توجه؛ احتمال آلودگی انگلی گوشت مرغ

بررسی‌های محققان پزشکی در کشور نشان می‌دهد که نگرانی‌های جدی در مورد آلودگی گوشت طیور به انگل‌ها وجود دارد و باید در تولید و مصرف غذاهای آماده و نیمه‌تمام از این گونه محصولات دقت شود.

Toxoplasma gondii یک تک یاخته درون سلولی اجباری است که گربه ها و انسان ها آن را میزبان نهایی در طول چرخه زندگی خود می دانند و طیف وسیعی از مهره داران خونگرم از جمله انسان و پرندگان را میزبان میانی می دانند.

این تک یاخته تنها گونه شناخته شده از جنس توکسوپلاسما است و از نظر تعداد و تنوع گونه های میزبان و درصد حیواناتی که به آن مبتلا می شود، به عنوان یکی از شایع ترین پاتوژن ها در جهان شناخته می شود که تا یک سوم کل جهان را آلوده می کند. جمعیت آلوده مزمن به این انگل.

به گفته کارشناسان، این انگل در تکامل خود به سه شکل اووسیت، تاکی زوئیت و کیست بافتی مشاهده می شود. تخمک ها فقط در بدن گربه وجود دارند، اما دو شکل بعدی در سایر میزبان ها بیشتر دیده می شود. گربه های آلوده گاهی آب، سبزیجات و سایر غذاها را آلوده می کنند و روزانه میلیون ها تخمک را از مدفوع خود عبور می دهند.

نوشیدن آب آلوده و همچنین خوردن غذای آلوده به این انگل توسط حیوانات دیگر از جمله طیور باعث ایجاد کیست های بافتی بزرگ در اندام ها و مفاصل آنها می شود که به نوبه خود می تواند افرادی را که از چنین گوشتی استفاده می کنند آلوده کند.

در این راستا، تیمی متشکل از پنج محقق از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مطالعه‌ای را انجام دادند که در آن میزان آلودگی جوجه‌ها و خروس‌ها و پرورش صنعتی این انگل مورد بررسی علمی قرار گرفته است.

  با چای آیورودا با ناراحتی معده خداحافظی کنید

برای انجام این آزمایش از سه گروه مرغ تخمگذار اهلی، گوشتی و صنعتی نمونه خون گرفته و آزمایشات سرولوژیکی را برای تشخیص وجود یا عدم وجود انگل توکسوپلاسما بر روی آنها انجام دادند.

نتایج این بررسی ها نشان می دهد که درصد قابل توجهی از مرغ های اهلی و صنعتی به این انگل مبتلا هستند و لازم است اقدامات پیشگیرانه برای تهیه غذای سالم از گوشت این گونه مرغ ها انجام شود.

نادر پستچیان، استاد و محقق گروه انگل شناسی و قارچ شناسی دانشکده پزشکی و مرکز بیماری های عفونی و گرمسیری اصفهان گفت: مرغ های بومی معمولاً بدون نظارت سازمان دامپزشکی در منزل و در بافت ها کشتار می شوند. دانشگاه علوم پزشکی. مواد غیر مصرفی مانند اندام های داخلی آنها اغلب در محیط رها می شوند یا به روشی غیربهداشتی دور ریخته می شوند.

لذا عدم اطلاع و آگاهی مردم و پرسنل طیور و کشتار و عدم نظارت سازمان دامپزشکی به خصوص در مرغداری های سنتی و در منزل و همچنین تماس طیور با سایر پرندگان در فضای باز باعث شیوع می شود. از این انگل

وی افزود: نتایج این مطالعه نشان داد که درصد قابل توجهی از مرغ‌ها و خروس‌های اهلی و صنعتی علیه آنتی‌بادی‌های انگلی فوق‌الذکر فعال بودند. این نتایج نشان دهنده این واقعیت است که مرغ ها انگلی هستند و به احتمال زیاد گوشت آنها حاوی کیست های بافتی است که اگر به درستی پخته نشود، به راحتی می تواند بدن انسان را آلوده کند.

بر این اساس محققین فوق خاطرنشان کردند که برای تهیه غذاهای ایمن گوشت طیور به اقدامات پیشگیرانه نیاز است و در این راستا باید غذاهای فرآوری شده یا پخته ناکافی به صورت کاملاً بهداشتی تولید و مصرف شود.

  قیمت بیت کوین امروز 1401/04/14

این یافته های پژوهشی در مجله دانشکده پزشکی اصفهان وابسته به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید