توجه؛ چای کهنه دم نکنید!

آیا تا به حال صبح ها چای درست کرده اید و شب مصرف کرده اید؟ شاید گاهی کار تا روز بعد کشیده می شد.

مطمئناً به دلیل تنبلی، خستگی و هزاران دلیل دیگر این اتفاق برای ما افتاده است، اما سوال اینجاست که آیا به بدن ما آسیب می رساند؟ اگر چای کهنه مضر است، چه عوارضی دارد؟

آیا چای کهنه مضر و مضر است؟

آره. اگر این چای را در ظرف دربسته نگهداری نکنید یا در جای خنک نگه دارید یا بیش از 48 ساعت نگه دارید یا به آن اسانس اضافه کنید، در واقع به آن آسیب می زنید.

قانونی وجود دارد که می گوید چای دم کرده را نباید بیش از 8 ساعت نگه دارید، یعنی بعد از دم کشیدن چای که باید 10 دقیقه باشد، می توانید چای را در محیط خنک نگه دارید و سپس آن را گرم کنید. این بار دیگر نمی توان از چای استفاده مجدد کرد.

به یاد داشته باشید که این زمان فقط برای چایی که مواد افزودنی زیادی ندارد و کاملا ارگانیک است 8 ساعت است و هر نوع چای را نمی توان در این مدت نگهداری کرد.

حقایق مهم در مورد چای راکد و عوارض آن

بر اساس نتایج مطالعات و نظرات متخصصان طب سنتی، چای کهنه ترشح اسید معده را تحریک می کند و به دلیل خاصیت اسیدی خود در بروز زخم معده نقش دارد. اما مهم ترین مضرات چای کیسه ای کهنه بیماری رفلاکس معده و مشکلات گوارشی است.

عوارض گوارشی چای کهنه در دمنوش های گیاهی آماده نیز وجود دارد، بنابراین توصیه می شود دمنوش ها با کمک ترکیبات گیاهی و توسط خود فرد تهیه شود.

  مرد جوان خانواده ای را به آتش کشید!

اما چای کهنه دقیقاً به چه معناست؟

آیا چای کهنه فقط طعم خود را از دست می دهد یا اتفاق دیگری می افتد؟ چای های “البته چای ارگانیک” در شرایط زیر قدیمی محسوب می شوند:

بیش از 8 ساعت در قوری، در دمای اتاق، بدون سرپوش: حالا بسته به نوع چای، طعم آن در این مدت از بین می رود.

گاهی اوقات برخی از چای ها وجود دارند که می توانند تا ۷۲ ساعت پس از دم کشیدن دوام داشته باشند و تا زمانی که در فریزر نگهداری شوند بی خطر هستند.

بنابراین بهترین راه برای نگهداری چای دم کرده برای مدت طولانی است

یک شیشه با درب محکم و بدون منافذ، بدون افزودن اسانس یا شکر آماده کنید. اگر مواد اضافی مانند شکر را به چای اضافه کنید، حتی در فریزر نباید بیش از 24 ساعت نگهداری شود.

چای سرد دم شده در مقایسه با چای دم شده گرم

تفاوت بین این دو چای بسیار زیاد است. چای داغ نسبت به باکتری‌ها حساس‌تر است و سریع‌تر دم می‌کند و به طور کلی دما تأثیر زیادی روی خواص چای دارد.

اگر می خواهید عمر چای دم کرده را طولانی کنید، آن را در جای خنک نگهداری کنید. این چای در هوای گرم ماندگاری دارد، اما قطعا عوارض جانبی بیشتری خواهد داشت.

منبع: نمناک

دیدگاهتان را بنویسید