تصاویر / ماهیان خاویاری; پادشاه ماهی خزر

420227 781 خبر مرکزی

شهرستان مرزی بندر آستارا یکی از قطب های پرورش ماهیان خاویاری کشور است که در شمال غربی استان گیلان و دریای خزر واقع شده است.

یکی از بزرگترین مراکز پرورش ماهیان خاویاری در این شهرستان مرزی در شمال ایران، مشرف به کوه و دریای خزر، در روستای کاراسوی در منطقه لوندویل شهرستان آستارا واقع شده است.

در این مرکز ماهیان خاویاری که از گونه های ارزشمند دریای خزر است و به پادشاه دریای خزر معروف است با انواع گونه های ماهیان خاویاری از جمله فیل ماهی، خرچنگ، ازن، چالباس، ستاره دریایی و سیبری با استفاده از فناوری های روز و ابزار و روش ها و دانش جدید این پایگاه حفظ و پرورش می یابد و گوشت و خاویار آن به بازارهای داخلی و خارجی صادر می شود.

مرکز پرورش ماهیان خاویاری آستارا از استخرهای مختلف پرورش ماهی و همچنین حوضه های رسوبی کوچک، بزرگ، مدور، هشت ضلعی و مستطیلی استفاده می کند و منبع اصلی آب حوضه دریای خزر است که با لوله به حوضه های مرکزی هدایت می شود.

پرورش ماهیان خاویاری با استفاده از آب دریا علاوه بر صادرات، برای جلوگیری از صید بی رویه این ماهیان ارزشمند کمک شایانی به احیای ذخایر این گنج زنده خزری می کند.

گوشت و خاویار تولید شده در آستارا به دلیل استفاده از آب دریای خزر از بالاترین کیفیت برخوردار بوده و در بازارهای جهانی از استقبال ویژه ای برخوردار است و در این شهرستان آبزی پروری از ظرفیت های مهم اقتصادی محسوب می شود و توسعه آن مطابق با استانداردهای لازم است. . پشتیبانی می شود.

  طرز تهیه سالاد سیب زمینی با سس خردل

منبع: نرخ گذاری

عکس: مهدی حسین نژادی

دیدگاهتان را بنویسید