تزریق شش ماهه جایگزین قرص فشار خون می شود!

نگرانی در مورد مصرف به موقع قرص های فشار خون همیشه یکی از دغدغه های سالمندان بوده است، اما اکنون محققان از اختراع تزریق فشار خون شش ماهه خبر می دهند که ذهن بسیاری را آرام می کند.

بدن انسان پس از ورود به مرحله پیری دچار بیماری های متعددی می شود که مهم ترین آن فشار خون در سالمندان است، زیرا فشار خون بالا خطر سکته قلبی را افزایش می دهد. همانطور که فشار خون بالا خطرناک است، به همان اندازه که فشار خون پایین خطرناک است.

سالمندان یا شرکت پرستاری سالمندان باید به طور مرتب فشار خون خود را چک کنند و به سالمندان یادآوری کنند که روزانه قرص فشار خون مصرف کنند تا از خطر احتمالی فشار خون بالا و پایین جلوگیری شود.

افراد مبتلا به فشار خون معمولا یک بار در روز برای کنترل بیماری قرص مصرف می کنند. فشار خون به دو عدد نوشته می شود: فشار سیستولیک (عدد بالاتر) نیرویی است که قلب با آن خون را به اطراف بدن پمپاژ می کند و فشار دیاستولیک (عدد پایین) مقاومت در برابر جریان خون در رگ های خونی است. محققان اکنون در حال آزمایش این روش هستند که به گفته آنها اولین روشی است که فشار خون بالا را درمان می کند.

به گفته سرویس بهداشت عمومی بریتانیا، حدود یک سوم بزرگسالان در این کشور فشار خون بالا دارند، اما ممکن است بسیاری آن را ندانند. در حالی که اکثر این افراد در صورت عدم درمان علائم قابل توجهی ندارند، فشار خون بالا می تواند خطر حمله قلبی و سکته را افزایش دهد.

  قتل برای چشم چپ؛ متهم به انتقام جویی!

مطالعه جدید که توسط محققان دانشگاه کوئین مری لندن (QMUL) انجام شد، شامل 630 بیمار از سراسر جهان بود که 100 نفر از آنها از بریتانیا بودند. به گفته محققان، افراد مبتلا به فشار خون بالا معمولاً یک بار در روز برای کنترل این بیماری قرص مصرف می کنند.

بنیاد قلب بریتانیا (BHF) می گوید: «اگرچه همیشه توضیحی برای علت فشار خون بالا وجود ندارد، اما بیشتر مردم به دلیل رژیم غذایی، سبک زندگی یا شرایط پزشکی خود به آن مبتلا می شوند. انتظار می‌رود این مطالعه که توسط Alnylam Pharmaceuticals تأمین مالی شده و توسط مؤسسه ملی تحقیقات بهداشت و مراقبت (NIHR) حمایت می‌شود، به مدت سه سال ادامه یابد.

داروی جدید پروتئینی به نام آنژیوتانسینوژن را هدف قرار می دهد که توسط کبد تولید می شود و به تنظیم فشار خون کمک می کند. آزمایشات فاز اول روی 84 بیمار نشان داد که یک دوز واحد از داروی جدید سطح هورمون در خون را پس از سه هفته حداقل 90 درصد کاهش می دهد.

این اثر پس از 12 هفته باقی خواهد ماند و محققان امیدوارند بتوانند سطح فشار خون را برای مدت طولانی کنترل کنند. سازندگان این دارو می گویند این دارو می تواند راه حلی «کنترل پذیرتر و کاربردی تر» برای بیماران باشد و خطر فراموشی مصرف قرص های فشار خون روزانه را از بین ببرد. دکتر مانیش ساکسنا، رهبر مطالعه و معاون مدیر بالینی QMUL، گفت که آنها در مورد آزمایش “هیجان زده” هستند.

وی گفت: «این آزمایش در مراحل ابتدایی خود است، اما امید نهایی ما این است که ثابت کنیم این درمان روشی عملی تر، ایمن تر و قابل کنترل تر برای مقابله با فشار خون بالا است.» دو بار در سال درمان با تزریق زیر جلدی جایگزین بهتری برای داروهای روزانه است. ما معتقدیم که این تزریق خبر خوبی برای بیماران خواهد بود و درمان فشار خون را تسهیل می کند.

  ارزیابی بهترین داستانها با موضوع فرهنگ سازی مصرف کالاهای ایرانی

جایگزینی برای قرص

پروفسور سر نیلز سامانی، مدیر پزشکی بنیاد قلب بریتانیا، گفت که این تزریق می تواند منجر به “خبر خوب برای میلیون ها نفر در بریتانیا” شود، که بسیاری از آنها باید هر روز دارو مصرف کنند تا خطر حمله قلبی و سکته مغزی را کاهش دهند. من مغز دارم

وی افزود: این مطالعه مشخص می کند که آیا تزریق دو بار در سال فشار خون را به اندازه کافی برای مدت طولانی کاهش می دهد یا خیر. اگر این موضوع ثابت شود، ممکن است برای برخی از بیماران جایگزینی برای قرص های روزانه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید