تزریق واکسن تاریخ مصرف گذشته به مردم؟!

معاون وزیر بهداشت درباره موارد مطرح شده درباره واکسن های تاریخ مصرف گذشته کرونا که مدتی پیش مطرح شده بود، توضیح داد.

دکتر کمال حیدری معاون وزیر بهداشت توضیح داد: مطالبی در فضای مجازی مطرح می شود که باید اصلاح شود زیرا باعث نگرانی مردم می شود. وزارت بهداشت برای حفظ سلامت مردم واکسن ها را به هر شکلی که می توانست معرفی کرد و در عین حال الحمدلله اقدامات مناسبی در زمینه واکسن های داخلی انجام شد.

وی افزود: با توجه به اینکه علیرغم دعوت ما برای تزریق دوز تقویتی واکسن کرونا، مردم از آن استقبال نکردند، تاکید ما بر تشویق مردم به تزریق واکسن برای رسیدن به سطح انتظارات و پوشش بالای 75 درصد بود تا حفظ شود. مردم ایمن

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: تاریخ انقضای آخرین بسته واکسن آسترازنکا 17 تیرماه بود، اما مردم باید بدانند که مطلقاً واکسن تاریخ مصرف گذشته تزریق نشده است.

حیدری افزود: هر واکسنی که وارد می شود در سامانه تی تک ثبت می شود و اگر تاریخ انقضای آن تمام شده باشد به انسان تزریق نمی شود. در حال حاضر 20 میلیون واکسن در انبارهای خود داریم.

وی گفت: به اندازه کافی واکسن داخلی داریم و دیگر نیازی به واردات واکسن نداریم و از آبان ماه سال گذشته هیچ واکسن وارداتی وارد کشور نشده است. هر واکسنی که وارد شود در سیستم TTech ثبت می شود و اگر تاریخ مصرف آن تمام شده باشد به انسان تزریق نمی شود.

معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: ابتدا شرکت های تولید کننده واکسن مجوز مصرف اضطراری دریافت می کنند و تاریخ مصرف واکسن ثبت می شود و پس از ارائه مدارک و بررسی در سازمان غذا و دارو، تاریخ انقضای دوم می باشد. داده شده. روی برچسب نوشته شده است.یک مورد واکسن پاستوکوکی نیز وجود دارد. در وزارت بهداشت سلامت مردم از اهمیت بالایی برخوردار است.

  عکس های معروف شتر / نمایشگاه در پوشکار هند

منبع: هاشمهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید