تهران وارد ششمین قله تاج شد!

معاون درمان کارخانه کرونا در تهران با تشریح روند بیماری عروق کرونر قلب در تهران و بیمارستان ها برای مقابله با موج ششم این بیماری با سویه ایمیکرون، گفت: تعداد بیماران سرپایی در حوزه درمان به 6000 نفر در روز رسیده است. .

دکتر نادر توکلی با اشاره به ورود استان تهران به ششمین قله تاج، گفت: تفاوت این قله با قله قبلی در این است که تعداد مبتلایان زیاد است اما خوشبختانه بیماری وخیم کمتر است. “

وی ادامه داد: تعداد بیماران سرپایی در حوزه درمان به 6 هزار نفر در روز رسیده است. این در حالی است که تعداد افراد جدید بین 300 تا 400 نفر در روز است، یعنی از هر 20 نفر یک نفر پذیرفته می شود. مجموع بستری های استان تهران هم اکنون حدود 1300 بیمار است که حدود یک چهارم آنها در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه اثر مستقیم افزایش موارد هنوز مشخص نشده است، تعداد فوتی ها در استان همچنان تک رقمی است.

وی گفت: فراوانی آمیکرون در کودکان بیشتر است. وی ادامه داد: در گروه سنی زیر 10 سال نسبت به ماه های گذشته بیماری عروق کرونر افزایش یافته است؛ البته فراموش نکنیم که بیماری های ویروسی در این فصل هر سال در حال افزایش است؛ بنابراین برخی از موارد مربوط به آنفولانزا است. استفاده از دو ماسک در اماکن عمومی

توکلی با اشاره به آلودگی بالای ایمیکرون گفت: بنابراین انجام هر گونه جمع آوری ریسک بالایی دارد مگر اینکه فاصله اجتماعی رعایت شود و دوز تقویت کننده واکسن تزریق شود.

  در دسترس بودن کم در ماه گذشته

وی افزود: در همین راستا یکی از موضوعاتی که در ستاد تاج در تهران مطرح شد، برگزاری جشنواره فجر است که انشالله به خوبی تصمیم گیری خواهد شد. به خاطر داشته باشید که واکسن یک اقدام پیشگیرانه نیست، اما به کاهش شدت بیماری کمک می کند.

وی با بیان اینکه نمی توان از قبل محدودیت های شدید کرونری اعمال کرد، ادامه داد: نکته مهم این است که دوره قرنطینه سویه آمیکرون کوتاه تر و بین 5 تا 7 روز است و بیماری معمولاً خفیف است. بنابراین بازگشت به محاصره و قرنطینه توصیه نمی شود.

وی تاکید کرد: در حوزه تجهیزات و تمهیدات بیمارستانی در استان تهران کمبود و مشکلی نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید