تصاویر تلخ شهری بحران زده مبتلا به ایدز و کوکائین

415684 201 خبر مرکزی

فرادید| تصاویر تلخ سیاه و سفید از زمانی صحبت می کنند که نیویورک گرفتار خشونت، افزایش جرم و جنایت، مشکلات مالی، کاهش دستمزدها و مصیبت های بی شمار دیگر بود: بحران HIV/ایدز و بحران های مالی در حال افزایش بود و کوکائین بسیاری را تحت تاثیر قرار داد. محله ها

به گزارش فرادید، جیل فریدمن (1939-2019) در چنین زمانی برای مستندسازی خوب، بد و زشت نیویورک در دهه‌های 1970 و 1980 حضور داشت. فریدمن دسترسی بی‌سابقه‌ای به چندین ایستگاه پلیس در نیویورک داشت و افسران پلیس را در حالی که برای دستگیری و مستندسازی به محله‌ها می‌رفتند، همراهی می‌کرد.

فریدمن یک بار گفت: “من می خواستم خشونت را کاهش دهم.”

عکس های فریدمن هنوز هم امروزه شناخته شده است. در طول اپیدمی و محدودیت های تاج، جنایت در شهر افزایش یافت. به گفته اداره پلیس نیویورک، میزان جرم و جنایت در اکتبر امسال افزایش یافته است. در این مدت مجموع جرائم 11.2 درصد، سرقت 15.8 درصد و جرایم 13.8 درصد افزایش یافته است. و در حالی که نرخ کلی قتل کاهش یافته است، قتل های خانگی همچنان بالاتر از گزارش شده در سال های 2018 و 2019 است.

شهردار جدید شهر، اریک آدامز، که خود یک افسر پلیس بود، گفت که پلیس را به لباس غیرنظامی باز خواهد گرداند، واحد مبارزه با جرم و جنایت که پس از ترور جورج فلوید منحل شد.

هاک نیوشام، یکی از بنیانگذاران جنبش سیاهان برای زندگی، گفت که با از سرگیری نیروهای پلیس که منجر به کشته شدن چندین سیاهپوست شد، این شهر بار دیگر صحنه شورش، خونریزی و آتش سوزی خواهد بود.

  هوشنگ ابتهاج آخرین وضعیت سلامتی

فریدمن در کتابی که اولین بار در سال 1981 منتشر شد و اخیرا تجدید چاپ شده است، می نویسد: «گاهی اوقات تعجب می کنید که چه چیزی باعث می شود خانه را ترک کنید؟ “چه چیزی باعث می شود که نیمه های شب برای دوچرخه سواری به محله های هارلم یا برونکس جنوبی بروید؟”

فریدمن که در سال 1939 در پیتسبورگ به دنیا آمد، هیچ برنامه ای برای عکاس شدن نداشت. او جامعه شناسی خوانده و اهل سفر بود. او در سال 1964 به نیویورک نقل مکان کرد و دو سال بعد دوربین را به دست گرفت.

دهه 1960 دهه تغییر در ایالات متحده بود که توسط جنبش های عدالت اجتماعی و ضد فرهنگ، جنگ ویتنام و موسیقی رهبری شد. این دهه نیز دهه ضرر و زیان بود. رئیس جمهور ایالات متحده جان اف کندی کندی در سال 1963، برادرش و رهبر حقوق مدنی مارتین لوتر کینگ جونیور. ر.، در سال 1968 کشته شدند.

فریدمن ابتدا جنبش فقرا را پس از مرگ لوتر کینگ ثبت کرد و تصاویر او در مجله Life و بعدها در اولین کتابش منتشر شد.

نیویورک در شرایط سخت اقتصادی قرار داشت و در دهه 1970 تقریباً ورشکست شد. بدهی های سنگین نیویورک، آبراهام بیم، شهردار آن زمان را مجبور کرد که بودجه پلیس، آتش نشانان و سایر سازمان ها مانند اداره نظافت و بهداشت شهری نیویورک را کاهش دهد.

اداره پلیس شهر نیویورک از کاهش بودجه به قدری خشمگین شده بود که اعلامیه هایی با مضمون “گاتهام، شهر ترس” در سطح شهر پخش کرد و به گردشگران هشدار داد که از جمله به روزنامه ها گفته شده بود که از مترو دیواری ترسناک دوری کنند. ایستگاه. .

  تیپ و استایل بی نظیر ناصر در طبیعت + عکس

فریدمن با چنین عصبانیت شروع به فیلمبرداری کرد و آنچه را که «تئاتر خیابانی» می‌خواند پذیرفت و گفت: «هر چه عجیب‌تر، بهتر».

کار او ترکیبی از مشاهده فعال و خاموش بود.

“من تمام تلاشم را کردم که نامرئی باشم. وقتی بچه بودم، همیشه آرزو داشتم یکی از آن حلقه ها یا شنل هایی داشته باشم که تو را نامرئی می کرد. «سالها بعد متوجه شدم که پشت دوربین نامرئی هستم، من دوربین بودم.

مشکلات مالی نیویورک از دهه 1960 شروع شد، اما در دهه 1970 به اوج خود رسید و با تمام شدن پول فدرال، بدهی ها افزایش یافت و مردم مجبور شدند شهر را ترک کنند و به حومه شهر پناه ببرند.

مالکان به جای پرداخت مالیات سنگین املاک، ساختمان های خود را در برخی از نقاط شهر رها کردند و در برخی موارد برای مطالبه خسارت بیمه، خانه های خود را به آتش کشیدند.

در سال 1971، بودجه اداره آتش نشانی نیویورک کاهش یافت. فریدمن به مدت 2 سال در ایستگاه های آتش نشانی یا در ماشین اصلی آتش نشانی خوابید تا وضعیت را مستند کند. این عکس‌ها برخی از تصاویر کتاب خانه آتش او در سال ۱۹۷۷ را پوشش می‌دهند.

فریدمن بیشتر وقت خود را در دو ایستگاه پلیس از جمله South Midtown و Ninth می گذراند. میدتاون جنوبی، میدان تایمز، محل تجمع کارگران جنسی و پورنوگرافی‌ها در دهه 1970 را پوشش می‌دهد.
ایستگاه نهم منطقه از خیابان هیوستون شرقی تا برادوی شرقی در خیابان 14 را پوشش می داد. در سال 1988، معترضان در شورش پارک تامپکینز با پلیس درگیر شدند.

  عکس زیرزمینی حسن یزدانی با موهای تراشیده

فریدمن تمام روز را در خیابان ها گذراند و شب را با پلیس شهر نیویورک گذراند و شاهد قهرمانی و دلسوزی پلیس خوب در شهر بود. او در کتاب خود در مورد پلیس خوب می نویسد: «آنها کسانی هستند که هیچ کس از آنها صحبت نمی کند، همان هایی که در شهر خوبی ها و بدی های مردم را می بینند. “آنهایی که مردم دوستشان دارند و به آنها احترام می گذارند.”

فریدمن در کتاب پلیس خیابان می نویسد: «آنها همه چیز را می بینند، من به اندازه کافی دیده ام».

منبع: دیلی میل
ترجمه: سایت فرادید

گاتهام نام غیر رسمی نیویورک است که اولین بار توسط واشنگتن ایروینگ، نویسنده و سیاستمدار آمریکایی در سال 1807 ابداع شد. گاتهام نام روستایی در ناتینگهم شایر انگلستان بود که سنت دیوانه ها را در خود داشت. بعدها (1940) این شهر به عنوان شهر خیالی محل تولد بتمن، شخصیت خیالی و ابرقهرمان کمیک ها شناخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید