توجیه یارانه ها منافع رانت خواران را به خطر می اندازد

سید محمد حسینی نایب رئیس مجلس در مراسم تجلیل از معلم و در جمع اساتید و پژوهشگران سازمان تحقیقات علمی و صنعتی ایران، با تبریک روز معلم، به اهمیت علم و دانش در اسلام اشاره کرد و گفت: علم دارایی است. مقام و منزلت والایی برای از بین برنده هذیان و وهم و جهل است و انسان دارای فضیلت و برتری است که از علم و دانش بالایی برخوردار است.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس، همگرایی دولت وی این مهم را با دیگر نیروها و نهادهای انقلابی مهم دانست و گفت: دولت مصمم است این همگرایی و همدلی را تقویت کند و با پشتوانه علمی و پژوهشی در راه ساختن ایران قدرتمند، پیشرفت و حل مشکلات مردم گام بردارد.

حسینی با اشاره به جایگاه سازمان پژوهش در علم و فناوری گفت: این انتظار و انتظار از این سازمان وجود دارد که با همت متخصصان و نخبگان به گنجینه و سرمایه علم توجه کند و در خدمت توسعه و نیازهای جامعه باشد. کشور.” .

نایب رئیس مجلس گفت: باید فکر و خلاقیت به جای تکیه بر ذخایر و معادن و استفاده از انرژی و نفت به محصول تبدیل شود و برای رفع نیازها و مشکلات مردم فراهم شود.

حسینی افزود: امام راحل علم را عامل بازدارنده و حفاظتی می داند زیرا اقتدار علمی دشمنان را نسبت به کشور ما بی رغبتی می کند و ملت ایران را تحت فشار قرار می دهد چرا که امروز در عرصه نظامی به جایگاهی رسیده ایم که دشمنان خیال و خیال فکر نمی کنند. برای ضربه زدن به کشور ما

نایب رئیس مجلس گفت: تجربه نشان داده است که اگر از موضع ضعف با دشمنان خود بجنگیم قطعاً به خواسته های ما گوش نمی دهند و اگر قوی باشیم می توانیم از حقوق مردم خود به خوبی دفاع کنیم.

  آیفون فعال و غیرفعال چطور؟

حسینی با اشاره به تاکید و توجه مقام معظم رهبری به تولید علم و تحولات دانش بنیان در کشور گفت: خوشحال هستند و معتقدند دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی باید مورد حمایت دولت قرار گیرند.

معاون امور مجلس رئیس جمهور بر ضرورت حرکت به سمت شرایط مساعد تاکید کرد و گفت: مومن هرگز نباید به شرایط موجود راضی باشد و همواره برای رسیدن به وضعیت بهتر و مطلوب تری تلاش کند و در این راستا دولت سیزدهم یک دولت است. سند تحول در راستای تحول و اصلاح در 37 حوزه طراحی شده است و لازم است تمامی نهادها و مراکز دانشگاهی و پژوهشی همکاری و کمک کنند تا اقدامات اساسی در زمینه های مختلف به نفع مردم و پیشرفت کشور شکل گیرد.

حسینی با تاکید بر همه تلاش ها برای اجرای شعار سال گفت: در صورت تجمیع دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و دستگاه های اجرایی و صنعت و تولید، زمینه مناسب برای شعار سال فراهم می شود و در برخی استان ها تلاش می شود این رشته شروع شد

وی افزود: اگر در گذشته شعار سال نادیده گرفته می شد، اما این دولت بلافاصله در سومین روز از فروردین و تعطیلات رسمی هیأت وزیران تشکیل جلسه داد و وظایف و وظایف همه وزارتخانه ها را در خصوص شعار و سیاست دولت در نظر گرفت. سال.”

معاون رئیس جمهور با اشاره به جدیت و انگیزه و خستگی ناپذیری رئیس جمهور در پیگیری امور کشور و مردم گفت: امروز از همه مسئولان در سطوح مختلف انتظار داریم با این روحیه و در راستای منافع ملی و حل مشکلات تلاش کنند. “احساس مسئولیت کنید

حسینی با اشاره به دلایل مخالفت برخی افراد با اقدامات دولت برای اصلاحات اقتصادی، گفت: عده ای از یک تصمیم نادرست سود هنگفتی به دست آورده اند و امروز منافع خود را از عملکرد دولت مردم در خطر می بینند و سروصدا می کنند. ، منافع شخصی و واردات را بر منافع عمومی ترجیح می دهند.

  عکس / تصویر بسیار متفاوت از مهران مدیری

نایب رئیس مجلس گفت: امروز با اقدامات دولت مردمی در حوزه سیاست خارجی و تحکیم روابط با منطقه و کشورهای همسایه و فعالیت تشکل های منطقه ای زمینه برای صادرات بسیاری از محصولات فناورانه و … فرصت باید خنثی شود.

حسینی با اشاره به اینکه دولت از انتقادات و پیشنهادات نخبگان و صاحب نظران استقبال می کند، گفت: امروز همه صاحب نظران و منتقدان به راحتی می توانند نظرات خود را با رئیس جمهور در میان بگذارند و دکتر رئیسی نیز به سخنان آنها توجه داشته و مسئولان را مطلع کرده اند. .

نایب رئیس مجلس گفت: دولت قصد ندارد به حاشیه سازی مخالفان و از دست دادن فرصت کار و خدمت بپردازد، بلکه بر ایجاد تحول و حل مشکلات مردم تمرکز دارد.

حسینی با هدف قرار دادن اقدامات دولت برای مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها وی به نفع مردم گفت: هیچ دولتی در سال اول و حتی دوره اول دولت نخواست وارد این حوزه شود اما این دولت داوطلبانه وارد این حوزه شد تا شرایط را به نفع مردم و یارانه ها تغییر دهد. مستقیماً در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.» از سوی دیگر از قاچاق محصولات یارانه ای به کشورهای همسایه جلوگیری شود.

معاون رئیس جمهور وقتی روی زمین بود گفت ارز ترجیحی قرار بر این شد که بسیاری از دلسوزان و اقتصاددانان تاکید کردند که این کار اشتباه است و می خواستند آن را از بین ببرند، اما دولت وقت به آن توجهی نکرد، اما این دولت مصمم است تا رویه نادرستی را که باعث استخدام و فساد شده است، اصلاح کند و بی شک در روحیه اعتماد به نفس ما می توانیم بر مشکلات غلبه کنیم، ممکن است.

  روش های قرار دادن کیف دستی با لباس

حسینی گفت: تا زمانی که در تولید محصول و نیاز کشور قدمی برنداریم دیگران آن را در اختیار ما نمی گذارند همانطور که در زمینه واکسن تاج نیز تا زمانی که وارد تولید نشویم نخواستند به ما بفروشند. “

نایب رئیس مجلس تاکید کرد: خیلی راحت می توان فکر کرد که اگر به غربی ها امتیاز بدهیم، آنها هم تسلیم می شوند. تجربه برجام نشان داده است که با وجود همه محدودیت هایی که پذیرفته ایم، طرف مقابل به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده و از به رسمیت شناختن حقوق ملت ایران سرباز زده است، بنابراین باید به مذاکره ادامه دهیم و بر توان و توان خود تکیه کنیم.

حسینی همچنین بر اهمیت توجه به جهاد تبیین تاکید کرد و گفت: اساتید و اساتید دانشگاه باید علاوه بر تحقیق و توسعه، به تاکیدات مقام معظم رهبری بر تبیین و روشنگری در خود توجه داشته باشند. زمینه های تخصصی پرداخت کنید تا دشمنان و بدخواهان ملت ایران نتوانند دستاوردها و نقاط قوت نظام را خدشه دار کنند و افکار عمومی را با اقدام اصلاحی دولت ناامید کنند.

وی در این مراسم با اهدای لوح سپاس از روسای پژوهشگاه ها و اساتید سازمان تحقیقات علمی و صنعتی ایران تقدیر کرد.

توجیه یارانه ها منافع رانت خواران را به خطر می اندازد

معاون امور مجلس رئیس جمهور همچنین از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری سازمان تحقیقات علمی و صنعتی ایران بازدید کرد و در گفتگوی صمیمانه با فعالان این حوزه در جریان دغدغه ها، مشکلات و پیشنهادات آنها قرار گرفت. فعالیت خود را گسترش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید