توجه؛ هر روز الکل ننوشید!

یداله مرادی در پاسخ به این سوال که دمنوش چیست؟ وی گفت: دمنوش اصطلاح جدیدی است که برای دمنوش استفاده می شود.

وی ادامه داد: نوشیدنی ها نسبت به جوشانده ها عملکرد ملایم تری دارند و البته عوارض کمتری دارند ضمن اینکه سازگاری بیشتری با مزاج ها، سنین و شرایط آب و هوایی مختلف دارند.

مرادی با اشاره به اینکه بیشتر نوشیدنی‌هایی که در حال حاضر مصرف می‌شوند گرم هستند، افزود: از آنجایی که دم‌کردن فرآیندی است که منجر به نوشیدنی با اجزای عملکردی نسبتا ضعیف می‌شود، طبعاً مزاج‌های مختلف می‌توانند از نوشیدنی‌ها استفاده کنند. این بدان معنا نیست که مصرف الکل در افراد مختلف عوارض جانبی ندارد.

این متخصص طب سنتی با بیان اینکه دمنوش ها به عنوان گروه های مختلف در رژیم غذایی و به عنوان یک نوشیدنی معمولی که همه از آن استفاده می کنند مصرف نمی شود، گفت: با وجود مفید بودن داروها و دمنوش های گیاهی در بسیاری از بیماری ها، مصرف تصادفی آنها می تواند بسیار خطرناک باشد. سلامت عمومی.

وی ادامه داد: در میان مصرف کنندگان دارو افرادی هستند که آشنایی کافی با عوارض، دوزهای سمی و تداخلات گیاهان دارویی و شیمیایی ندارند و این مشکل به جای استفاده از خواص دارویی، عوارض ناشی از مصرف تصادفی داروهای گیاهی را ایجاد می کند. و متأسفانه در برخی موارد نمونه اولیه گیاهی تحویل داده نشده و یا نمونه تحویلی آلوده بوده است.

مرادی ادامه داد: با توجه به اینکه به دلیل اختلاط چندین گیاه، خواص درمانی، تقویتی و آرامش بخشی گیاهان باعث افزایش و بعضاً کاهش عوارض گیاهان می شود، اما باید بدانید که در برخی موارد ممکن است اثر چند گیاه از بین برود. با یکدیگر تداخل داشته باشند. «این ممکن است خواص دارو را کاهش دهد یا عوارض جانبی خفیف یا شدیدی را برای مصرف کننده ایجاد کند و باعث مسمومیت شود.

  فیلم ها چه چیزی را اصلاح کردند؟

عوارض جانبی مصرف بیش از حد دارو

این متخصص طب سنتی در پاسخ به برخی خانواده ها که عادت به مصرف زیاد مشروبات الکلی در طول روز دارند و اغلب نگران این هستند که زیاده روی در مصرف این نوشیدنی ها تهدیدی برای سلامتی آنها باشد، گفت: با وجود اینکه الکل ترکیبی نسبتا ضعیف است اما ممکن است. برخی افراد به دلیل مزاج و وراثت و شرایط مختلف دیگر با مصرف طولانی مدت دارو دچار عوارض ناخوشایندی می شوند.

وی ادامه داد: این مشکل زمانی جدی تر می شود که بدانیم بسیاری از داروهایی که به وفور با عناوین مختلف از جمله داروهای کاهش وزن و امثال آن به فروش می رسند، حاوی داروهایی هستند که سمی نیستند و ممکن است عوارض جدی داشته باشند.

مرادی با اشاره به اینکه برای استفاده از دمنوش های گیاهی ابتدا باید به عواملی مانند سن، ماهیت گیاهان، موقعیت جغرافیایی و فصل توجه کرد، افزود: دمنوش ها باید در حرارت غیر مستقیم دم کرده و در حرارت نجوشانند و از گیاهان دارویی استفاده شود. برای چای که خالص است و از مواد افزودنی استفاده نمی کند.

وی گفت: قوری های چینی یا شیشه ای سنتی بهترین انتخاب برای تهیه چای هستند و افزودنی ها یا طعم دهنده ها در طولانی مدت مضر خواهند بود. بنابراین اگر نوشیدنی می‌خرید، از آن نیز مطمئن شوید.

وی خاطرنشان کرد: چای در سنین مختلف اثرات متفاوتی بر بدن دارد، به عنوان مثال چای بابونه به دلیل طبع گرمی که دارد برای جوانان با مزاج گرم مضر است اما این دمنوش ممکن است در میانسالی خاصیت چربی سوزی داشته باشد. در سن 35 سالگی بهتر است از دمنوش هایی مانند بابونه شیرازی برای ایجاد تعادل در دستگاه گوارش آنها استفاده شود. همچنین مصرف گل پخته گاو می تواند باعث اختلالات روحی و روانی شود.

  توجه؛ این سبزیجات را خام نخورید!

مرادی ادامه داد: دمنوش گیاهی زمانی بهترین اثر را دارد که میزان و مدت استنشاق و مصرف آن بر اساس نوع قسمت مصرفی گیاه تعیین شود، زمان دم به قسمت گیاهی که در آن استفاده می شود و گل ها بستگی دارد. نیاز به بیشتر – کمی، و ریشه از بیشترین زمان به بخار.

این متخصص طب سنتی گفت: داروها در عین داشتن خواص درمانی مفید، می توانند اثرات مضر ناخواسته ای داشته باشند، بنابراین مصرف تصادفی و روزانه داروها به هیچ وجه توصیه نمی شود.

وی ادامه داد: بنابراین بهتر است قبل از مشورت با متخصص طب سنتی یا متخصص تغذیه از فواید و مضرات آن و همچنین بهترین زمان مصرف قرص مطلع شوید تا از عوارض احتمالی مصرف آن جلوگیری کنید. زیاد. “

دیدگاهتان را بنویسید