توجه؛ هرگز این میوه ها را با هم نخورید!

416999 555 خبر مرکزی

یک کاسه سالاد میوه و سبزیجات بدون شک یکی از بهترین غذاهایی است که می توانید از آن لذت ببرید. بنابراین، شما به یخچال خود بروید، همه میوه ها و سبزیجات سالمی را که دارید بیرون بیاورید، آنها را برش دهید، یک لیمو ترش را رنده کنید، کمی نمک اضافه کنید و کمی گشنیز بپاشید و فکر کنید که سالم ترین هستید. غذا ممکن است، اما صبر کنید، آیا واقعا این روش درستی برای تهیه سالاد است؟

قبل از تهیه یک کاسه میوه یا سالاد، باید ترکیبات آنها را در دسته میوه های ترش، شیرین یا خنثی قرار دهید.

هرگز نباید میوه ها و سبزیجات را با هم مخلوط کنید، حتی در هنگام مخلوط کردن برخی از میوه ها باید به ویژگی های اولیه آنها توجه کنید. شما می توانید تنها دو میوه شیرین مختلف را با هم بخورید که هیچ اسیدی ندارند، به عنوان مثال هندوانه، سیب و آلو را می توان با هم میل کرد.

همانطور که در این بخش در مورد تغذیه سالم و مرطوب خواهید خواند، گریپ فروت، لیمو، پرتقال، زغال اخته، انگور، کیوی و مرکبات به طور کلی حاوی اسید هستند، بنابراین نباید به طور تصادفی با میوه های دیگر مخلوط شوند. تمشک، انبه، سیب و توت فرنگی نیمه اسیدی هستند.

آووکادو، بادام، بادام زمینی، گردو و نارگیل خنثی هستند، بنابراین برای درک بهتر می توان آنها را با هم مصرف کرد.در اینجا لیستی از ترکیبات میوه وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید.

1. موز + پودینگ: بدن شما ممکن است در جذب این ترکیب مشکل داشته باشد.این ترکیب باعث سنگینی معده در بزرگسالان، کندی ذهن و تولید سموم می شود.بنابراین ممکن است برای مدتی احساس سرگیجه داشته باشید، در مورد نوزادان می تواند کشنده باشد.

  رهبر داعش در افغانستان کیست؟

2. پرتقال + هویج را با هم نخورید: اگرچه این ترکیب در آب میوه ها بسیار محبوب است، اما مصرف هر دو می تواند باعث سوزش سر دل، رفلاکس بیش از حد صفرا و حتی آسیب به سیستم کلیه شود که منشا بیماری های جدی تری است. مهمتر از همه، اگر از مشکلات گوارشی رنج می برید، این ترکیب می تواند آن را بدتر کند. مشکلات کلیوی نیز می تواند از جمله عوارض این ترکیب باشد.

3. موز + گواوا را با هم نخورید: این ترکیب باعث ایجاد گاز و کاهش PH خون می شود و به همین ترتیب شما احساس تهوع و سنگینی، سردرد و معده درد خواهید کرد.

4. عوارض جانبی آناناس + شیر: هنگامی که شیر و آناناس را با هم مصرف می کنید، ممکن است عوارض جانبی مانند حالت تهوع، عفونت، اسهال، سردرد و حتی معده درد را تجربه کنید. ممکن است ترکیب برمین و اسید لاکتیک به طور همزمان مناسب نباشد.

5. لیمو + زیره را با هم نخورید: این دو وقتی با هم مصرف شوند. آنها باعث کم خونی در بدن شما می شوند. همچنین باعث ایجاد مشکلاتی در هموگلوبین (پروتئین خون) می شود، بنابراین هرگز نباید آن را به فرزندان خود بدهید.

6. عوارض شیر + پرتقال: مشکل شیر، آب پرتقال و غلات کامل این است که بدن شما نمی تواند آنها را با هم جذب کند و این برای کودکان مضرتر است. پرتقال باعث می شود معده نتواند نشاسته غلات را هضم کند.

7. سبزیجات و میوه ها را با هم نخورید: هم میوه ها و هم سبزیجات سالم هستند، اما این بدان معنا نیست که می توانید همه آنها را همزمان مصرف کنید. از آنجایی که میوه ها حاوی قند بیشتری هستند، هضم سبزیجات سخت تر است.

  قیمت آپارتمان تا 2 میلیارد تن در تهران

آنها با جذب میوه و تولید سموم بیشتر در معده باقی می مانند و باعث درد معده، گاز، عفونت، اسهال و حتی سردرد می شوند. میوه ها همچنین اسید بیشتری دارند، بنابراین به معنای واقعی کلمه تجزیه و ارزش غذایی سبزیجات را کاهش می دهد. حداقل باید اسید را از خمیر جدا کنید.

از سالادهای میوه استاندارد خودداری کنید، زیرا عمدتاً مخلوط خربزه، سیب، آناناس، موز، توت فرنگی به آرامی جذب می شود. از طرف دیگر، می توانید یک کاسه توت فرنگی حاوی زغال اخته و تمشک مصرف کنید.

به یاد داشته باشید که هر چه غذا ساده تر باشد، هضم آن آسان تر است. وعده های غذایی کم مغذی به بدن اجازه می دهد تا غذاهای مناسب را هضم کند و تمام مواد مغذی موجود را جذب کند. اگر شک دارید، می توانید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.

منبع: برنا

دیدگاهتان را بنویسید