تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از هفته گذشته چهار برابر شده است

موارد ابتلا به کرونا و بستری شدن در بیمارستان در ایران نسبت به هفته گذشته حدود 4 برابر شده است

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از هفته گذشته چهار برابر شده است

به گزارش خبرتایمز، دبیر کمیته علمی کشوری کرونا گفت: موارد ابتلا به کرونا و بستری شدن در بیمارستان در ایران نسبت به هفته گذشته حدود 4 برابر شده است، بنابراین تزریق واکسن یادآوری و افزایش پایبندی به دستورالعمل ها، به خصوص استفاده از ماسک، فاصله گذاری فیزیکی و تهویه مناسب این امر ضروری است.

حمیدرضا جماعتی با اشاره به برگزاری هفتاد و چهارمین جلسه کمیته علمی کشوری کرونا و افزایش موارد سرپایی و بستری کرونا در کشور، گفت: در این جلسه آخرین اطلاعات سویه های Omicron به ویژه BA.4 و BA.5 ارائه شد. در جهان، بررسی شد و مشخص شد که در اکثر کشورهای جهان در اروپا از جمله فرانسه، انگلستان، آلمان، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، نیوزلند، استرالیا، ترکیه، قطر، ژاپن و اکثر کشورهای آسیایی موارد مثبت و Omicron وجود دارد. مرگ و میر در حال افزایش است.

دبیر کمیته علمی ملی کرونا خاطرنشان کرد: ساب‌ستیم BA.2.75 در هند شناسایی و گزارش شده است و سازمان بهداشت جهانی نیز تاکید کرده است که این ساب‌استیم نیاز به بررسی و پایش دارد و در حال حاضر هیچ اطلاعی نداریم که این ساب‌استیم باعث بروز این بیماری شود. شدت بيماري در مقايسه با ساير زير سويه ها تبديل به اميكرون مي شود يا خير، اما با توجه به يافته ها چنين مشكلي صحت به نظر نمي رسد.

عفونت مجدد با کرونا در یک زیرگونه جدید پس از 4 هفته

وی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که پدیده «عفونت مجدد» به کرونا در زیرگونه جدید آمیکرون به حدود 4 هفته رسیده است که در سایر گونه‌ها سه ماه است. اگر فردی به زیرسویه BA.1 آلوده باشد، می تواند 4 هفته بعد به همان زیرسویه یا سایر زیرسویه های آمیکرون از جمله BA.2 یا BA.4 یا BA.5 آلوده شود.

دیدگاهتان را بنویسید