توجه؛ این افراد هرگز نباید «زنجبیل» بخورند!

419562 926 خبر مرکزی

زنجبیل گیاهی بومی آسیا است. زنجبیل از ریشه این گیاه تهیه می شود که هم می توان از آن به عنوان طعم دهنده و هم به عنوان دارو استفاده کرد. زنجبیل حاوی مواد شیمیایی است که حالت تهوع و نفخ را کاهش می دهد.

همین زنجبیل در دوران اپیدمی تاج به عنوان یک ماده غذایی مفید برای پیشگیری از بیماری های عروق کرونر معرفی شد و به ویژه در ماه های اول شیوع، روند مصرف آن بسیار بالا بود. محققان دریافته اند که زنجبیل با تقویت سیستم ایمنی به پیشگیری از بیماری عروق کرونر قلب کمک می کند.

اما با تمام خواص زنجبیل، به نظر می رسد این مواد شیمیایی در معده و روده ها کار می کنند، اما می توانند به سیستم عصبی و مغز کمک کنند تا حالت تهوع را کنترل کند. مردم معمولا از این غذا برای بهبود حالت تهوع و استفراغ استفاده می کنند.

همچنین می توان از آن برای درمان دردهای قاعدگی، پوکی استخوان، دیابت، سردردهای میگرنی و سایر مشکلات استفاده کرد، اما بسیاری از آنها هنوز از نظر علمی ثابت نشده اند، اما به گزارش سیناپرس، آنچه مسلم است در دوران اپیدمی کرونری بسیار زیاد بوده است. . مصرف زنجبیل توصیه می شود بدون اینکه بدانید این ماده ممکن است سلامت برخی افراد را به خطر بیندازد و مصرف آن محدودیت هایی دارد و مصرف آن برای همه توصیه نمی شود.

لاغر نخورید: زنجبیل به عنوان یکی از راه حل های ریشه ای برای کاهش وزن شناخته می شود. این ماده مغذی با تنظیم آنزیم های گوارشی در معده و کاهش اشتها منجر به کاهش وزن می شود. اما برای افراد ضعیف، این می تواند عواقبی داشته باشد.

  شهرک نشینان صهیونیست مزارع گندم فلسطین را به آتش کشیدند

این افراد خود شاخص توده بدنی پایینی دارند. مصرف کنندگان زنجبیل ممکن است دچار کاهش اشتها، ریزش مو و کمبود ویتامین شوند. زنان ضعیفی که زنجبیل می خورند ممکن است دچار بی نظمی در قاعدگی شوند، بنابراین این دسته از افراد باید زنجبیل را از رژیم غذایی خود حذف کنند.

شما بیماری های خونی دارید: هموفیلی یک بیماری نادر است که در آن خون نمی تواند لخته شود. اگرچه لخته شدن خون در برخی شرایط می تواند خطرناک باشد، اما برای بدن نیز مهم است. به گزارش سیناپرس، کاهش توانایی بدن برای خونریزی منجر به خونریزی شدید پس از قطع عضو یا آسیب پوستی می شود.

هنگامی که زنجبیل برای بهبود گردش خون به افراد توصیه می شود، در افراد مبتلا به هموفیلی، به دلیل افزایش گردش خون در بدن می تواند منجر به خونریزی شدید شود که می تواند تهدید کننده زندگی باشد.

زنان باردار با هوش: اگرچه زنجبیل به خصوص در هفته های اولیه بارداری می تواند ضعف و حالت تهوع را در این دوران کاهش دهد، اما مصرف آن در سه ماهه سوم بارداری اکیدا ممنوع است. مصرف این ماده غذایی در این دوران می تواند انقباضات رحمی را تشدید کند و باعث زایمان زودرس شود.

امکان تداخل دارویی: زنجبیل یک عامل خطر برای افرادی است که داروهای دیابت و فشار خون بالا مصرف می کنند. داروهایی مانند بتابلوکرها، ضد انعقادها و انسولین در ترکیب با زنجبیل بسیار خطرناک و مضر هستند. این ماده مغذی به رقیق شدن خون و کاهش فشار خون کمک می کند، زیرا هر دو با این داروها تداخل دارند و می توانند برای بیماران خطرناک باشند.

  طرز تهیه بلغارستان؛ غذای هگمتان

جایگزین های زنجبیل: اگر همچنان به دنبال طعم زنجبیل هستید، توصیه می کنیم از همان موادی مانند پاپریکا، فلفل دلمه ای و فلفل شیرین استفاده کنید.

منبع: سلامت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید