تشریح جزئیات دو عرضه جدید در بورس/معرفی ابزار بدهی جدید در شرکت تامین سرمایه دماوند

با توجه به شرایط بازار، سازمان بورس درباره زمان عرضه شرکت غدیر در نماد «وقدیر» تصمیم گیری خواهد کرد.

تشریح جزئیات دو عرضه جدید در بورس/معرفی ابزار بدهی جدید در شرکت تامین سرمایه دماوند

من گزارش میدم زمان خبریحجت الله انصاری مدیرعامل شرکت تامین سرمایه دماوند در نشست خبری با اشاره به ارائه این شرکت اظهار داشت: این شرکت بر اساس برنامه ها و اهداف و بر اساس آنچه در مجامع شرکت ارائه شده و به سهامداران وعده داده شده است، تعریف شده است. سال 1400 گل زده و برنامه هایی را در دستور کار خود داشت. در حوزه مدیریت دارایی و در حوزه صندوق های سرمایه گذاری و سبدگردانی، ایجاد 10 صندوق سرمایه گذاری مشخص شد و امسال انتظار فعال شدن 9 صندوق را داریم. در حال حاضر 4 صندوق (صندوق بورسی با درآمد ثابت سپید دماوند، صندوق سرمایه گذاری سهام عدالت اوج دماوند، صندوق سرمایه گذاری مختلط دماوند گنبدمینا و صندوق سرمایه گذاری انحصاری مدیریت بازار لاجورد دماوند) وجود دارد.

وی بیان کرد: دارایی های تحت مدیریت صندوق ها هم اکنون 135 میلیارد ریال است و از ابتدای شروع به کار (فروردین 1400) وجوه تحت مدیریت این شرکت رشد بی سابقه ای را تجربه کرده است.

انصاری تاکید کرد: ارزش دارایی های تحت مدیریت صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت قابل معامله سپید دماوند با نماد سپیدما از 200 میلیارد تومان در 3 فروردین سال گذشته به 8700 میلیارد تومان رسیده است. این صندوق در یک سال و 3 ماه فعالیت موفق به کسب رتبه سوم در کشور شد.

وی ادامه داد: صندوق مدیریت بازار ویژه لاجورد دماوند لاجورد دماوند در حال حاضر با 4500 میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت هفتمین صندوق مدیریت بازار کشور است. میلیارد تومان ثبت شود.

  آیا طلاق توافقی برای مرد ضرر دارد یا زن؟

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه دماوند تصریح کرد: تلاش ما بر این است که این رشد بی سابقه را در صندوق انتشار و ابطال سرمایه دماوند ادامه دهیم. همچنین صندوق اوراق قرضه دولتی ندای ماندق دماوند نیز در آستانه پذیرش است، این صندوق هم اکنون در مرحله اخذ مجوز پذیره نویسی از سازمان بورس است و به زودی وارد بورس می شود. صندوق پررنگ ارغوان دماوند یکی دیگر از صندوق های سرمایه ای دماوند است که موسسان آن گروه مالی عشایر غدیر، موسسه توانمندسازی نیروهای مسلح، گروه مالی ساتا و شرکت تامین سرمایه دماوند به عنوان موسس و مدیر صندوق هستند.

وی ادامه داد: در حوزه های مختلف بهداشت و درمان و فین تک در صندوق زورانه ارغوان و با توجه به ظرفیت موجود در صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح وارد و کار خواهیم کرد. همچنین با توجه به جمعیت بازنشستگان نیروهای مسلح که بیش از 930 هزار نفر است، این صندوق بازار مشخصی در حوزه مشاغل مرتبط با سلامت خواهد داشت. با توجه به حجم دارایی هایی که در گروه مالی غدیر و گروه ساتا وجود دارد، کسب و کار فین تک در این گروه شکل خواهد گرفت. همچنین بر اساس مذاکرات انجام شده با سازمان بورس، موافقت اصولی صندوق صدور و ابطال نوع دوم که سومین صندوق با درآمد ثابت تماوند خواهد بود را خواهیم گرفت.

وی همچنین افزود: صندوق شاخص و صندوق طلا نهمین و دهمین صندوق هایی هستند که تا پایان سال راه اندازی می شوند.

انصاری خاطرنشان کرد: میزان تامین مالی شرکت ها به صورت مستقیم 5700 میلیارد تومان بوده و در سال 1400 در بین 10 شرکت تامین مالی سهامی فعال در کشور رتبه سوم را در تامین مالی شرکتی کسب کرده ایم. همچنین 2000 میلیارد تومان اعتبار در مرحله پرداخت است و در مرحله ترخیص هستیم که تا دو هفته آینده به مرحله پرداخت می رسیم و 800 میلیارد تومان نیز مصوبه اصولی و کل اعتبار را دریافت کرده ایم. درخواستی نزدیک به 10000 میلیارد تومان است.

  فاز اول طرح مسکن، تفریحی و گردشگری سیرجان/ ایجاد 50 شغل مستقیم و غیر مستقیم در فاز اول افتتاح شد.

وی افزود: تا پایان سال 1400 حدود 4 هزار میلیارد تومان اوراق قرضه دولتی تامین مالی کرده ایم و امسال وارد چند هزار میلیارد تومان تامین مالی در حوزه اوراق دولتی خواهیم شد.

در خصوص تامین مالی انجام شده در تماوند، ما به دنبال داخل گروه نیستیم، اما بخشی از این تامین مالی نیز خارج از گروه است و در حال حاضر حدود 3 هزار میلیارد تومان درخواست شرکت های خارج از گروه داریم.
انصاری گفت: گروه مالی غدیر با نام شرکت توسعه صنعت نوین ایرانیان در سال 1392 تاسیس شد و از ابتدا قرار بود به عنوان یک موسسه مالی پذیرفته شود.

وی ادامه داد: در این راستا موافقت اصولی از سازمان اخذ و اساسنامه شرکت اصلاح شد و فرض بر این است که با نام گروه مالی نماد غدیر در بازار سرمایه پذیرفته شود. پرونده پذیرش در سازمان بورس در حال تکمیل است و تا پایان تابستان برای ارائه به هیئت اول بورس پذیرش می شود.

انصاری همچنین با بیان اینکه سهام شرکت توسعه صنایع و معادن غدیر در آستانه عرضه اولیه است، گفت: سازمان بورس با توجه به شرایط بازار تصمیم می گیرد که چه زمانی این شرکت را با نماد ‘وکغدیر’ عرضه کند. همچنین پذیرش بزرگترین شرکت توکن مالی غدیر با 30 هزار میلیارد تومان دارایی در دست اقدام است. در واقع رویکرد ما پذیرش شرکت های بزرگ است.

وی همچنین از معرفی ابزار بدهی جدید خبر داد و افزود: این ابزار که به توسعه ابزارهای بدهی حتی برای تامین مالی دولت کمک می کند، در دنیا موجود است، فاز تحقیقاتی آن به پایان رسیده و در انتظار مجوز از پرونده است. کمیته حقوقی سازمان بورس.
انصاری گفت: در حوزه نوآوری نیز در حال مذاکره برای راه اندازی یک شرکت سهامی پروژه برای تامین مالی یکی از بیمارستان های معتبر کشور هستیم که با توجه به اینکه هنوز نهایی نشده است، از ذکر این موضوع خودداری می کنیم. جزئیات آن “

  چگونه سرطان تخمدان را زود تشخیص دهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید