توجه؛ با خوردن این غذاها گرسنه خواهید شد!

شما گرسنه هستند. یک بسته چیپس برمیداری و شروع میکنی به خوردن. 10 دقیقه بعد، چیپس ها از بین رفته اند، اما گرسنگی شما برطرف نشده است.

در این مقاله با غذاهایی آشنا می شوید که نه تنها شما را سیر نمی کنند، بلکه با خوردن آنها گرسنگی شما را افزایش می دهند.

آب میوه: آب میوه ها پر از شکر هستند. آنها همچنین ممکن است حاوی ویتامین ها و مواد معدنی باشند، اما بسیاری از فیبر در این فرآیند از بین می رود.

آب میوه حاوی چربی یا پروتئینی نیست که به کاهش جذب قند در خون کمک کند. به همین دلیل، آب میوه می تواند منجر به افزایش و کاهش سریع قند خون شود. این کاهش قند خون باعث می شود مدت کوتاهی پس از خوردن آنها دوباره احساس گرسنگی کنیم.

ماست کم چرب: ماست کم چرب معمولاً قند زیادی دارد. علاوه بر این، ماست را نباید جوید. جویدن به افزایش سیری کمک می کند.

برای دوستداران ماست، ماست یونانی انتخاب خوبی است زیرا دو تا سه برابر بیشتر از ماست معمولی پروتئین دارد و احساس سیری طولانی تری به ما می دهد. شما همچنین می توانید سطح انرژی خود را حتی با مصرف ماست پرچرب حفظ کنید.

خمیر سفید: پاستا سفید از آرد غنی شده تهیه می شود که فاقد بسیاری از ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر است. این کمبود فیبر باعث کاهش احساس سیری می شود. پاستا منبع غنی کربوهیدرات است که می تواند قند خون را در مدت زمان کوتاهی افزایش و کاهش دهد. افزودن سس قرمز به پاستا باعث افزایش قند آن می شود.

  عواملی برای خروج پول واقعی از بازار سهام

غذای آشغال: تنقلاتی مانند چیپس یا خیارشور به دلیل داشتن سدیم زیاد می توانند منجر به کم آبی بدن شوند. ما اغلب این حالت تشنگی را با گرسنگی اشتباه می گیریم. علاوه بر این، این تنقلات عمدتاً کم کالری و بسیار کم ویتامین و مواد معدنی، پروتئین و فیبر هستند. بنابراین تنها زمانی می توانیم احساس خوبی داشته باشیم که آنها را بخوریم.

غذاهای حاوی ایموجی: مونوسدیم گلوتامات، همچنین به عنوان MSG شناخته می شود، طعمی است که در غذاهای چینی، گوشت های فرآوری شده، سوپ ها و غیره یافت می شود. مطالعات نشان می دهد که التهاب باعث افزایش اشتها می شود. بنابراین هنگام خرید از پختن غذاهای حاوی این افزودنی خودداری کنید.

غذاهای سرشار از شکر مانند دونات، کلوچه، پای: این غذاهای شیرین به سرعت در بدن به گلوکز تجزیه می شوند. در این صورت بدن انسولین بیشتری ترشح می کند. سطوح بالای انسولین وارد سلول ها می شود و قند خون آنها را کاهش می دهد. این قند خون پایین باعث می شود که برای مدت طولانی گرسنه بمانیم.

منبع: برنا

دیدگاهتان را بنویسید