تهدید میکروبیولوژیست در طول اپیدمی تاج

فرادید| در شب کریسمس، ایمیلی با این خبر دریافت کردم که نام من به لیست “مدافعان” در وب سایتی به نام نورنبرگ NZ اضافه شده است. افراد پشت سر این وب سایت می خواهند افرادی مانند من به دلیل اعمال ما مجازات شوند، همانطور که جنایتکاران جنگی نازی پس از جنگ جهانی دوم محاکمه شدند.

به گزارش فراد؛ به گفته این سایت، جرایم من عبارتند از: کلاهبرداری، کمک به دولت در انجام تحقیقات پزشکی بر روی شهروندان. نورنبرگ NZ به مردم این فرصت را می دهد تا در مورد هر متهم نظر دهند و در مورد اینکه آیا نام متهم در لیست است یا خیر، رأی دهند. به عنوان مثال، کاربری به نام Bennyman 88 در یک کلمه نظر داد: “قاتل” و رای داد که نام من در این لیست باشد.

جزیره Great Barrier در حدود 90 مایلی سواحل بزرگترین شهر نیوزلند، اوکلند واقع شده است. این جزیره برای حدود 1000 نفر کاملاً آفلاین است و دارای خلیج‌های آرام و سواحل متحرک، و همچنین یک استراحتگاه شبانه، چشمه‌های آب گرم طبیعی و جنگل‌های محلی است. در سال 2015، یک محلی به نام Jundi Summerville-Ryan جشنواره بدون مانع: ایده های کوچک از جزیره بزرگ را بر اساس برنامه ایده های بزرگ بی بی سی راه اندازی کرد.

موضوع (یا تیم) اولین جشنواره “اپیدمی” بود که ویروس شناس، نویسنده جوان، جامعه شناس و مدافع دفاع مدنی را گرد هم می آورد تا بیاموزد که ساکنان جزیره چگونه به یک اپیدمی جهانی که باعث مرگ مردم شده است، واکنش نشان می دهند.

سامرویل-رایان از من خواست که جشنواره را رهبری کنم. من یک میکروبیولوژیست هستم و وظیفه من این است که باکتری های زشت را در تاریکی روشن کنم و از آنها برای یافتن داروهای جدید و درک چگونگی رشد باکتری ها برای عفونی تر شدن استفاده کنم.

  اتهام جدید آمریکا به ایران

من همچنین یک محقق برنده جایزه هستم و بیش از یک دهه با رسانه ها و همچنین با تصویرگران، انیماتورها و هنرمندان کار کرده ام تا علم را در دسترس عموم قرار دهم. وقتی کار با هم را شروع کردم، انگیزه من کمک به شکستن کلیشه ها در مورد ظاهر دانشمندان و تقویت توانایی خود در اطلاع رسانی در مورد تحقیقاتم در مورد بودجه عمومی خارج از انتشار مقالات در مجلات علمی بود.

مهمترین چیزی که در جشنواره بزرگ سد یاد گرفتم گوش دادن به سخنان استاد جامعه شناسی دیوید جانستون بود. تحقیقات او بر چگونگی زنده ماندن جوامع در برابر بلایا متمرکز است. علیرغم آنچه که کتاب‌ها و فیلم‌های آخرالزمانی مورد علاقه ما نشان می‌دهند، تحقیقات نشان می‌دهد که جوامعی که در بلایا به بهترین شکل جان سالم به در می‌برند، جوامعی هستند که با هم کار می‌کنند، منابع را به اشتراک می‌گذارند و اطمینان می‌دهند که هیچ‌کس عقب نماند.

من این را در ابتدای شیوع بیماری همه گیر به یاد آوردم که افرادی که کار درست را با همکاران خود انجام می دهند می توانند از این فاجعه جان سالم به در ببرند. بنابراین، به‌عنوان یک متخصص بیماری‌های عفونی و مدرس پژوهشی، در ژانویه 2020، شروع کردم به انجام آنچه در توانم بود تا به مردم کمک کنم علم همیشه در حال تغییر اپیدمی را درک کنند و توضیح دهم که چرا واکنش‌ها و رفتارهای آن‌ها در مواجهه با اپیدمی بسیار مهم است.

به زودی شروع به پاسخگویی به درخواست‌های متعدد رسانه‌ای روزانه، نوشتن مقاله‌های توضیحی برای سازمان رسانه آنلاین اسپین‌آف و همکاری با کاریکاتوریست برنده جایزه توبی موریس برای درک علم اپیدمی‌ها کردم. طولی نکشید که توبی و تیمش برنامه ما را برای سازمان بهداشت جهانی تطبیق دادند.

  8 بیماری که به دلیل ننوشیدن آب در بدن ظاهر می شود!

سوء استفاده، آزار و اذیت و ارعاب تقریباً بلافاصله پس از شروع مصاحبه های رسانه ای من از سر گرفته شد. این تقریباً دو سال است که هر روز اتفاق می افتد. من آنها را از طریق ایمیل ها و تلفن های شخصی و تجاری خود و همچنین در شبکه های اجتماعی دریافت می کنم. من بارها آدرس خانه خود را برای پست در وب سایت احزاب راست افراطی و کانال های رسانه های اجتماعی و همچنین برای ارتباط با افرادی که به من مراجعه می کنند داده ام.

هنگام صرف صبحانه در هتل توسط نظریه پردازان توطئه مورد آزار و اذیت قرار گرفتم. آنها دیدار خود را با من به صورت زنده پخش کردند و سپس توضیح دادند که چگونه نشستن در کنار من مانند نشستن در کنار یک کودک باز است. حتی توسط وبلاگ نویسان و سیاستمداران دست راستی مورد تهمت قرار گرفته ام.

مقابله با سوء استفاده از رسانه های اجتماعی نسبتا آسان است. اگرچه به نظر نمی رسد ارسال پیام های تهدیدآمیز ناقض شرایط و ضوابط استفاده از شرکت های رسانه های اجتماعی باشد، اما این پلتفرم ها حداقل دارای یک دکمه بلاک هستند. برنامه‌های شخص ثالث، مانند Block Party، جان ما را نجات می‌دهند، زیرا از مسدود شدن حساب‌های مخرب جلوگیری می‌کنند.

مشکل من کسانی است که از طریق ایمیل، پیامک یا پیام های گلگون مرا گیج و آزار می دهند. آنها از نام واقعی و آدرس ایمیل تجاری خود استفاده می کنند. گاهی اوقات در اینترنت دنبال آنها می گردم. آنها مدیران، مهندسان، نامزدهای سیاسی، مدیران مالی، مدیران اداری، مشاوران املاک و مهندسین برق هستند. برخی از آنها بازنشسته هستند. دیگران سرگرمی هایی مانند باشگاه دو دارند.

  بازدید معاون مدیرعامل هلدینگ تامین انرژی از نیروگاه گازی خلیج فارس

مردم عادی هستند که برای من پیام های توهین آمیز و توهین آمیز می فرستند چون فکر می کنند من شیطان پرست هستم یا رویای معروف شدن را در سر می پرورانند یا به فکر پول درآوردن هستند. این قلدرها نمی توانند تصور کنند که فردی مثل من قصد سوء استفاده از چنین موقعیتی را ندارد.

به ذهن آنها خطور نمی کند که انگیزه من صرفاً تلاش برای نجات جان افراد در طول یک اپیدمی جهانی است. راستش این اتفاقات بیشتر برای آنهاست تا من. من برای آنها متاسفم و اجازه نمی دهم مرا ساکت کنند.

دکتر سوزی ولز برنده جایزه میکروبیولوژیست نیوزلند و دانشیار دانشگاه اوکلند است. در سال 2021 او یکی از برندگان جایزه سال نیوزلند شد. این رویداد به منظور بزرگداشت دستاوردهای نیوزلندی ها برگزار می شود.

منبع: Theguardian

دیدگاهتان را بنویسید