تکذیب خبر دیدار مقامات آمریکایی و اردن

برخی منابع اخیراً گفتند که آنها فرماندهی نمایندگان ائتلاف بین المللی را بر عهده داشتند آمریکا در منطقه تنف (در گذرگاه های مرزی سوریه اس عراق او با اطلاعات اردن ملاقات کرد و تصمیم گرفت یک شبه نظامی جدید تشکیل دهد تا از گسترش نفوذ ایران در جنوب سوریه جلوگیری کند.

در همین راستا «مهند الطلاء» فرمانده گروه رزمی موهویر التعاره مرتبط با معارضان سوری در گفت و گو با سایت عربی 21 گفت:.

عبدالرزاق کدر، سخنگوی شبه نظامیان مجاویر التراوه با رد این خبر گفت: برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر و محاکمه عناصر گروه های تروریستی به ویژه داعش با نیروهای ضد تروریستی استان السویداء همکاری می کنیم. “

تکذیب خبر دیدار مقامات آمریکایی و اردن

وی افزود: اگر مقامات اردنی بخواهند با نمایندگان ائتلاف بین المللی دیدار کنند، محل برگزاری اردن خواهد بود نه منطقه مرزی تنف!

فراس علاوی کارشناس مسائل خاورمیانه در این خصوص گفت: انتشار چنین اخباری مبنی بر تشکیل گروهی مسلح برای مقابله با ایران در منطقه التنف، بیشتر پاسخی به نگرانی اردن است.

وی افزود: اردن نگران عقب نشینی و کاهش حضور نیروهای روسی در مرزهای خود است و بیم آن دارد که نیروهای مرتبط با ایران به طور گسترده در نزدیکی مرزهای این کشور مستقر شوند.

علاوی در پایان خاطرنشان کرد: البته همه می‌دانند که آمریکا برای نظارت بر تحرکات ایران بین مرزهای عراق و سوریه در منطقه تنف حضور نظامی دارد. همچنین این احتمال وجود دارد که آمریکا شبه نظامیان مواویر الثوره را برای ماموریت های آتی علیه ایران آماده کند.

  Omicron چقدر روی پوست زندگی می کند؟

دیدگاهتان را بنویسید