ثروتمندترین فوتبالیست های جهان Society 24

کریستیانو رونالدو ثروتمندترین فوتبالیست جهان در سال 2022 است. او یک فوتبالیست حرفه ای پرتغالی است که در پست مهاجم برای باشگاه لیگ برتر منچستریونایتد بازی می کند و کاپیتان تیم ملی پرتغال است. رونالدو در 18 سال دوران حرفه‌ای خود، 32 جام مهم از جمله پنج قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، قهرمانی اروپا برای پرتغال زادگاهش و 7 عنوان قهرمانی لیگ در انگلیس، اسپانیا و ایتالیا به دست آورد و اولین قهرمانی در آن کشور شد. او همچنین یکی از معدود بازیکنانی است که بیش از 1100 بازی حرفه ای انجام داده و بیش از 800 گل رسمی برای باشگاه و کشور به ثمر رسانده است. مجموع درآمد رونالدو تا سال 2021 125 میلیون دلار و دستمزد او 70 میلیون دلار است.

ثروتمندترین فوتبالیست های جهان

پایان دوران باشکوهی بود که بارسلونا اعلام کرد مسی به دلیل محدودیت های مالی در لالیگا دیگر در این باشگاه نخواهد بود. مسی در 21 سال حضور خود در تنها تیمی که تاکنون شناخته است، 672 گل به ثمر رساند و 268 پاس گل در راه کسب 35 عنوان قهرمانی لیگ و 78 جایزه ارائه کرد. لیونل آندرس مسی یکی از ثروتمندترین بازیکنان فوتبال جهان تا سال 2022 است. او همچنین 875 میلیون دلار از حقوق و پاداش و 350 میلیون دلار از حمایت ها به دست آورد که در مجموع بیش از 1 میلیارد دلار در دوران حرفه ای خود بوده است. لیونل مسی یک فوتبالیست حرفه ای آرژانتینی است که در پست مهاجم برای پاری سن ژرمن در لیگ 1 بازی می کند و کاپیتان تیم ملی آرژانتین است. او که اغلب به عنوان بهترین بازیکن جهان شناخته می شود، یکی از بهترین بازیکنان تمام دوران به حساب می آید. مسی رکورد هفت جایزه توپ طلا و شش جایزه کفش طلا را در اروپا کسب کرد و به عنوان توپ طلای 2020 انتخاب شد. مسی بیش از 750 گل برای این باشگاه به ثمر رسانده است. تا سال 2021 کل درآمد مسی 110 میلیون دلار و دستمزد او 75 میلیون دلار است.

ثروتمندترین فوتبالیست های جهان

نیمار جونیور فوتبالیست حرفه ای برزیلی است که در پست مهاجم برای پاری سن ژرمن در لیگ 1 و تیم ملی برزیل بازی می کند. او بازیکنی همه کاره در نظر گرفته می شود که می تواند به عنوان مهاجم مرکزی، مهاجم دوم، وینگر یا گاهی اوقات به عنوان هافبک تهاجمی بازی کند. نیمار با درآمدی معادل 95 میلیون دلار، یکی از 10 بازیکن ثروتمند جهان در سال 2022 است. نیمار در سال 2017 در حالی که زیر سایه مسی در بارسلونا بازی می کرد، زمانی که این باشگاه به اولین لیگ قهرمانان اروپا رسید، به قیمت رکورد 263 میلیون دلار به پاری سن ژرمن فروخته شد. فینال سال گذشته نیمار 29 ساله قرارداد خود را به مدت 4 سال تمدید کرد تا تا سال 2025 در پایتخت فرانسه بماند. او همچنان یکی از پردرآمدترین بازیکنان تیم است. او که یک گلزن موفق و بازیساز مشهور است، به عنوان یکی از بهترین بازیکنان جهان شناخته می شود. دستمزد نیمار 75 میلیون دلار است.

  شیخ قاجار که بود و چه کرد؟

ثروتمندترین فوتبالیست های جهان

کیلیان امباپه فوتبالیست حرفه ای فرانسوی است که در پست مهاجم برای پاری سن ژرمن در لیگ 1 و تیم ملی فرانسه بازی می کند. او که یکی از بهترین بازیکنان جهان محسوب می شود، به دریبل زدن و سرعت خود شهرت دارد. امباپه در سن خودش بیشتر از رونالدو و مسی گل زده است. تا حدودی به دلیل شناخت زودهنگام پتانسیل او توسط حامیان تجاری، او اکنون بیش از سن خود درآمد دارد. امباپه بر اساس مجموع درآمد او در سال 2021 که 43 میلیون دلار بود تا سال 2022 یکی از ثروتمندترین بازیکنان فوتبال جهان است. دستمزد امباپه 28 میلیون دلار است.

ثروتمندترین فوتبالیست های جهان

محمد صلاح بازیکن فوتبال مصری است که در پست مهاجم برای باشگاه لیگ برتر لیورپول بازی می کند و کاپیتان تیم ملی مصر است. صلاح دوران بزرگسالی خود را در سال 2010 با بازی برای آلموکاولون آغاز کرد و سپس در سال 2012 به بازل رفت و در آنجا دو قهرمانی سوپرلیگا سوئیس را به دست آورد. در سال 2017، صلاح با امضای قراردادی 36.9 میلیون پوندی با لیورپول، هدف نقل و انتقالات فوتبال باشگاهی قرار گرفت و تبدیل به گران ترین بازیکن مصری تاریخ شد. در اکتبر گذشته، او صدمین گل خود را برای باشگاهش به ثمر رساند و تبدیل به سریع ترین بازیکن تاریخ باشگاه شد. هیچ بازیکن دیگری در لیگ برتر در این مدت گل بیشتری به ثمر نرسانده است. او یکی از بهترین بازیکنان جهان محسوب می شود و به خاطر تمام کردن، دریبل زدن و سرعتش شناخته می شود. صلاح به عنوان یکی از ثروتمندترین بازیکنان فوتبال جهان در سال 2022 شناخته می شود. تا سال 2021 کل درآمد او 41 میلیون دلار و دستمزدش 25 میلیون دلار است.

  سرمربی ایتالیایی استقلالی می ماند/ مذاکرات موفق با گابریل پین

ثروتمندترین فوتبالیست های جهان

روبرت لواندوفسکی کاپیتان تیم ملی لهستان است و در پست مهاجم برای باشگاه بایرن مونیخ بوندسلیگا بازی می کند. لواندوفسکی که به دلیل موقعیت‌یابی، تکنیک و تمام کردنش معروف است، یکی از بهترین مهاجمان تمام دوران و همچنین یکی از موفق‌ترین بازیکنان تاریخ بوندسلیگا محسوب می‌شود. او در بزرگسالی بیش از 600 گل برای باشگاه و کشورش به ثمر رسانده است. رابرت لواندوفسکی ششمین بازیکن ثروتمند جهان در سال 2022 است. لواندوفسکی در سال 2021 حدود 35 میلیون دلار درآمد داشت و دستمزد او 27 میلیون دلار است. قرارداد این بازیکن 33 ساله در سال 2023 به پایان می رسد و عملکرد او به عنوان بهترین بازیکن سال آلمان به شایعات در مورد خواستگاران دامن زده است. او در رقابت برای عنوان بهترین بازیکن جهان نه تنها در زمین، بلکه در خارج از آن، برند لباس خود RL9 را راه اندازی کرد و درآمد خود را با تاییدیه های نایک، هواوی و هد اند شولدرز افزایش داد.

ثروتمندترین فوتبالیست های جهان

آندرس اینیستا لوهان در سال 2022 به عنوان یکی از ثروتمندترین فوتبالیست های جهان شناخته شد. او یک فوتبالیست حرفه ای اسپانیایی است که در پست هافبک بازی می کند و کاپیتان لیگ J1 باشگاه کوبه است. اینیستا که یکی از بهترین هافبک های تمام دوران به حساب می آید، بیشتر دوران حرفه ای خود را در بارسلونا گذراند، جایی که سه فصل به عنوان کاپیتان خدمت کرد. اینیستا پس از پایان دوران 22 ساله خود در بارسلونا، در سال 2018 با قراردادی دو ساله با کوبه به ژاپن رفت. این هافبک از آن زمان به باشگاه کمک کرده است تا جام امپراطور در سال 2019 را به دست آورد، برای اولین بار به لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند و در فوریه 2020 قهرمان سوپرکاپ ژاپن شود. کل درآمد او از سال 2021 حدود 35 میلیون دلار و دستمزد او 31 میلیون دلار است. .

ثروتمندترین فوتبالیست های جهان

پل پوگبا بازیکن فرانسوی یوونتوس است. او در حال حاضر یک قرارداد 10 ساله کفش با آدیداس دارد که ارزش آن 45 میلیون دلار برآورد شده است. پوگبا یک فوتبالیست حرفه ای است که برای باشگاه لیگ برتر منچستریونایتد و تیم ملی فرانسه بازی می کند. عمدتا به عنوان هافبک میانی کار می کند، اما می تواند به عنوان وینگر چپ، هافبک تهاجمی، هافبک دفاعی و بازی ساز نیز استفاده شود. عملکرد پوگبا در یوونتوس او را در سال 2016 با مبلغی معادل 105 میلیون یورو به منچستریونایتد بازگرداند. این بالاترین مبلغ پرداختی یک باشگاه انگلیسی در آن زمان بود. او در اولین فصل حضورش قهرمان لیگ کاپ و لیگ اروپا شد. در فصل 19-2018، او در تیم منتخب سال PFA انتخاب شد. مجموع درآمد او تا سال 2021 حدود 34 میلیون دلار و حقوق او 27 میلیون دلار است.

  نیاز سریال؛ جایگزینی برای «مشهور» در شب قدر

ثروتمندترین فوتبالیست های جهان

گرت بیل به عنوان وینگر و هافبک برای باشگاه رئال مادرید لالیگا و تیم ملی ولز بازی می کند. او به طور گسترده به عنوان یکی از بزرگترین بال های نسل خود و یکی از بهترین بازیکنان ولز در تمام دوران در نظر گرفته می شود. گرت فرانک بیل به عنوان یکی از ثروتمندترین بازیکنان فوتبال جهان در سال 2022 شناخته می شود که 32 میلیون دلار از حقوق و پاداش به دست آورده است. بیل فصل گذشته پس از درگیری با زین الدین زیدان سرمربی رئال مادرید به صورت قرضی به تاتنهام فرستاده شد. استعفای زیدان در پایان فصل 2021-2020 پس از شکست باشگاه در کسب جام، راه را برای بازگشت گرت بیل به برنابئو برای فصل گذشته با قرارداد فعلی اش هموار کرد. مجموع درآمد این بازیکن 32 میلیون دلار و دستمزد او 26 میلیون دلار است.

ثروتمندترین فوتبالیست های جهان

ادن میکل هازارد هافبک تهاجمی باشگاه رئال مادرید اسپانیا و کاپیتان تیم ملی بلژیک است. او به خاطر خلاقیت، دریبل زدن، کنترل توپ و پاس دادن شهرت دارد. در سال 2019، رئال مادرید با پرداخت 118 میلیون دلار به چلسی، گرت بیل، بازیکن ملی پوش ولز را با قراردادی 5 ساله به ارزش 26 میلیون دلار در سال به خدمت گرفت. اما این ملی پوش بلژیکی در دو فصل ابتدایی حضورش در این باشگاه 59 بازی شکست خورد. طبق گزارش فوربس، ادن مایکل هازارد دهمین بازیکن ثروتمند جهان در سال 2022 است. او با حقوق و پاداش سال 2021 خود 29 میلیون دلار به دست آورد.

2022-08-02 17:30:54

دیدگاهتان را بنویسید