تکمیل نیمه تعمیرات اساسی نیروگاه خلیج/سوم در اختیار شبکه قرار گرفته است

با اتمام تعمیرات نیمه اساسی بلوک سه نیروگاه گازی خلیج فارس، این بلوک به مدیریت شبکه برق واگذار شد.

تکمیل نیمه تعمیرات اساسی نیروگاه خلیج/سوم در اختیار شبکه قرار گرفته است

محمد ماهنی نژاد، مدیرعامل نیروگاه گازی خلیج فارس، تعمیرات نیمه اساسی و بازدید 24 هزار ساعته از سه نیروگاه را برشمرد. وی با توجه به نزدیک شدن به زمان پیک شبکه گفت: طبق برنامه ریزی و هماهنگی انجام شده با مدیریت شبکه برق ایران، تعمیرات نیمه اساسی واحد 3 توسط نیروهای اجرایی داخلی و با نظارت و تلاش پرشین انجام شد. کارکنان و متخصصان نیروگاه خلیج فارس. سه اقدام در بخش های مختلف شامل تعویض تعدادی پره های ثابت و متحرک توربین، بازرسی پره های کمپرسور، بازرسی و تعویض قطعات مورد نیاز محفظه احتراق، بازرسی و تعویض قطعات و تعمیر تجهیزات کمکی واحد انجام شد.

وی ادامه داد: با توجه به حساسیت تولید برق در جنوب و فصل تابستان پیش رو، شش واحد از این نیروگاه با ظرفیت تولید 990 مگاوات ساعت در اوج تابستان سال آینده به صورت تمام وقت در شبکه برق کشور عرضه می شود. برای اطمینان از برق قابل اعتماد و پایدار.”

ماهنی نژاد افزود: در پیک تابستان 1401 کارکنان نیروگاه گازی خلیج فارس با تمام توان آماده خدمت رسانی به مردم عزیز برای تولید برق پایدار و با کیفیت هستند.

هیچ هزینه ای ندارد. نیروگاه گازی خلیج فارس به عنوان حامی زیست محیطی تولید انرژی پاک، یکی از مدرن ترین نیروگاه های کشور است که حدود یک سوم برق مورد نیاز استان هرمزگان در 45 کیلومتری شمال شرق بندرعباس و 11 کیلومتری گاز را تولید می کند. محل سرخون.

  شهادت مامور نیروی انتظامی یزد توسط قاچاقچیان

دیدگاهتان را بنویسید