توسعه در اوکراین به رهایی جهان از استعمار نوغربی کمک می کند

« سرگئی لاوروف “، وزیر امور خارجه روسیه او روز پنجشنبه گفت که عملیات نظامی کشورش در اوکراین به رهایی جهان از “ستم استعمار نو” در غرب کمک خواهد کرد.

حساب سفارت روسیه او در بریتانیا لاوروف را «عملیات نظامی ویژه روسیه» توصیف کرد. اوکراین این به رهایی جهان از ظلم استعمار نوین غرب که مملو از نژادپرستی و انحصار است کمک خواهد کرد.»

لاوروف وی گفت: هر چه غرب زودتر شرایط جدید ژئوپلیتیکی را بپذیرد برای خود و جامعه جهانی بهتر است.

روسیه در 24 فوریه دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این تحول چند روز پس از آن رخ داد که مسکو رسما استقلال جمهوری های دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که عملیات نظامی او با هدف «غیر نظامی کردن اوکراین» و «غیر ملی‌سازی» این کشور انجام می‌شود.

    توسعه در اوکراین به رهایی جهان از استعمار نوغربی کمک می کند

روسیه همچنین گفت که اوکراین به تعهدات خود بر اساس توافقات مینسک که در سال‌های 2014 و 2015 برای حل مناقشه جدایی‌طلبان و کیف دست یافته بود، عمل نکرده است.

ساعاتی پس از حمله روسیه، اوکراین اعلام کرد که تمامی روابط دیپلماتیک خود را با این کشور قطع کرده است. در واکنش به اقدام نظامی روسیه، کشورهای غربی بارها تحریم هایی را علیه اکثر موسسات مالی مسکو، بخش انرژی و نخبگان سیاسی اعمال کرده اند، از جمله قطع سیستم بانکی سوئیفت برای چندین بانک روسی.

نیروهای روسی از زمان ورود به اوکراین موفق به اشغال بخش‌هایی از شرق و جنوب این کشور شده‌اند و اخیراً پس از هفته‌ها محاصره بندر جنوبی ماریوپل، خط ارتباطی بین شبه جزیره کریمه و دونباس را تکمیل کردند.

  قیمت رهن و اجاره آپارتمان های کوچک در تهران

دیدگاهتان را بنویسید