای تشخیصی نهایی در کشور شناسایی شد که از این تعداد 168 نفر در بیمارستان بستری شدند.

  فصل دوم «بازی کامپوزیت» کی منتشر می شود؟

آخرین باری که مبتلایان جدید تاج در کشور در این سه رقم بودند، 976 مورد در 24 اردیبهشت سال گذشته بود. همچنین طی 24 ساعت گذشته در 15 استان هیچ مورد فوتی ناشی از کرونا گزارش نشده است و تنها یک مورد فوت در 12 استان گزارش شده است.

از سوی دیگر آمار جان باختگان آذربایجان غربی پس از 292 روز به صفر رسید. این در حالی است که طی 24 ساعت گذشته 26 بیمار مبتلا به کووید-19 جان خود را از دست داده اند.

پنجمین صعود تاج از اوایل تیرماه در کشور آغاز شد و وزارت بهداشت 17 مهرماه از گذر این صعود در کشور خبر داد. رکورد مرگ و میر روزانه تاج در این مدت چندین بار شکسته شد و با 709 مرگ روزانه به بالاترین میزان مرگ و میر از زمان شروع اپیدمی تاج در کشور در روز دوم شهریور رسید.

دعوت از رئیس جمهور برای تزریق نوبت سوم

این در حالی است که ابراهیم رئیسی رئیس جمهور دیروز در جلسه ستاد ملی مبارزه با تاج و تخت با بیان اینکه مسئولان و دستگاه های دولتی باید در رعایت مقررات بهداشتی اهتمام بیشتری داشته باشند، افزود: گزارش های دریافتی از کشور نشان می دهد که کمبود واکسن وجود ندارد. واکسن‌های وارداتی و من از همه می‌خواهم که دوز سوم واکسن را تزریق کنند تا از سلامت جامعه به طور مؤثرتری محافظت کنند.

به گزارش ایسنا، رئیسی همچنین از همه مسئولان ذیربط از جمله مدیران خواست در نظارت بر تردد در مرزهای کشور و به ویژه کنترل دقیق ورود افراد به این امر، برای ورود افراد مبتلا به عروق کرونر دچار مشکل نشویم. مرض.

  تحریم های جدید آمریکا علیه مسکو

میزان تزریق دوز سوم

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، تاکنون 606 میلیون و 662 هزار و 255 نفر نوبت اول، 52 میلیون و 552 هزار و 641 نفر نوبت دوم و 9 میلیون و 481 هزار و 553 نفر نوبت سوم واکسن کرون را دریافت کرده اند. تعداد کل واکسن های تزریقی در کشور به 122 میلیون و 434 هزار و 219 دوز رسیده است.

به گفته حمیدرضا جماعتی، دبیر کمیته علمی تاج، تحقیقات نشان می دهد که سیستم ایمنی بدن پس از 12 روز از نوبت سوم تزریق حدود 75 درصد تقویت می شود. در همین رابطه محسن زهرایی، رئیس اداره بیماری‌های پیشگیری و واکسن وزارت بهداشت از ورود بیش از 175 میلیون دوز واکسن کرونا به سردخانه مرکزی واکسن‌ها خبر داد و گفت: به ظرفیت تولید خوبی رسیده‌اند. و نیازی به واردات بیشتر واکسن از خارج نیست.

به گزارش ایسنا، وی درباره میزان واکسن های ایرانی تحویلی به وزارت بهداشت گفت: تاکنون حدود 60 میلیون دوز واکسن اسپیکوژن، 13.5 میلیون دوز واکسن برکت و 80 میلیون دوز واکسن پاستوکوکس دریافت کرده ایم.

همچنین 50 میلیون دوز واکسن کوپارس و حدود 25 میلیون دوز واکسن فخرا آماده تحویل و در مراحل پایانی است. همچنین علیرضا بیگلری، رئیس انستیتو پاستور در ایران در گفت و گو با خبرگزاری صداوسیما از تاثیر 96.5 درصدی واکسن پاستوکوکوس خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید