تیراندازی در کلیسایی در آلاباما

رسانه ها آمریکا حداقل سه نفر در منطقه Vestavia Hills در آلاباما مورد حمله قرار گرفتند تیراندازی کردن هستند.

گفته می شود که این تیراندازی کردن این اتفاق در کلیسای اسقفی سنت استفان رخ داد. پلیس وستاویا هیلز این حادثه را تایید کرد و گفت که چندین نفر هدف تیراندازی قرار گرفته اند.

پلیس می گوید مهاجم دستگیر شده است، اما پلیس به دنبال مکانی برای پاکسازی منطقه از سایر تهدیدات احتمالی است. رسانه ها از افزایش حضور پلیس در محل خبر دادند.

    تیراندازی در کلیسایی در آلاباما

منابع خبری هنوز تعداد دقیق قربانیان این حادثه را اعلام نکرده اند. اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

یک سایت خبری که چشم بند را در ایالات متحده ردیابی می کند، هفته گذشته اعلام کرد که امسال 240 چشم بند در ایالات متحده وجود دارد.

بر اساس گزارش آرشیو خشونت مسلحانه، 33 مورد از این تیراندازی ها پس از حمله 24 ماه مه در اووالدا، تگزاس رخ داد که در آن 19 کودک و دو بزرگسال کشته شدند.

«تیراندازی‌های کور» طبق تعریف پایگاه «آرشیو خشونت‌های مسلحانه»، تیراندازی‌هایی است که در آن حداقل چهار نفر به غیر از مهاجم هدف گلوله قرار می‌گیرند و زخمی می‌شوند یا کشته می‌شوند.

به گفته این پایگاه، این آمار به این معناست که در سال جاری تاکنون به طور میانگین بیش از یک مورد تیراندازی کور در آمریکا رخ داده است. در سال 2022، هفته ای نبود که حداقل چهار تیراندازی کور صورت نگیرد.

تعداد تیراندازی های بی رویه در ایالات متحده در سال های اخیر افزایش یافته است. در سال 2021، نزدیک به 700 تیراندازی صورت گرفت. این در حالی بود که در سال 2020 این رقم 611 و یک سال قبل از آن 417 بود.

  ضبط "نیسان آبی" متوقف شد!

مقایسه آمار خشونت‌های مسلحانه بین ایالات متحده و سایر نقاط جهان، ایالات متحده را به کشوری بسیار برجسته تبدیل می‌کند: میزان تیراندازی خشونت‌آمیز این کشور بالاتر از هر کشور دیگری در جهان است. اگرچه ایالات متحده نماینده حدود 5 درصد از جمعیت جهان است، اما تقریباً 31 درصد از کسانی را که مرتکب قتل عام می شوند، تشکیل می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید