تغییر جدید در وام مسکن

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آمادگی اتحادیه مشاوران املاک برای اجرای مصوبه سران قوا گفت: مالکان باید به مستاجران کمک کنند تا از این شرایط سخت عبور کنند.

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی گفت: با موافقت رئیس ستاد کل قرارداد مستاجر یک ساله تمدید می شود. بر این اساس نرخ افزایش اجاره بها در تهران و شهرهای بزرگ 25 درصد و در شهرستان ها 20 درصد خواهد بود.

قاسمی در خصوص تفاوت مصوبه ستاد کرونا در دو سال گذشته با مصوبه اخیر شورای هماهنگی سران قوا، افزود: این مصوبات تفاوت چندانی ندارد اما ضمانت اجرایی آن قوه قضائیه است.به مستاجران کمک کنید.

وی ادامه داد: کد رهگیری و سامانه رهگیری به وزارت راه و شهرسازی منتقل شده است و از این پس تمامی تراکنش ها باید با کد رهگیری ثبت شوند تا قابل پیگیری باشند.

آیا ثبت نکردن اجاره نامه برای تمدید تخلف است؟

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه عدم ثبت قرارداد تمدید بین موجر و مستاجر تخلف است، اظهار کرد: در صورت عدم ثبت کد رهگیری در سامانه مسکن، خانه خالی تلقی و خالی می شود. طبق قانون مشمول مالیات

قاسمی با یادآوری اینکه 600 هزار خانه خالی شناسایی و به سازمان مالیاتی ارائه شده است، افزود: برای مالکان این خانه ها پیامکی ارسال شده است. مالکان می توانند شکایت کنند زیرا ممکن است خطاهای سیستم رخ داده باشد.

وی از اعتراض 60 هزار مالک به مسکن خالی خبر داد و ابراز امیدواری کرد که همکاری مالکان بر اجاره مسکن تأثیر بگذارد و افزود: 40 هزار میلیارد تن منابع مالی برای کمک مسکن و تسهیلات ودیعه در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که باید در سامانه ثبت نام کنند.

  رشد دلار متوقف شد!

وزیر راه و شهرسازی میزان کمک به سپرده گذاری در تهران را 100 میلیون تن، در کلانشهرها 70 میلیون تن و در شهرستان ها را 40 میلیون تن اعلام کرد و افزود: در حال انجام است.

مبلغ وام مسکن در اطراف پایتخت

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: در حال حاضر تسهیلات ودیعه مسکن تنها در تهران 100 میلیون تومان و در شهرهای اطراف تهران از جمله اسلام شهر و رباط کریم 70 میلیون تومان است که متقاضیان باید هنگام ثبت نام ثبت نام کنند. ، لطفا توجه داشته باشید

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، تمامی بازرسی ها از طریق سامانه ثبت نام تسهیلات سپرده مسکن انجام می شود و امسال نظارت بر روند اعطای تسهیلات افزایش چشمگیری خواهد داشت و سایر نظارت ها دستی نخواهد بود. .

سال گذشته میزان ودیعه مسکن در استان تهران 70 میلیون تن بود که به گفته یکی از اعضای اتحادیه مشاوران املاک استان تهران، بیش از 90 درصد تسهیلات گیرندگان از طریق قراردادهای رسمی تسهیلات دریافت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید