تصویب چهار آیین نامه برای حمایت از موسسات دانش بنیان

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت عصر امروز سه شنبه (14 مرداد) در حاشیه بازدید از رویداد هم افزایی مدیریت ایران 1401 در جمع خبرنگاران، گفت: این 800 گروه مردمی نماینده چند ده هزار نفری هستند که باید از آنها به درستی استفاده شود. اگر بتوانیم از این ظرفیت ها استفاده کنیم قطعا مشکلات کشور حل می شود.

وی افزود: یکی از ابزارهای شناخت ظرفیت، معرفی این مجموعه هاست؛ یعنی با برگزاری چنین رویدادهایی که با تلاش دستیار ویژه رئیس جمهور برای اعتلای این رویداد ملی برگزار می شود، مکان مناسبی برای نمایش ظرفیت های مردمی برای دولتمردان فراهم شود.

سخنگوی دولت گفت: خوشبختانه این نمایشگاه دارای غرفه هایی است که در همه زمینه ها حرفی برای گفتن دارد و می تواند به درستی توانمندی های مردم را به مسئولان کشور بازنمایی کند.

تصویب چهار آیین نامه برای حمایت از موسسات دانش بنیان

بهادری تصریح کرد: متأسفانه در گذشته مجموعه های مردمی مجبور بودند برای نشان دادن ظرفیت خود به سازمان ها مراجعه می کردند تا بتوانند سهم کوچکی در حکمرانی داشته باشند، اما نگاه دولت سیزدهم این است که دولت باید به سمت گروه های مردمی برود. بنابراین دولت با ارائه چنین امکاناتی به راحتی طیف وسیعی از افراد را پذیرش می کند.

وی گفت: با توجه به شعار امسال توجه ویژه ای به دانش بنیان هایی شده است که مقام معظم رهبری به درستی به دولتمردان تذکر داده اند، دولت برای تحقق این شعار تلاش می کند و تاکنون چهار آیین نامه مختلف در چهار حوزه تصویب شده است. رسیده است مانند میدان نفتی که منابع زیادی وجود دارد و آیین نامه هایی در زمینه برق، بهداشت و کشاورزی تصویب شده است تا نحوه هدایت منابع موجود به پایگاه های دانش مرتبط مشخص شود.

  عکس/ تیپ عجیب و جنجالی پانته آ بهرام در پاریس

سخنگوی دولت افزود: سه بند دیگر در دستور کار دولت برای ارائه است و این اتفاقات خارج از اقدام سازمان ها و وزارتخانه های دانش بنیان پشتیبان است.

بهادری بیان کرد: بنابراین قصد دولت استفاده از تولیدات داخلی است که در حال انجام است; زیرا باعث ایجاد اشتغال در کشور می شود و رونق تولید ملی محقق می شود.

دیدگاهتان را بنویسید