تسلا رکورددار تحویل خودرو است

شرکت تسلا موتور اعلام کرد که تحویل سه ماهه بی‌سابقه‌ای را ثبت کرده است که بیش از تخمین‌های وال استریت است و کمبود تراشه‌های جهانی را با افزایش تولید چین برطرف می‌کند. این ششمین فصل متوالی بود که باارزش ترین خودروساز جهان رکورد تحویل را به نام خود ثبت کرد.

تسلا در سه ماهه چهارم 308600 دستگاه خودرو به ایلان ماسک تحویل داد که بسیار بالاتر از تخمین 263026 تحلیلگران بود.

تحویل تسلا در ماه های اکتبر تا دسامبر حدود 70 درصد بیشتر از سال قبل و نزدیک به 30 درصد بیشتر از رکورد تحویل در سه ماهه قبل بود.

ماسک در توییتی نوشت: «کار گروه تسلا یک کار بزرگ در جهان است.

شرکت خودروهای الکتریکی تسلا در چین تولید خود را افزایش داده است. تسلا مدل های چینی را به اروپا و برخی کشورهای آسیایی ارسال می کند. این خودروساز به صورت سالانه تحویل خود را نسبت به سال قبل 87 درصد افزایش داد و در سال 2021 به 936172 دستگاه رسید.

کارشناسان می گویند عرضه تسلا می تواند به 1.3 میلیون دستگاه در سال جاری افزایش یابد. خودروسازان سفارشات چیپ را در سال 2020 کاهش دادند زیرا همه گیرها و محدودیت ها بر تقاضا تأثیر می گذارد.

ماسک گفت: تسلا هرگز پیش بینی تولید خود را با تامین کنندگان کاهش نداده است. به گفته ماسک، تسلا بر خلاف اکثر خودروسازان، برخی از تراشه ها را به صورت داخلی طراحی می کند و همچنین نرم افزار را برای استفاده از تراشه های کمیاب برنامه ریزی مجدد می کند.

ماسک قبلاً گفته بود که سال 2021 با کمبود زنجیره تامین مواجه است، اما خوشبین است که این مشکلات در سال 2022 پایان خواهد یافت. در مجموع، سهام تسلا در سال گذشته 50 درصد افزایش یافت.

  قیمت بیت کوین، امروز 1401/01/09

دیدگاهتان را بنویسید