تفاوت روزافزون قیمت دلار در بازار

شکاف قیمتی بین نرخ ارز در سیستم‌های رسمی دولتی و معاملات غیررسمی دوباره افزایش یافته است. کارشناسان بر این باورند که شکاف رو به رشد نرخ سود رسمی و غیررسمی برای بازارساز متغیر نگران کننده ای است، زیرا کاهش این شکاف ثبات نرخ سود بازار را افزایش می دهد و از سوی دیگر با افزایش این شاخص، موجی از عدم قطعیت در بورس ایجاد می شود. افزایش نرخ نرخ ارز غیررسمی افزایش خواهد یافت.

اگر از فضای مرکزی بازار ضرابخانه و ارز تهران عبور کنید، صف های خرید ارز در مقابل برخی از سهمیه های دولتی را می بینید. این در حالی است که فضای معاملات غیررسمی در بازار ارز تهران با دستگیری تعدادی از معامله گران آزاد تغییر کرده است.

دیروز یکشنبه 21 خردادماه بازار ارز تهران به روند صعودی خود ادامه داد. در پی تغییر فاز انتظارات برای آینده مذاکرات هسته ای وین در اواسط اسفند سال گذشته، نرخ ارز در معاملات بازار غیررسمی تهران روند صعودی جدیدی را آغاز کرده است.

هر اسکناس دلار آزاد که در معاملات اولیه امسال با قیمت اولیه 26 هزار تن معامله شد، در چند روز اخیر از سقف تاریخی خود عبور کرده و وارد کانال جدید شده است. از سوی دیگر نرخ ارز در سامانه های رسمی فروش ارز دولتی نیز افزایش قیمت داشت.

هر برگ دلار در بازار در جریان معاملات دیروز با حدود 233 تن افزایش نسبت به نرخ روز شنبه، مجددا وارد کانال 27 هزار تنی شد و به 27 هزار و 179 تن رسید.

به گفته بسیاری از کارشناسان، تفاوت قیمت ها بین آمار رسمی و غیررسمی بازار ارز ممکن است سازوکار نهادها برای ایجاد بازار را مختل کند. این افراد ضمن اشاره به روند بازار ارز در زمانی که دلار به عنوان نرخ رسمی بازار 4200 تن تعیین شد، معتقدند افزایش شکاف بین آمار رسمی و غیررسمی بازار باعث ایجاد بلاتکلیفی در فضای بازار و افزایش نرخ ارز شده است. غیر رسمی می شود.

  ویجر 3; خاص ترین ون پلیموث در دهه 90

تسنیم نوشت: فعالان بازار دلیل اصلی نوسانات اخیر ارز را جو روانی می دانند و می گویند عرضه ارز مناسب است اما بانک مرکزی نباید اجازه دهد مابه التفاوت دلار آزاد و نیم دلار افزایش یابد. در گزارشی

حضور سکه در نیمه اول کانال 16 میلیون تومان

سکه طلای جدید دیروز وارد سطح قیمتی 16 میلیون تنی در بازار شد. هر قطعه سکه تمام شده در معاملات روز شنبه 21 خرداد ماه در سطح قیمت 15 میلیون و 750 هزار تن به منظور افزایش نرخ ارز آزاد که عامل مهمی در افزایش نرخ ارز است، دیروز در کانال قیمت 16 میلیون تن فروخته شد. قیمت سکه

اگر هر کانال قیمتی را به 10 پله مساوی تقسیم کنیم، عمده فعالیت سکه امامی در بازار روز گذشته در گام های سوم و چهارم کانال جدید صورت گرفت و در نهایت قیمت هر قطعه از این فلز گرانبها حدود 640 هزار تومان افزایش یافت. نسبت به روز شنبه 16 میلیون و 390 هزار تن بود.

دیدگاهتان را بنویسید