ثروتمندان جهان یک تریلیون دلار به ثروت خود اضافه کرده اند

500 نفر از ثروتمندترین افراد جهان در سال گذشته 1 تریلیون دلار ثروتمندتر شدند. بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، ثروتمندترین افراد جهان در سال 2021 در مجموع 1 تریلیون دلار به دارایی های خود اضافه خواهند کرد.

به گزارش سیان، ایلان ماسک، ثروتمندترین مرد جهان، تنها در 12 ماه گذشته نزدیک به 118 میلیارد دلار درآمد داشته است. سازمان ملل تخمین می زند که 150 میلیون نفر در سال 2021 زیر خط فقر زندگی خواهند کرد.

سایر سودهای کلان گروه میلیاردرها برنارد آرنو، غول های لوکس با رشد 7.62 میلیارد دلاری و لری پیج و سرگئی برین به ترتیب با رشد 47 و 45 میلیارد دلاری هستند.

سال 2021 برای مارک زاکربرگ سال کابوس های بزرگ فناوری بود، اما او 25 میلیارد دلار دیگر نیز به ثروت خود اضافه کرد.

زندگی کارگران سال گذشته به شدت تحت تأثیر اپیدمی کرون قرار گرفت، اما سال 2021 نیز سال خوبی برای ثروتمندتر شدن ثروتمندان بود.

در این راستا، ثروتمندان بدهی زیادی به فدرال رزرو دارند که هر ماه ده ها میلیارد دلار به بازارهای مالی تزریق می کند، در حالی که نرخ بهره را نزدیک به صفر نگه می دارد. سیاست پولی بسیار ضعیف که برای حمایت از حرکت نقدینگی در بازارهای مالی طراحی شده است.

طبق گزارش بلومبرگ، مجموع دارایی خالص این 500 نفر اکنون از 4.8 تریلیون دلار فراتر رفته است. این بیشتر از تولید ناخالص داخلی هر کشور روی کره زمین به جز ایالات متحده و چین است.

با این حال، در طول سال‌ها، پیشنهادهای قانون‌گذاران آمریکایی برای مالیات از میلیاردرهای به اصطلاح توسط ابر میلیاردرهایی مانند ماسک مورد تمسخر قرار گرفته است.

  وقتی سربازان اوکراینی برای پوتین سرود خواندند +فیلم اتفاق عجیبی افتاد

علیرغم همه ادعاهایش، مدیرعامل تسلا در سال های اخیر مالیات بر درآمد کمی پرداخت کرده یا اصلاً مالیات پرداخت نکرده است.

به گفته موسسه تحقیقات سیاست نابرابری که داده‌های فوربس را تجزیه و تحلیل می‌کند، میلیاردرهای آمریکایی از زمان شروع همه‌گیری تاج و تخت، بیش از 70 درصد افزایش در ثروت خود داشته‌اند که در مجموع به بیش از 5 تریلیون دلار رسیده است.

دموکرات ها می گویند سرمایه غیرمنتظره میلیاردرها در دو سال گذشته به تنهایی برای تامین هزینه پروژه زیرساخت اجتماعی جو بایدن کافی است. اما لایحه مالیات میلیاردرها در پاییز امسال، زمانی که مخالفت سناتورهای بانفوذ با آن مخالفت کردند، محقق نشد.

دیدگاهتان را بنویسید