جاسوسی اف بی آی سه برابر شده است

جامعه اطلاعاتی آمریکا او در گزارش سالانه شفافیت خود که دیروز (جمعه) منتشر شد، اذعان کرد که بین دسامبر 2020 و نوامبر 2021، اداره تحقیقات فدرال FBI ) او با حدود 3.4 میلیون آمریکایی مصاحبه کرد و اگرچه FBI می گوید او به دنبال آن است هکرهای خارجی اما گروه های آزادی مدنی می گویند این اقدام FBI یک حمله گسترده به حریم خصوصی آمریکاست.

به گزارش شبکه راشاتودی روسیه، گزارش سالانه شفافیت جامعه اطلاعاتی که توسط دفتر مدیر اطلاعات ملی (ODNI) منتشر شده است، بیان می‌کند که در این مدت، FBI، 3,394,533 53 مورد از آمریکایی‌ها را در مورد اطلاعات جمع‌آوری‌شده تحت مجوز مورد مناقشه مورد بازجویی قرار داده است. جاسوسی توسط خارجی ها ساخته شده است.

این گزارش تصریح می‌کند که داده‌های الکترونیکی طبق بند ۷۰۲ قانون نظارت بر اطلاعات خارجی به صورت قانونی جمع‌آوری می‌شوند. دفتر مدیر اطلاعات ملی می گوید بسیاری از این بازجویی ها در تلاش برای بی ثبات کردن زیرساخت های مهم ایالات متحده توسط بازیگران سایبری خارجی در نیمه اول سال 2021 انجام شده است.

این گزارش همچنین حاکی از آن است که تعداد بازجویی‌ها و تحقیقات از آمریکایی‌ها در سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است، به طوری که از دسامبر 2019 تا نوامبر 2020، 1.3 میلیون آمریکایی در مقایسه با سال گذشته بازجویی شده‌اند. او سه برابر شده است.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید دیروز به خبرنگاران گفت: «می‌دانم که بخشی از این به تحقیق درباره عملیات‌های قاچاق احتمالی مربوط می‌شود، اما من شما را برای اطلاعات بیشتر به FBI ارجاع می‌دهم».

  پورشه کیمن GT; هدیه آلمانی که توربو نیست!

اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا (ACLU) در پاسخ به این گزارش، رفتار FBI را حمله ای گسترده به حریم خصوصی افراد توصیف کرد و اشلی گورسکی، یکی از اعضای اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا، گفت: فوریت این مشکل است. «زمان آن فرا رسیده است که کنگره برای حفاظت از حقوق متمم چهارم اقدام کند.

بر اساس این گزارش، بند 702 قانون نظارت بر اطلاعات خارجی به مدیر اطلاعات ملی و دادستان کل اجازه می دهد تا برای دسترسی به اطلاعات خارجی به غیرآمریکایی های مستقر در خارج از ایالات متحده حمله کنند.

جاسوسی اف بی آی سه برابر شده است

به گفته راشاتودی، فرآیند FISA در سال‌های اخیر پس از سوءاستفاده اف‌بی‌آی از این فرآیند برای جاسوسی از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق و کمپین او، تحت نظارت شدید قرار گرفته است. توسط مشاور کمپین کارتر پیج استفاده شده است.

بررسی 29 مورد استفاده از قانون نظارت بر اطلاعات خارجی توسط بازرس ارشد وزارت دادگستری در سال 1399 نشان داد که در اجرای این قانون اشتباهاتی صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید