تیراندازی به دو مرد در یک ماشین

قضات دیوان عالی کشور با تایید احکام قطعی شعبه پنجم دادگاه کیفری استان خراسان رضوی به جنایت مسلحانه در میدان سیمای مشهد، «پلنگ سیاه» به دار مجازات آویخته شد.

ماجرای هولناک این پرونده که به «گانگسترهای هالیوودی» معروف شد، از مرداد ماه سال 96 با وقوع جنایتی مسلحانه در منطقه کاسم آباد مشهد آغاز شد که طی آن جوانی به نام «حسین» به ضرب گلوله کشته شد. مرده.

در تحقیقات اولیه پلیس مشخص شد که ریشه جنایت مربوط به آشنایی و ارتباط غیرعادی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است و ردپای یک زن جوان در این حادثه هولناک به چشم می خورد. چرا که ردیابی این حادثه منجر به تیراندازی چند روز قبل از ارتکاب این جنایت مسلحانه در بلوار آزادی شد که در تیراندازی مسافران از خودرویی به خودروی دیگر یک نفر مجروح شد.

تیراندازی که به خاطر شهاب یکی از سرنشینان خودرو آغاز شد با زن جوانی به نام الف درگیر شد که با شلیک گلوله کشته شد.

بازپرسان جنایی اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در ادامه تحقیقات برای شناسایی و دستگیری عاملان این جنایت، حسین – م با اسلحه کلاشینکف مورد اصابت چند گلوله قرار گرفت.

دقایقی پس از این جنایت هولناک، تحقیقات تخصصی توسط کارآگاهان آگاهی خراسان رضوی با هدایت و نظارت مستقیم سرهنگ حمید رزمخا (رئیس وقت اداره اطلاعات خراسان رضوی) و به فرماندهی سرهنگ گلمی ثانی (رئیس وقت ناکزا) آغاز شد.

مشاهدات کارآگاهان ردپایی از شهاب (برادر مقتول در صحنه جنایت کاسم آباد) را نشان می‌دهد، بنابراین تحقیقات عمیق در این خصوص آغاز شده و کارآگاهان توانسته‌اند عملیاتی را علیه شهاب و چهار عامل دیگر مرتبط با جنایت هماهنگ کنند. وحشتناک را دستگیر کنید

  کلاوس باربی؛ قصاب از گشتاپو!

در میان دستگیر شدگان یک گانگستر معروف به پلنگ سیاه نیز وجود دارد که در سایر پرونده های جنایی تحت تعقیب است. وی در روز حادثه با کلاشینکف از خودروی پراید پیاده شد و دو جوان را کشت.

«مهدی الف» در بازجویی ها گفت: در یک کارگاه شن شویی در کوچان به عنوان نگهبان مشغول به کار بودم که با شهاب آشنا شدم و او ماجرای قتل وحشیانه برادرش را برایم تعریف کرد و من هم تصمیم گرفتم از برادرش انتقام بگیرم. چگونه قتل را طراحی کردیم و در مسافرخانه ای در خیابان خرمشهر مشهد مستقر شدیم.

من حسن و رضا (قربانیان) را نمی شناختم و فقط عکس حسن را دیده بودم. طبق اطلاعاتی که به دست ما رسید، این دو جوان به همراه یک نفر دیگر در اطراف میدان تلویزیون بودند که مرتضی (یکی از متهمان پرونده) همراه ما آمد تا حسن و رضا را به من نشان دهد.

میلاد (متهم دیگر) سوار پراید بود و من در صندلی عقب نشسته بودم. مرتضی ماشینی را دور میدان تلویزیون به من نشان داد، اما گفت: رضا در ماشین نیست و راننده را نمی شناسم، اما حسن کنار شاگرد نشسته است.

متهم

متهم 36 ساله افزود: با این حال پوسته را از کیفم بیرون آوردم و به سمت پژو 405 رفتم. لوله اسلحه را روی شیشه ماشین گذاشتم و چند گلوله شلیک کردم، سپس با همان غرور به کوچان رفتیم و بعد دستگیر شدیم.

حمید، یکی دیگر از متهمان پرونده نیز گفت: شهاب در همین روز و درست زمانی که قتل اتفاق افتاد، مرا به منطقه کاسم آباد برد تا وانمود کنم که از قتل خبر ندارد و آن را از داروخانه ای در آن زمان خرید. «و بعد جلوی دوربین مداربسته بانک ملت ایستادیم، چون شهاب مطمئن بود بعد از شناسایی مقتولین، پلیس به سراغش خواهد رفت.

  حافظه داخلی جیمز وب فقط 68 گیگابایت!

در پی اعترافات متهمان و بازسازی صحنه جنایت، پرونده به دلیل اهمیت ویژه به شعبه پنجم دادگاه کیفری استان خراسان رضوی ارسال و توسط قضات مجرب مورد رسیدگی کامل قرار گرفت.

در این میان وقتی عامل جنایت مسلحانه مقابل قضات برجسته دادگستری خراسان رضوی قرار گرفت و متوجه شد که انکار جنایت یا جعل داستان بی فایده است، ناگزیر به تشریح اقدامات مجرمانه خود شد و پس از بیان اینکه 8 سال از عمر خود را سپری کرده است، به تشریح جزئیات پرداخت. از کشتارهای مسلحانه و تشریح زوایای پنهان و آشکار تیراندازی در تلویزیون.

در پی اعتراف صریح متهم موسوم به پلنگ سیاه و سایر عوامل مرتبط با این دو جنایت هولناک، جلسات به ریاست قاضی علی موحدی راد و قاضی محمد شجاع پور فدکی به تمامی جوانب ادامه یافت و قضات ذره بین تعیین شدند. زیرا این حادثه فضای ناامنی را در شهر ایجاد کرده است.

در ادامه محاکمه، قضات شعبه پنجم دادگاه کیفری استان خراسان رضوی احکام خود را صادر کردند. بر اساس این حکم، مهدی الف، متهم اصلی پرونده پلنگ سیاه، به دو فقره انتقام از قتل دو مسلمان، پنج سال حبس تعزیری برای نگهداری اسلحه و مهمات و ضبط سلاح به نفع دولت برای جراحات غیر فوتی دیه پرداخت می کند.

قضات مجرب همچنین شهاب را به اتهام معاونت در قتل به 25 سال حبس، حمل سلاح شکاری و ضبط اسلحه به نفع دولت به 6 ماه حبس و برای اجرای حکم به سه سال تبعید محکوم کردند. در گزارش خراسان آمده است؛ بر اساس رای قضات شعبه پنجم دادگاه کیفری استان خراسان رضوی، «میلاد» (راننده غرور) به اتهام نصب خودرو به ۲۵ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید و همچنین یک سال حبس تعزیری محکوم شد. پلاک وسیله نقلیه.

  احتمال جریمه 3 میلیارد تومانی خشک کردن درختان خیابان کاج

حمید دیگر متهم این پرونده به اتهام معاونت در قتل به ۱۵ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید و مرتضی (یکی دیگر از اعضای باند) به دلیل نقش جزئی در جنایتی هولناک به دو سال حبس تعزیری محکوم شدند. .

اما این احکام مورد اعتراض وکلای مدافع و متهمان قرار گرفت و پرونده «گانگسترهای هالیوودی» برای بررسی دقیق تر به شعبه 32 دیوان عالی کشور ارجاع شد. به گزارش اختصاصی خراسان، قضات سپیدپوش این صنعت که سال ها از عمر خود را در دستگاه قضایی سپری کرده اند، پس از بررسی مستندات این پرونده پرمخاطب، حکم دادگاه کیفری استان خراسان رضوی را صادر کردند. مطابق با موازین شرعی و قانونی احکام مورد تایید قرار گرفت.

بدین ترتیب با محکومیت عاملان در میدان سیمای مشهد، پرونده برای اجرای حکم به دادگاه عمومی و انقلاب مشهد فرستاده شد و به این ترتیب “پلنگ سیاه” در آستانه مرگ قرار گرفت و سایر جنایتکاران مجبور به گذراندن دوران جوانی خود شدند. پشت سر او راه راه سیاه.

منبع: روزنامه خراسان

دیدگاهتان را بنویسید