تصویر کلی رئیسی، پوتین و اردوغان چالش برانگیز است

آنالنا باربوک وزیر خارجه آلمان امروز (شنبه) در واکنش به کلیات عکس آیت الله سید ابراهیم رئیسی «ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان، روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه پس از دیدار در تهران گفتند که این عکس چالشی است زیرا ترکیه عضو ناتو است.

رسانه های روسی گزارش دادند که وزیر امور خارجه آلمان گفت: این واقعیت که رئیس جمهور ترکیه در این تصویر حضور دارد تقریباً یک چالش ایجاد می کند.

وی در مصاحبه با روزنامه آلمانی بیلد گفت که ترکیه در جنگ اوکراین به کیف علیه روسیه کمک می کند و «بنابراین این تصویر برای من غیرقابل درک است، به ویژه از نقطه نظر ناتو که ترکیه یکی از اعضای آن است. “

تصویر کلی رئیسی، پوتین و اردوغان چالش برانگیز است

رؤسای جمهور سه کشور ایران، روسیه و ترکیه عصر روز سه شنبه 7 تیرماه در نشستی سه جانبه در تهران برگزار و در پایان نشست آستانه در تهران بیانیه مشترکی صادر کردند.

در بخشی از این بیانیه آمده است که روسای جمهور سه کشور با بررسی شرایط شمال سوریه تاکید کردند که دستیابی به امنیت و ثبات در منطقه تنها در سایه حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور امکان پذیر است.

این خبرگزاری فرانسه با اشاره به نشست مهم در تهران نوشت که این سه کشور دیدگاه های خود را در مورد سوریه برای جلوگیری از تنش های بیشتر در منطقه هماهنگ کردند.

دیدار سه جانبه رئیسی، اردوغان و پوتین برای بسیاری از کشورهای غربی که برای افزایش فشار بر جمهوری اسلامی و روسیه تلاش می کنند، امری عجیب بود که باید از آن اجتناب می شد.

  صف خرید و فروش سهام یازدهم اردیبهشت

دیدگاهتان را بنویسید