توجه؛ در حالت ایستاده آب ننوشید!

417262 612 خبر مرکزی

محققان و متخصصان پزشکی اخیراً به دلایل علمی ثابت نماندن اشاره کرده اند. اگر لیوانی در دست دارید و می خواهید آب را به صورت ایستاده بنوشید. دلایل زیر ممکن است شما را از انجام این کار منصرف کند.

وقتی آب را به صورت عمودی می نوشیم، بدنمان آسیب می بیند و اثرات منفی بر ما چیره می شود. وقتی می ایستیم بدن و بافت ها در حالت تنش و فشار قرار می گیرند که باعث می شود آب به سرعت در بدن جریان پیدا کند و تعادل مایعات بدن را به هم بزند.

اما شاخص دیگری که در مصرف آب حائز اهمیت است، روش و روشی است که در بسیاری از موارد در حالت ایستاده به آب آشامیدنی ختم می شود. اگرچه بیشتر ما آب و سایر مایعات را به صورت ایستاده می نوشیم. دلایل متعددی برای عدم انجام این کار وجود دارد، زیرا آب ایستاده می تواند آسیب های زیادی به بدن و عملکرد آن وارد کند. اگر هنوز قانع نشده اید؛ 10 دلیل زیر مطمئنا شما را متقاعد خواهد کرد.

بی دلیل نیست که بزرگان به ما توصیه می کنند که بنشینیم و آب بنوشیم. در آموزه های دینی نیز به این امر اشاره شده است.

در حین ورزش، مربی شما ممکن است از شما بخواهد که آب راکد ننوشید، زیرا این امر می تواند عواقبی داشته باشد، زیرا محققان و متخصصان پزشکی اخیرا دلایل علمی برای جلوگیری از آب راکد ذکر کرده اند. اگر لیوانی در دست دارید و می خواهید آب را به صورت ایستاده بنوشید. دلایل رایج شما را از این امر منصرف می کند.

  تاثیر استثنایی فلفل سیاه هنگام پخت و پز

نوشیدن آب راکد می تواند منجر به آرتروز شود: ممکن است باورنکردنی به نظر برسد، اما افرادی که به نوشیدن آب عادت دارند بیشتر در معرض ابتلا به آرتروز هستند. وجود دارد. نوشیدن در حالت عمودی باعث به هم خوردن تعادل مایعات بدن می شود و این مشکل می تواند منجر به تجمع مایع در مفاصل شود و در نتیجه باعث آرتروز شود.

متخصصان پزشکی دریافته اند که نوشیدن آب راکد می تواند باعث ورود سریع مایعات به روده شود که می تواند منجر به ورود آب به دیواره معده شود. این تماس با دیواره معده می تواند باعث مشکلات گوارشی طولانی مدت شود. زیرا به معده آسیب می رساند.

اگر در حالت ایستاده آب بنوشید، همچنان تشنه خواهید بود: تشنگی شما هرگز با نوشیدن آب در حالت ایستاده رفع نمی شود. به جای ایستادن بهتر است یک لحظه نشستن و مقدار متعادل تری آب برای رفع تشنگی مصرف کنید.

ممکن است با بلند شدن و نوشیدن آب دچار سوء هاضمه شوید: در حالت نشسته آب بنوشید؛ اعصاب شما آرام تر و آرام تر هستند، که به شما کمک می کند مایعات و سایر مواد مغذی را بهتر جذب کنید. نوشیدن آب در وضعیت عمودی سیستم گوارش را مختل می کند. بنابراین فشار و سرعت زیاد ورود آب به شکم مضر بوده و باعث اختلال در روند گوارش خواهد شد.

کلیه‌های شما هنگام ایستادن آب را به درستی فیلتر نمی‌کنند: نوشیدن آب در حالت عمودی به کلیه ها در تصفیه آب کمک نمی کند. معمولاً ناخالصی ها در کلیه ها و مثانه باقی می مانند که می تواند منجر به اختلالات دستگاه ادراری و حتی آسیب دائمی کلیه شود.

  آمار مرگ تاج، امروز 1400/08/30

نوشیدن آب راکد اسید معده را رقیق نمی کند: حتی باید در نظر داشت که آب آشامیدنی باید به آرامی و با ورودی های کوچک در حالت نشسته انجام شود. این روش با مخلوط کردن اسید در بدن با مقدار مناسب آب به رقیق شدن آن کمک می کند.

آب آشامیدنی راکد و خطر برای ریه ها: هنگامی که آب را در حالت عمودی می نوشید، مواد مغذی و ویتامین ها به کبد و دستگاه گوارش نمی رسد و تعادل به هم می خورد که این یک عامل خطر برای ریه ها و قلب است، زیرا سطح اکسیژن مختل می شود.

ممکن است باعث زخم و دل درد شود: هنگام نوشیدن آب در وضعیت عمودی؛ این باعث می شود که مایع با شدت بالا به سطح تحتانی مری برخورد کند. این می تواند منجر به اختلال در اسفنکتر (مفصل بین معده و مری) شود که می تواند با افزایش اسید معده منجر به تحریک مری شود.

عدم تعادل سطح اسید در بدن: نشستن و نوشیدن چند جرعه آب به تعادل سطح اسید در بدن شما کمک می کند، در غیر این صورت سطح اسید مختل می شود.

این می تواند اعصاب شما را سفت کند: در حالت ایستاده آب بنوشید؛ در اعصاب شما تنش وجود دارد، اما اگر آن را در حالت نشسته مصرف کنید. دستگاه گوارش اعصاب و استرس را آرام می کند و می تواند فرآیند گوارش را تسهیل کند.

عدم جذب مواد مغذی در آب: وقتی می ایستید و آب می نوشید، بدن تحت فشار قرار می گیرد. شما باید بنشینید، عضلات و بدن خود را آرام نگه دارید و روی جذب مایعات آهسته تر و آرام تر تمرکز کنید.

  فروش سلاح های ارسالی غرب به اوکراین در بازار سیاه

دیدگاهتان را بنویسید