توجه؛ برگزاری مراسم محرم در فضای باز!

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه مردم باید به دلیل حضور در جامعه کرونا را جدی بگیرند، گفت: مردم باید واکسینه شوند و مراسم عزاداری محرم در فضای باز برگزار شود تا از شیوع این ویروس جلوگیری شود.

بهرام عین‌اللهی روز سه‌شنبه پس از حضور در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سلامت یکی از مهمترین نیازهای مردم در اقصی نقاط کشور است و وظیفه ما تامین سلامت مردم است و برای این منظور به امکانات زیادی از نظر سلامت نیاز داریم. ساختمان های فیزیکی، مراکز درمانی و تخت های بیمارستانی و همچنین از نظر تجهیزات بیمارستانی، سی تی اسکن، ام آر آی و آنژیوگرافی.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص اقدامات بهداشتی لازم از سوی وزارتخانه ایام محرم افزود: آخرین تصمیمات اتخاذ شده در ستاد کرونا نشان می دهد که یکی از موضوعات مهمی که می تواند از شیوع کرونا جلوگیری کند، واکسیناسیون است. بنابراین توصیه می کنیم افراد نسبت به تزریق دوز تقویت کننده اقدام کنند، زیرا در صورت بی توجهی به واکسن، تعداد مبتلایان افزایش می یابد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: کرونا مشکل شخصی نیست و مردم در جامعه حضور دارند، بنابراین تزریق واکسن ضروری است. در ستاد مرکزی کرونا، از مردم خواسته شد که اگر شش ماه از واکسن قبلی گذشته است، دوز تقویت کننده دریافت کنند.

عین اللهی تاکید کرد: برگزاری مراسم عزاداری محرم در فضای باز و داشتن تهویه مناسب در محیط بسته برای جلوگیری از شیوع این ویروس الزامی است و استفاده از ماسک در مواقعی که اجتماع گسترده است می تواند از شیوع بیماری جلوگیری کند. .

  داستان اعدام مانی

وی ادامه داد: امروز هرکسی که سرما خورده احتمال ابتلا به کرونا را در نظر بگیرد. اگر افراد سرماخورده هستند بهتر است در مجالس شرکت نکنند و دیگران را مبتلا نکنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره وضعیت واکسیناسیون افراد بالای 12 سال گفت: به بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس نزدیک می‌شویم و بیماری‌ها زمانی که در گروه زیادی از مردم باشند سریع‌تر شیوع پیدا می‌کنند، بنابراین تصمیم گرفته شد ستاد مبارزه با کرونا همه افراد بالای 12 سال برای واکسیناسیون به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید