تلگرام پول شد!

445718 775 خبر مرکزی

پل دورف در عرض چند هفته رسما معرفی تلگرام پریمیوم را تایید کرد. مانی تلگرام امکانات بیشتری نسبت به نسخه رایگان دارد.

پلتفرم پیام رسان تلگرام همیشه رایگان بوده است، اما برخی از گزارش هایی که در چند ماه گذشته شنیده ایم نشان می دهد که همه چیز در حال تغییر است.

شب گذشته پل دورف، موسس تلگرام، رسما اعلام کرد که «تلگرام پریمیوم» در اواخر ماه جاری به صورت رسمی راه اندازی می شود تا تمامی شایعات به واقعیت تبدیل شود.

دورف در بیانیه‌ای در کانال تلگرام خود تأیید کرد که نسخه‌ای مبتنی بر اشتراک تلگرام در اواخر این ماه در دسترس خواهد بود. کوتوله می گوید. پرداخت توسط کاربر به معنای چیزهایی است که قبلاً در تلگرام تجربه نکرده است.

یکی از مواردی که تلگرام پریمیوم را ارائه کرد، الزامات بزرگترین طرفداران این پلتفرم بود. کوتوله در توضیح این مطلب می گوید:

پس از کمی تحقیق متوجه شدیم که تنها راه برای برآورده ساختن حداکثر نیازهای طرفداران ما در عین ارائه رایگان ویژگی های فعلی، حذف محدودیت های افزایش یافته در قالب نسخه پولی است.

به همین دلیل است که در این ماه تلگرام پریمیوم را ارائه خواهیم کرد. برنامه مشترک که به همه اجازه می دهد به ویژگی ها، سرعت و منابع بیشتری دسترسی داشته باشند. این نسخه به کاربران تلگرام این امکان را می‌دهد که از آن‌ها پشتیبانی کرده و به جمع افرادی بپیوندند که ابتدا ویژگی‌های جدید را دریافت می‌کنند.

خبر خوب این است که تلگرام پریمیوم هیچ تاثیری بر تجربه کاربری کاربران نسخه رایگان فعلی این پیام رسان نخواهد داشت. تلگرام «رایگان» باقی خواهد ماند و کاربران نسخه رایگان می توانند از امکانات ارائه شده توسط کاربران نسخه پریمیوم استفاده کنند.

  به زودی با سرعت نور به مکان های دور

امکانات و قیمت احتمالی تلگرام پریمیوم

اگرچه پل دورف جزئیاتی در مورد امکانات یا قیمت سرویس تلگرام ارائه نکرد، اما تنها چند روز پیش اسکرین شات این سرویس در اینترنت منتشر شد. با توجه به این اسکرین شات ها، کاربران سرویس درجه یک از ویژگی های زیر برخوردار خواهند شد:

محدودیت های عضویت در کانال را کاهش دهید و چت ها را قطع کنید
حجم آپلود را از 2 به 4 گیگابایت افزایش دهید
سرعت دانلود بالاتر
مدیریت چت پیشرفته
حذف تبلیغات
واکنش های منحصر به فرد
برچسب های درجه یک
لوگوی نمایه

به گزارش دورف، کاربران نسخه رایگان می توانند به طور غیرمستقیم برخی از ویژگی های سرویس درجه یک را تجربه کنند، این افراد قادر به دیدن استیکرهای درجه یک خواهند بود و همچنین می توانند فایل های بزرگتر از 2 گیگابایت را دانلود کنند.

واتس اپ که آرشیوهای بزرگی مانند متا دارد، نسبت به تلگرام قابلیت های محدودتری دارد. تلگرام علاوه بر امکانات متعدد، سرور ابری نامحدودی را در اختیار کاربر قرار می دهد که بسیار گران است. این موضوع باعث می شود منبع درآمد اصلی تلگرام همیشه بحث برانگیز باشد.

تلگرام از امسال برای افزایش درآمد خود اقدام به نمایش تبلیغات کرده است. نسخه اشتراکی باعث افزایش بیشتر درآمد تلگرام خواهد شد. تلگرام می گوید در نسخه اشتراکی خبری از تبلیغات نخواهد بود.

به تازگی تلگرام به قابلیت پاسخ دادن به پیام ها از طریق ایموجی مجهز شده است. بدیهی است که در نسخه پریمیوم شاهد ایموجی های جدیدی برای این ویژگی خواهیم بود که در نسخه معمولی موجود نیستند. در نسخه به اشتراک گذاشته شده یک برچسب ویژه وجود دارد که تعداد آن به صورت ماهانه افزایش می یابد.

  در صورت اشتباهات املایی؛ فرهنگ سازی می کنند!

اسکرین شات های لو رفته الساندرو پالوزی نشان می دهد که نسخه پریمیوم تلگرام ابزارهای مدیریت چت پیشرفته ای مانند تنظیم یک پوشه پیش فرض و پشتیبان گیری خودکار و مخفی کردن چت های جدید از افراد غیر از مخاطبان گوشی را ارائه می دهد.

پس از ارائه سرویس درجه یک، علامتی به نام شما اضافه می شود تا دیگران بدانند که از این سرویس استفاده می کنید و از تلگرام پشتیبانی می کنید. نسخه پریمیوم تلگرام علاوه بر امکانات ذکر شده، امکان استفاده از آواتارهای ویدئویی را به عنوان عکس پروفایل فراهم می کند. تلگرام پریمیوم به کاربر این امکان را می دهد که آیکون های جدیدی را برای اپلیکیشن انتخاب کند.

مدیرعامل تلگرام به قیمت این سرویس اشاره ای نکرد، اما شایعات می گویند که این پیام رسان برای یک سرویس درجه یک از مصرف کنندگان ماهانه 4.99 دلار هزینه دارد. این قیمت ممکن است بخشی از هزینه های تلگرام را پوشش دهد.

در نهایت، پل دورف گفت که تلاش برای انتشار تبلیغات در کانال های عمومی موفق تر از حد انتظار بود. با این حال، او معتقد است که درآمد حاصل از این پیام رسان ها باید توسط مصرف کنندگان باشد نه تبلیغ کنندگان.

تلگرام برای تامین مالی سرور خود که بیش از 1 میلیارد دلار در سال گذشته دریافت کرد، به سرمایه خارجی متکی است.

منبع: بهترین ها

دیدگاهتان را بنویسید