تنبیه بدنی دانش آموز 7 ساله در ایلام

414322 169 خبر مرکزی

کامران علمدهی| با گذشت یک هفته از مجازات دانش آموز کلاس اولی مدرسه روستای ریزه وند بولی ایلام، با ورود دادسرای ناحیه به پرونده، کارشناسان آموزش و پرورش اعزامی به محل حادثه تنبیه بدنی را تایید کردند.

پدر این دانش آموز که چوپان است، گفت: هفته گذشته وقتی به خانه رسیدم همسرم را در حال گریه دیدم که گفت پسرم ابوالفضل توسط معلمش کتک خورده و بدنش کبود شده است.

با دیدن کبودی و تورم در بازوها و بدن پسرم آنقدر ناراحت شدم که آرزوی مرگ کردم. پسرم گفت معلم روی دستش آب ریخت و بعد تنبیهش کرد. روز بعد به کلانتری رفتم و از معلم پسرم شکایت کردم و سپس به آموزش و پرورش شهر چوار رفتم و در آنجا نیز از او شکایت کردم. به مدیر آموزش و پرورش هم گفتم معلم حق دارد تنبیه شود اما شکنجه نه.

پدرم با اشاره به اینکه پسرم شب ها مضطرب و استرس داشت، گفت: پسرم شب ها از ترس و درد بیدار می شود، می گوید بدنم درد می کند و از پدرم التماس می کند که دیگر مرا به مدرسه نفرستد، خیلی از مدرسه می ترسید. که از آن می ترسید

برخورد قانونی با عامل این حادثه

افشار خسرو زاد دادستان ایلام پس از رسیدگی به این شکایت گفت: جنایت در حوزه قضایی شهرستان انجام شده و بر همین اساس موضوع را از رئیس دادگستری شهرستان چوار و با توجه به تایید کبودی بر روی ق. جسد این دانش آموز 7 ساله طبق روال قانونی انجام می شود و با مرتکب این رفتار غیرقانونی و بدون هیچ گونه اغماض، ظالمانه برخورد می شود و اجازه نمی دهیم حقوق این دانش آموز تضییع شود.

  بیمه رایگان برای ساکنان مناطق کم برخوردار پایتخت

همچنین به اداره کل بهزیستی استان موظف شد به منزل پدری دانش آموز مراجعه و ضمن بررسی وضعیت جسمی، روحی و روانی وی آخرین وضعیت دانش آموز را به دادستان استان و رئیس دادگاه چهارم گزارش دهند.

تنبیه توسط معلم

حامد رجبی زاده رئیس اداره آموزش و پرورش و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام گفت: با اطلاع از این حادثه تحقیقات خود را با صحبت با دانش آموز و پدرش آغاز کردیم.

در مراحل اولیه، دانش آموز و پدرش اصرار داشتند که مجازات توسط معلم اعمال شده است، اما معلم او در هر مرحله از مکالمه سوال تنبیه را رد می کرد تا اینکه یک تیم سه نفره آموزش و پرورش استان پرونده را بررسی و معلم را تنبیه کردند. به دادسرای استان ایلام ارسال شود تا در صورت لزوم و قانونی با معلم خاطی برخورد شود.

برای تأیید کودک آزاری علامت بزنید

زهرا همتی مدیرکل بهزیستی استان ایلام در خصوص پرونده این دانش آموز گفت: همکاران پس از اطلاع از مشکل و دستور دادستانی استان در جلسات متعددی با این دانش آموز و خانواده وی دیدار و گفتگو کردند تا آماده سازی این دانش آموز باشد. گزارش جامع ما در تلاش برای یافتن حقیقت بدون هیچ تعارفی هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا آثار ضرب و شتم بر بدن دانش آموز توسط مددکاران اجتماعی تایید شده است، گفت: همکاران ما از معاینه جسد دانش آموز خودداری کردند زیرا می خواستند اعتماد دانش آموز را برای کشف حقیقت جلب کنند.

اما خاله این کودک اشاره می کند که چند قسمت از بدن خواهرزاده اش کبود شده و پدر و مادر کودک کودک خود را برای مداوا به پزشکی قانونی برده اند.

  درگیری بازیکنان مازندران با داور

مدیرکل بهزیستی استان ایلام در پاسخ به این سوال که آیا از ارائه گزارش پزشکی قانونی راضی بودید یا اینکه همکارانتان باید عواقب این حکم را رصد و تایید کنند، گفت: قطعا هر چیزی را که همکاران تایید کنند در گزارش خود یادداشت می کنیم. و گزارش پزشکی قانونی هیچ ربطی به کار ما ندارد و گزارش جداگانه ای از مجموعه های دیگر به دادسرا ارائه می دهیم تا در مورد پرونده تصمیم گیری کنند.

باید حقیقت را بفهمیم و بفهمیم کودک آزاری صورت گرفته است یا خیر و تلاش می کنیم شنبه هفته آینده تحقیقات خود را تکمیل کرده و اورژانس اجتماعی را به دادسرای استان گزارش کنیم.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید