توجه؛ خوردن چای با توت و خرما مضر است!

چای و قهوه از نوشیدنی های محبوب در تمام کشورهای جهان هستند که بسیاری از مردم آن را با طعمی شیرین دوست دارند. ما ایرانی ها هم معمولا عادت داریم چای با شیرینی بخوریم. اما همانطور که می دانیم شکر خوب نیست و باعث آلزایمر، پوسیدگی دندان، دیابت و سایر بیماری ها می شود.

برخی افراد به جای شکر از خرما و توت استفاده می کنند. خرما، توت و انجیر دارای مقدار زیادی فروکتوز هستند که برای بیماران دیابتی مضر نیست.

یعنی به راحتی جذب بدن می شود، اما کالری این مواد مانند قند است، یعنی به ازای هر گرم خورده شده 4 کیلو کالری انرژی به بدن می رسد، بنابراین مصرف بیش از حد آنها مانند شکر باعث می شود. عوارض برای بدن .

وزن هر حبه قند تقریباً 3 گرم است. اگر فرض کنیم که هر گرم شکر 4 کیلو کالری انرژی می دهد، انرژی دریافتی بدن از خوردن 3 حبه قند برابر با 12 کیلو کالری است. در حالی که برخی از افراد ترجیح می دهند چای خود را با خرما، میوه هاش و انجیر و غیره بنوشند، کالری دریافتی آنها معادل 50 تا 60 کیلو کالری است.

برخی از کارشناسان معتقدند که خرما و توت را نباید با چای مصرف کرد. زیرا قند این مواد در تماس با آب جوش یا چای داغ جذب بدن می شود اما انرژی آنها جذب بدن نمی شود و فواید آنها از بین می رود.

البته این نظریه نیاز به تجربه زیادی دارد و از نظر علمی ثابت نشده است، زیرا قند موجود در خرما، توت و انجیر بیشتر از فروکتوز است که یک قند طبیعی است و در صورت هضم خطری برای بدن ایجاد نمی کند. البته در مصرف این غذاها باید اعتدال را رعایت کرد، زیرا کالری بالای آنها باعث افزایش وزن و چاقی می شود.

  افسران جهاد در برابر عملیات روانی دشمن را توضیح دهید

از طرفی اگر قند خرما در تماس با آب جوش و چای جذب بدن شود، باید این سوال را مطرح کرد که بیشترین کالری که از مواد قندی است و بدون آن منبع انرژی است چگونه جذب می شود. توسط بدن، اما انرژی آن جذب نمی شود؟

این فرضیه را می توان به راحتی رد کرد. از روش جوشاندن و تصفیه میوه برای تهیه شیره خرما، شیره انجیر، شیره توت و شیره انگور استفاده می شود که دارای تمام ویتامین ها و مواد معدنی خود میوه است. جوشاندن مواد مغذی خرما و سایر مواد را در آب آزاد می کند که با غلیظ کردن آن آب به یک شیره مقوی تبدیل می شود.

البته کارشناسان معتقدند بهترین نوع شیره در دمای 60 تا 70 درجه تهیه می شود و به نقطه جوش نمی رسد، زیرا مواد مغذی آن از بین می رود. به همین دلیل شیره خرمای صنعتی را توصیه می کنند که در دمای 65 درجه تهیه می شود.

سوال دیگری که وجود دارد این است که افرادی که چای خود را با خرما می نوشند چای سرد را ترجیح می دهند یا خیلی گرم؟

به طور طبیعی بزرگسالان در گرم ترین حالت و در دمای 60 تا 70 درجه چای می نوشند که نمی تواند مواد مغذی مهم خرما را از بین ببرد. البته این سوال نیاز به تحقیق و بررسی بیشتری دارد.

در حالت عادی و طبیعی، بزرگسالان چای را در گرمترین دمای حدود 60 تا 70 درجه می نوشند که این دما نمی تواند باعث از بین رفتن مواد مغذی خرما در هنگام مصرف خرما با چای شود.

  اعلام حل و فصل درگیری جنجالی خواهران منصوریان

بهترین گزینه استفاده از میوه های خشک به جای شکر، خرما، توت و … است که انرژی لازم را برای بدن تامین می کند و به سلامت بدن آسیب نمی رساند.

منبع: ایسکانیوز

دیدگاهتان را بنویسید