ثبت اولین مرگ ناشی از تب کریمه کنگو در کشور

مدیرکل دامپزشکی استان یزد گفت: یک فرد مبتلا به تب کریمه کنگو به دلیل استفاده از گوشت های حاصل از ذبح غیرمجاز فوت کرد.

علی فاتحی نیا با اشاره به فوت اولین مورد تایید شده تب کریمه کنگو در استان گفت: متوفی یک شهروند عادی بوده که به دلیل استفاده از گوشت حاصل از کشتار غیرمجاز به این بیماری مبتلا شده و در یخچال قرار نگرفته است. متاسفانه فوت کرد..

وی افزود: شهروندان با توجه به فرارسیدن عید سعید قربان گوشت نذری را به مدت 24 ساعت در یخچال با دمای صفر تا چهار درجه نگهداری و سپس به صورت کامل مصرف کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان ادامه داد: تب کریمه کنگو (CCHF) یک بیماری مشترک بین دام و انسان است که شایع ترین دلیل ابتلای بیماران به آن تماس با حیوانات یا مصرف گوشت آلوده و غیر یخچالی در اثر ابتلا به این بیماری است. ذبح غیرقانونی حیوانات که هم اکنون است طبق سنت قربانی نیکو در روز قربان بایرام باید مورد توجه جدی شهروندان قرار گیرد.

فاتحی نیا بر لزوم استفاده از دستکش در هنگام خرد کردن گوشت تاکید کرد و ادامه داد: تب کریمه کنگو در گاو از بیرون قابل مشاهده نیست، بنابراین بدون معاینه توسط دامپزشکان تشخیص داده نمی شود، اما این بیماری می تواند باعث خونریزی شدید در انسان شود. باعث می شود و منجر به مرگ می شود.

وی تب، ضعف، سردرد شدید، لرز، درد شدید در ناحیه کمر، کمر و پاها، گیجی، کبودی و بی اشتهایی، تهوع و استفراغ غیرمرتبط با غذا خوردن، اسهال، درد شکم را از علائم تب خونریزی دهنده کریمه کنگو عنوان کرد.

  اعتدال بهاری چیست؟ در ساعت 7:05:12 چه اتفاقی می افتد؟

مدیرکل دامپزشکی استان از شهروندان خواست در صورت تماس با حیوانات یا گوشت و بروز چنین علائمی در اسرع وقت به مراکز درمانی مراجعه کنند تا بیمار بتواند به سرعت درمان خونریزی داخلی و نامرئی را که یکی از این علائم است، آغاز کند. علل تاخیر در تشخیص و مرگ بیمار

دیدگاهتان را بنویسید