توجه؛ خوردن هسته زردآلو عوارض دارد!

شاید اخبار ضد و نقیضی در مورد فواید و مضرات خوردن هسته زردآلو شنیده باشید. اما آیا خوردن هسته زردآلو برای ما مضر است یا مفید؟

زردآلو حاوی آمیگدالین است که برای ساختن داروی سرطانی به نام لاتریل استفاده می شود. این دارو برای استفاده در ایالات متحده تایید نشده است، اما آمیگدالین موجود در هسته زردآلو به عنوان داروی مکمل فروخته می شود. در حالی که مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که آمیگدالین دارای خواص ضد سرطانی است، آزمایشات بالینی توسط موسسه ملی سرطان این ماده را موثر نشان نداده است.

همچنین، مصرف آمیگدالین، یک گلیکوزید سیانوژن، می‌تواند باعث مسمومیت با سیانید در هنگام خوردن غذاهای حاوی گلیکوزیدهای سیانوژن، واکنش با آنزیم‌های بدن و آزاد شدن سیانید هیدروژن شود.

عوارض و خطرات مصرف هسته زردآلو

به طور کلی زردآلو به دلیل وجود آمیگدالین فوق العاده برای بدن مضر است و مصرف آن توصیه نمی شود زیرا خوردن زردآلو مضر است. همچنین هسته این میوه حاوی آمیگدالین است که منجر به تولید ماده ای به نام سیانید در بدن می شود که مانند سیانید عمل می کند و می تواند باعث اختلالات تنفسی، فلج و حتی مرگ در انسان شود و عوارضی از جمله:

عوارض جانبی خفیف

هنگامی که هسته زردآلو می خورید، اثرات خفیف مسمومیت با سیانید که تجربه می کنید، سردرد، حالت تهوع، استفراغ و احساس گیجی است.

عوارض و عوارض شدید

به گفته کارشناسان MSKCC، هشداردهنده ترین علائم مرتبط با مسمومیت با سیانید شامل سطح هوشیاری پایین، سیانوز (آبی شدن پوست، ناخن ها و لب ها به دلیل کمبود اکسیژن)، افتادگی پلک ها و فشار خون پایین است.

  تربیت بد ایمان صفا در شب های مافیایی

این مسمومیت باعث آسیب به اعصاب بدن نیز می شود.به عنوان مثال، اندرو ویل، پزشک و موسس مرکز پزشکی کل نگر آریزونا، توصیه می کند که ممکن است به دلیل آسیب عصبی در راه رفتن دچار مشکل شوید. مسمومیت با سیانید همچنین دارای پتانسیل آسیب به کبد است.

کما و مرگ

بر اساس تئوری MSKCC مسمومیت شدید با سیانید می تواند منجر به کما و حتی مرگ شود.مصرف همزمان هسته زردآلو و ویتامین C میزان سیانید آزاد شده در بدن شما را افزایش می دهد که به گفته انجمن سرطان آمریکا دارای اثرات سمی است و چند برابر می شود.

هسته زردآلو را همزمان با چه میوه ای نباید خورد؟

دکتر ویل می گوید: عوارض آمیگدالین با خوردن هلو، کرفس، جوانه گندم و هویج چند برابر می شود، زیرا این سبزیجات حاوی آنزیمی هستند که آزاد شدن سیانید را در بدن فعال می کند.

مصرف هسته زردآلو در دوران بارداری

کارشناسان ASC پیشنهاد می کنند که زنان باردار یا شیرده از خوردن هسته زردآلو یا سایر موادی که منبع آمیگدالین هستند به دلیل مسمومیت با سیانید خودداری کنند.

خوردن هسته زردآلو برای درمان سرطان

آنها همچنین اظهار داشتند که استفاده از این روش درمانی به جای درمان های مرسوم سرطان اشتباه است، زیرا استفاده از روش های درمانی اثبات نشده خطرات جدی برای سلامتی دارد.

بر اساس بررسی سال 1991 توسط ASC، استفاده از هسته زردآلو برای درمان سرطان به نظریه ای برمی گردد که توسط شیمیدان ارنست تی کرب در سال 1920 ارائه شد. کرب عصاره هسته زردآلو را برای درمان سرطان امتحان کرده بود، اگرچه ASC ثابت کرد که برای استفاده انسان بسیار سمی است.

  ترکیب تیم بعدی کریستیانو رونالدو؟

نکاتی برای خرید و خوردن زردآلو

زردآلو که رنگ نارنجی تیره دارد حاوی بتاکاروتن بیشتری است این ماده در پیشگیری از سرطان، کاهش خطر بیماری قلبی، سکته و آب مروارید بسیار موثر است.از زردآلوهای رسیده انتخاب کنید. پتاسیم موجود در زردآلو به بهبود سلامت سالمندان کمک می کند و همچنین به بهبود افسردگی در آنها کمک می کند.

بهتر است زرده را هر روز بخرید و ظرف دو روز بخورید.

زردآلوهای نرم، گوشتی و تازه را برای مصرف انتخاب کنید و هرگز زردآلو زرد روشن نخرید زیرا حاوی ترکیبات گوگردی است.

زردآلو را باید در یخچال نگهداری کرد و در یک کیسه پلاستیکی گذاشت و کودکان باید فقط انواع رسیده را بخورند.

منبع: ایسکانیوز

دیدگاهتان را بنویسید