تکمیل نیروگاه خلیج فارس / بازسازی نیمه اساسی واحد سه به شبکه برق اعطا شد

با پایان تعمیرات نیمه اساسی سه نیروگاه گازی خلیج فارس، این واحد به مدیریت شبکه برق واگذار شد.

تکمیل نیروگاه خلیج فارس / بازسازی نیمه اساسی واحد سه به شبکه برق اعطا شد

به گزارش خبر تایم به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تامین انرژی (تدکو)، محمد مهن نژاد، مدیرعامل نیروگاه گازی خلیج فارس با اشاره به تعمیرات نیمه اساسی و بازدید 24 ساعته از سه نیروگاه؛ وی با توجه به نزدیک شدن به زمان پیک شبکه اظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی و هماهنگی انجام شده با مدیریت شبکه برق ایران، تعمیر نیمه اساسی واحد 3 توسط نیروهای پیمانکار داخلی و با نظارت و تلاش کارکنان و متخصصان نیروگاه خلیج فارس و در جریان نیمه تعمیرات اساسی واحد، سه اقدام شامل تعویض تعدادی پره توربین ثابت و متحرک، بازرسی پره های کمپرسور، بازرسی و تعویض احتراق لازم در بخش های مختلف انجام شد. قطعات محفظه، بازرسی و تعویض قطعات و تعمیر تجهیزات کمکی واحد.

وی ادامه داد: با توجه به حساسیت تولید برق در جنوب کشور و در فصل تابستان پیش رو، شش واحد از این نیروگاه با ظرفیت تولید 990 مگاوات ساعت به صورت تمام وقت در اختیار شبکه برق کشور قرار دارد تا برق مطمئن و پایدار در این نیروگاه تامین شود. ارتفاع تابستان آینده

محنی نژاد افزود: در اوج تابستان 1401 کارکنان نیروگاه گازی خلیج فارس با تمام توان آماده خدمت رسانی به مردم عزیز برای تولید برق پایدار و با کیفیت هستند.

هیچ هزینه ای ندارد. نیروگاه گازی خلیج فارس به عنوان حامی محیط زیست در تولید انرژی های پاک یکی از پیشرفته ترین نیروگاه های کشور است که حدود یک سوم برق مورد نیاز استان هرمزگان را تولید می کند و در 45 کیلومتری آن قرار دارد. شمال شرق بندرعباس و 11 کیلومتری میدان گازی سرحون.

  پایان زندگی آلن دلون با مرگ داوطلبانه!

دیدگاهتان را بنویسید