تشدید تنش بین رژیم صهیونیستی و روسیه

منابع یهودی روز پنجشنبه از تل آویو از مسکو در مورد اقدامات قوه قضاییه خبر دادند روسیه در مقابل آژانس یهود او خواستار توضیح شد.

این مطلب را تارنمای یهودی «والا» به نقل از سه منبع آگاه گزارش داده است وزارت دادگستری روسیه اخیرا تحقیقاتی را درباره آژانس یهود و فعالیت های آن در خاک روسیه آغاز کرده است و تل آویو خواستار توضیح از مسکو شده است.

این وب سایت می گوید که تل آویو نگران است که تحقیقات وزارت دادگستری روسیه در مورد آژانس یهود باعث شود مسکو این آژانس را یک سازمان خارجی معرفی کند و به کار خود در زمینه مهاجرت یهودیان در سرزمین های اشغالی پایان دهد.

حدود سه هفته پیش، وزارت دادگستری روسیه پیام هشداری را به آژانس یهود ارسال کرد و به این سازمان نسبت به نقض قوانین روسیه هشدار داد زیرا آژانس یهود بانک اطلاعاتی از افرادی که احتمال مهاجرت به سرزمین‌های اشغالی را دارند در اختیار دارد.

اما آژانس یهود همچنان معتقد است که این موضوع مربوط به تجسس مقامات روسی است که چندین سال است ادامه دارد و پس از رایزنی های تلفنی حل خواهد شد.

روزنامه جروزالم پست پیشتر گزارش داده بود که روسیه به آژانس یهود در آن کشور دستور داده است تا تمام فعالیت های خود در خاک روسیه را متوقف کند.

از سوی دیگر شبکه 13 رژیم صهیونیستی شب گذشته گزارش داد که روسیه به مقامات تل آویو اطلاع داده است که از انتصاب یایر لاپید به عنوان نخست وزیر خرسند نیست و انتصاب وی می تواند به روابط دوجانبه آسیب برساند.

  اجرای "سی و یکصد"؛ یک فاجعه کامل!

این شبکه صهیونیستی دلیل نارضایتی مسکو از یایر لاپید را اظهارات وی درباره جنگ روسیه و اوکراین عنوان کرد و سفیر روسیه تاکید کرد که باقی ماندن لاپید به عنوان نخست وزیر می تواند روابط دو کشور را با مشکل مواجه کند.

روابط بین مسکو و تل آویو پس از جنگ در اوکراین و حمایت تل آویو از کیف تیره شده است. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با شبکه ایتالیایی “مدیاست” در پاسخ به این سوال که چرا روسیه می‌گوید باید اوکراین را “شلیک زدایی” کرد، در حالی که خود “ولادیمیر زلنسکی” رئیس جمهور اوکراین یهودی است، گفت که هیتلر نیز یهودی الاصل است. .

تشدید تنش بین رژیم صهیونیستی و روسیه

این اظهارات وزیر خارجه روسیه واکنش تند مقامات صهیونیستی را در پی داشت. یایر لاپید با انتشار پستی در توییتر، اظهارات وزیر خارجه روسیه را “شرم آور، نابخشودنی و یک اشتباه تاریخی وحشتناک” خواند و نوشت: “یهودیان خود را در هولوکاست نکشتند. متهم کردن خود یهودیان به یهود ستیزی پایین ترین سطح نژادپرستی ضد یهودی است.

تنش ها بین رژیم صهیونیستی و روسیه بر سر جنگ اوکراین افزایش یافته است به طوری که لاپید در بیانیه ای مدعی شد که روسیه قبل از این اظهارات در اوکراین مرتکب جنایات جنگی شده است. پس از این اتهام بود که وزارت امور خارجه روسیه با احضار الکس بن زوی، سفیر رژیم صهیونیستی در مسکو، از اظهارات لاپید به شدت انتقاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید