تصادف زنجیره ای مرگبار؛ یک کشته و چهار زخمی

421407 777 خبر مرکزی

نقص فنی کامیون معرفی تصادف بزرگراه شیخ فضل الله تهران اعلام شد. در این حادثه 14 خودرو در پل ستارخان با یکدیگر برخورد کردند و علاوه بر یک کشته، آمار این حادثه چهار مجروح را به ثبت رساند. این حادثه تا روز اول ماه جاری در پایتخت یک تصادف زنجیره ای دیگر بود.

ساعت 2:30 بامداد روز گذشته وقوع یک حادثه زنجیره ای در مسیر شمال به جنوب بزرگراه شیخ فضلله بر روی پل ستارخان به سازمان آتش نشانی و اورژانس تهران اعلام شد و تیم های امدادی به سرعت به محل حادثه اعزام شدند. در این تصادف داف، برلیانس، سمند، پژو، 206، ولوو، اسکانیا، اتوبوس، زباله، چیبا / پیکاپ، یو وی و دنا با هم برخورد کردند.

سرهنگ علی شریفی رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران گفت: یک دستگاه کمپرسی شیخ فضللا در ابتدای پل ستارخان دچار نقص شد که در پی آن مسیر مسدود شد.

همزمان چند خودروی دیگر نیز بر اثر بارندگی و لغزندگی جاده با کامیون برخورد کردند. بعد از این حادثه اتفاق دیگری رخ داد. دقایقی بعد یک دستگاه کامیون به دلیل لغزنده بودن جاده و عدم پاسخگویی به موقع با یک دستگاه پژو 206 برخورد کرد.

آتش نشانان از چهار ایستگاه و امدادگران از سه آمبولانس به امدادرسانی شدند. سیدجلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران در زمان وقوع این حادثه در باران سیل آسا گفت: برخورد برخی خودروها سطحی است اما قسمت اصلی و شدید برخورد خودرو با 16 خودرو و کامیون کمپرسی. “اتفاق افتاد.

دو خودرو به شدت با هم برخورد کردند. ماشین کاملا زیر کمپرسی بود و تصادف کرد. برخورد دو خودرو تقریباً شبیه به تصادف حدود یک هفته پیش در اتوبان ستاری بود.

  واکنش روزنامه پرتغالی به حضور ساپینتو در استقلال + عکس

منظور از ملک، حادثه ای است که در ساعت 18:50 روز اول دی ماه رخ داده است. در این تصادف یک دستگاه کامیون میکسر که در مسیر شمال به جنوب ستاری در تقاطع حرکت می کرد پس از برخورد شدید با 11 دستگاه خودرو و پس از شکستن چندین شاخه گاردریل و درختان و عبور از آنها در جهت مخالف به چپ منحرف شد. به چهارراه مخبری رفت.

در حالی که کامیون به حرکت خود در لاین مخالف ادامه می داد، با یک خودروی پژو 206 که در جهت راست خود از جنوب به شمال حرکت می کرد، به شدت برخورد کرد و خودرو را به سمت پل عابر پیاده کشید. برخورد با ستون های پل متوقف شد. راننده پژو 206 مردی 29 ساله در دم جان باخت و 6 نفر دیگر مجروح شدند که به 11 خودرو خسارت شدید وارد کرد.

تصادف دیروز همان مرگ و میر قبلی را داشت. سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: عملیات با حضور یک دستگاه جرثقیل آغاز شد و خودروی 96 از جرثقیل خارج و خودرو یدک کش شد.

آتش نشانان لاشه خودروی 16 ساله را بریده و جوان 15 ساله ای را از خودرو بیرون کشیدند. وی به شدت مجروح شد و توسط اورژانس تایید شد که جان خود را از دست داده است.

ملکی ادامه داد: راننده کامیون مردی 60 ساله است که وی نیز مجروح شده است. وی نیز به تیم آمبولانس تحویل داده شد. بقیه ماشین ها اکثرا بدون سرنشین بودند و خودشان از ماشین پیاده شدند. در نهایت محل برای روشن شدن دلایل این حادثه در اختیار پلیس راهور قرار گرفت و عملیات در ساعت 5 صبح به پایان رسید.

  تولد اولین نوزاد قرن جدید در خراسان

این عملیات با چهار مجروح و یک مجروح به پایان رسید و به گفته مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور، یک نفر به بیمارستان الشریعه و سه نفر به بیمارستان حضرت رسول منتقل شدند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران پس از این حادثه با هشدار نسبت به ایمنی خودرو، یک اختلاف قدیمی را از سر گرفت.

وی گفت: در برخی تصادفات خودرو به گونه ای آسیب می بیند که فکر می کنیم می خواهیم ایمنی خودروها بررسی شود. درست است که برخی تصادفات شدید هستند اما این نوع آسیب دیدگی خودرو نشان می دهد که باید از بدنه خودرو انتظار مقاومت بیشتری داشت.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران درباره نقطه شروع این حادثه نیز هشدار داد: رانندگان در صورت بروز نقص فنی باید از علائم هشدار دهنده و مثلث خطر در انتهای خودرو و به دلیل لغزنده بودن معابر در بارندگی استفاده کنند. در زمستان به یاد داشته باشید که با سرعت مطمئن رانندگی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید