تصاویر/ سازنده در باغ عفیف آباد; کی مجوز داده؟!

مرجان حاجی رحیمی| برای ساخت این سریال، نرگس آبیار اجازه ساخت بنای ثبت ملی در باغ تاریخی عفیف آباد را گرفت.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس در واکنش به این تصاویر گفت: ساخت سازه ای در باغ تاریخی عفیف آباد شیراز برای ساخت فیلم تاریخی و موقت بوده است.

موید محسنژاد گفت: در پی دلسوزی مردم شیراز و دوستدار فرهنگ و تاریخ، امروز در باغ عفیف آباد حضور یافتم و سازه پیشنهادی را از نزدیک دیدم. این سازه برای ساخت یک فیلم تاریخی ساخته شده است.

وی با بیان اینکه در این باغ تاریخی سازه ای برای ساخت موقت فیلم ساخته شد، گفت: این فیلم تاریخی برای مردم شیراز در نظر گرفته شده است و به همین دلیل یکی از فضاهای مورد استفاده در این مدت مجموعه باغ عفیف آباد است. “

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان فارس افزود: این سازه آسیبی به باغ عفیف آباد وارد نمی کند، اما می توان آن را جابه جا کرد و فاصله لازم از بنا را حفظ کرد. برای جمع آوری.

وی خاطرنشان کرد: برای کاهش همدردی مردم دوستدار میراث ایران؛ ناظر میراث فرهنگی در همه جای این فیلم تاریخی حضور خواهد داشت. وی گفت: این ناظر بر رعایت حریم و حفظ بنای تاریخی نظارت دارد و دغدغه حامیان را نیز برطرف می کند.

محسن نژاد تاکید کرد: گرچه در این سازه از داربست استفاده شده است، اما بی پایه و موقت است و انتهای پروژه با ایمنی کامل مونتاژ می شود. وی افزود: به سهم خود از همه مردم، هنرمندان و مسئولان کشور و استان فارس که با تلاش و حمایت خود برای به تصویر کشیدن فرهنگ غنی این مردم تلاش و همراهی کردند، تشکر می کنم.

  غذاهای سالمی که قند خون را بالا می برند

دیدگاهتان را بنویسید