تصاویر / شاهکارهای گم شده در طول جنگ جهانی دوم

جهان شاهد سرقت و غارت آثار هنری بزرگ در طول جنگ جهانی دوم بوده است.

جنگ جهانی دوم صدمات جبران ناپذیری به دنیای هنر و فرهنگ وارد کرد. موزه‌ها و گالری‌ها برای همیشه خالی از برخی شاهکارهای هنری غیرقابل جایگزین هستند و کارشناسان هنری سال‌ها صرف کشف آثار هنری گمشده می‌کنند.

جهان شاهد سرقت و غارت آثار هنری بزرگ در طول جنگ جهانی دوم بوده است. خوشبختانه اکثر این آثار توسط گروهی موسوم به مردان امور دائمی مرمت شد. با این حال، بسیاری از این آثار هنری هنوز مفقود هستند. امروزه تلاش‌های جهانی برای شناسایی آثار هنری غارت شده توسط نازی‌ها و بازگرداندن آن‌ها به صاحبان اصلی‌شان انجام می‌شود.

در اینجا برخی از مهمترین آثار هنری که در طول جنگ جهانی دوم از بین رفته یا از بین رفته اند و توسط Daily Art فهرست شده اند، آورده شده است:

پرتره“پرتره یک مرد جوان” اثر رافائل

این نقاشی مشهورترین آسیب هنری لهستانی از جنگ جهانی دوم است. تابلوی “پرتره یک مرد جوان” از مجموعه خانوادگی در کراکوف به غارت رفت و در سال 1939 در موزه هیتلر قرار گرفت. در پایان جنگ، این نقاشی ناپدید شد، اما هر چند ماه یک بار شایعاتی وجود دارد که در جایی در این کشور پیدا شده است. جهان.

اثر Wongog

نقاش در راه کار

نقاشی ون گوگ توسط نازی ها دزدیده شد و سپس در جریان بمباران شهر ماگدبورگ آلمان گم شد.

سنگ شکن ها

صلیبیون اثر گوستاو کوربو

این نقاشی در طول جنگ جهانی دوم به همراه 154 تصویر دیگر در جریان انتقال به قلعه ای در نزدیکی درسدن توسط بمباران متفقین در فوریه 1945 از بین رفت.

  یک شبکه ابر کامپیوتری در مغز را شناسایی کنید

تالار کهربا

“تالار کهربا” اثر آندریاس شلاوتر

اتاقی در کاخ کاترین نزدیک سن پترزبورگ وجود داشت که با کهربا، آینه و طلا تزئین شده بود. تزئینات اتاق در طول جنگ جهانی دوم ناپدید شد و در سال 2003 بازسازی شد.

این اتاق در طول جنگ جهانی دوم با غارت توسط گروهی از سربازان نازی تزئین شد و برای بازسازی و نمایش به کونیگزبرگ برده شد. وضعیت فعلی این اتاق مشخص نیست.

پرتره

«پرتره ترودو اشتاینر» اثر گوستاو کلیمت

این پرتره از دختر جنی اشتاینر یک کلکسیونر اهل وین است. این پرتره نیز پس از فرار اشتاینر به اتریش در سال 1938 توسط نازی ها غارت شد. این پرتره سپس در سال 1941 به فردی ناشناس فروخته شد و از آن زمان هرگز دیده نشده است.

مربع
“میدان سانتا مارگریتا” اثر Canalto

این نقاشی منظره که توسط Canalto خلق شده، بخشی از یک مجموعه خصوصی است که پس از فرار صاحب آن به هلند در سال 1940 توسط نازی ها مصادره شد. برخی از آثار این مجموعه به وارثان مالک اصلی بازگردانده شده است، اگرچه کارآگاهان هنری هنوز در حال جستجو هستند. پرتره.

دیدگاهتان را بنویسید