توجه؛ «مرغ و گوشت» را نباید شست!

شستن چیزهایی که نیازی به شستن ندارند همیشه یک چالش است! فرهنگ و عادات ما ایرانی ها این است که همه چیز را آب بکشیم، پس باید راهی برای حل مشکل پیدا کنیم. در این گزارش با راه حل سالم چالش شستن مرغ آشنا خواهید شد. راهی که آن را خوشمزه تر می کند.

کارشناسان ایمنی مواد غذایی در بسیاری از کشورهای جهان شستن گوشت خام از جمله گاو و طیور به ویژه مرغ را قبل از پخت توصیه نمی کنند، زیرا زمانی که این غذاها را آبکشی می کنید، باکتری های سطحی به آشپزخانه شما سرایت می کنند.

مطالعات نشان می دهد که شستن گوشت قرمز یا مرغ در آب باعث پخش شدن باکتری ها تا یک متر در محیط می شود و روی میز، سایر غذاها، حوله ها و حتی خودتان می نشیند.

آلودگی در آشپزخانه و اطراف سینک می تواند منجر به بیماری شود. محققان دانشگاه درکسل نشان داده اند که بهتر است گوشت و مرغ را مستقیماً از بسته بندی به تابه منتقل کنید، زیرا حرارت مورد نیاز برای پخت و پز باکتری های موجود را از بین می برد.

شستن از

جست‌وجوی دستورالعمل‌ها و دستورالعمل‌های وزارت کشاورزی کشورهای مختلف نشان می‌دهد که تنها استفاده مجاز از آب بر روی مرغ خام، زمانی است که نمک وجود داشته باشد! نحوه به حداقل رساندن خطر آلودگی با این باکتری ها به این صورت است که پس از تمیز کردن سینک، ابتدا ظروف، آبکش ها، حوله ها و نوار چسب، دستمال و سایر وسایل را از اطراف سینک خارج کرده و اطراف سینک را با دستمال کاغذی بپوشانید. ظرفی که گوشت در آن پخته می شود را به کنار ماشین ظرفشویی ببرید تا همه چیز آماده شود.

  شکست بازار جهانی؛ دلیل سقوط بورس

سینک را با آب سرد پر کنید و نمک اضافه کنید. مرغ یا بوقلمون را داخل آن بریزید و در این حالت بگذارید. برای شستشو و جلوگیری از پاشش آب، آن را با دقت باز کنید. اطمینان حاصل کنید که آب از انتهای دیگر سوراخ خارج می شود.

گوشت سفید را بالا نگه دارید تا آب وارد سینک شود، سپس با احتیاط آن را به ماهیتابه برشته کنید. حوله های کاغذی را بردارید، سینک و اطراف سینک را با آب گرم و صابون تمیز کنید و به پخت و پز ادامه دهید.

جالب اینجاست که این روش علاوه بر روش بهداشتی، یک روش پخت خاص نیز هست! این باعث می شود که پروتئین های گوشت تجزیه شوند و در طول پخت آب از دست ندهند. نتیجه این است که پس از استفاده از آب نمک، مرغ یا مرغ دیگری دارید که طعم و بافت بهتری با کمترین آلودگی دارد. می توانید با خیال راحت آن را کبابی یا سرخ کنید، بپزید و از گوشت لطیف با بافتی لطیف لذت ببرید.

دکتر زینب کریمی، متخصص تغذیه نیز با تایید سالم بودن این روش، افزود: در فرهنگ ما ایرانی ها آبکشی گوشت رایج است، بنابراین بهترین راه این است که ماشین ظرفشویی را بعد از شستن به خوبی ضدعفونی کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید