ترکیب و نسبت سبزیجات در آشپزی ایرانی

خبر مرکزی- حتما برای شما هم پیش آمده است که غذایی درست کرده اید که مواد اولیه آن عمدتا سبزیجات است، مثلاً سوپ سبزی و در جایی آن را چشیده اید، اما طعم های متفاوتی را تجربه کرده اید، هرچند هر دو یک غذا با مواد مشابه هستند.

باید بدانید که از این تفاوت طعم در نوع و ترکیب سبزیجات استفاده می شود و شاید ترفندهای کوچکی وجود داشته باشد که طعم غذا را کاملا تغییر داده و آن را خوشمزه تر می کند.

هدف ما این است که در این مقاله در مورد ترکیب سبزیجات و مواد تشکیل دهنده صحبت کنیم. اگر شما هم می‌خواهید ترکیب سبزیجات را بدانید و به فروشگاه نروید و فقط بگویید که سبزیجات قورمه یا آش یا کوکو می‌خواهید و به پختن و بهبود غذاهایی که هر روز درست می‌کنید اهمیت می‌دهید، با ما همراه باشید.

ترکیب و نسبت سبزیجات در آشپزی ایرانی

ترکیب و نسبت سبزیجات سبز

خورش قورمه سبزی از آن دسته غذاهای ایرانی است که تاثیر ترکیب سبزیجاتی که در آن استفاده می کنید بسیار زیاد است و به همین دلیل باید به این ترکیب توجه ویژه ای داشته باشید. مراقب باشید هر غذایی که در آن از سبزیجات استفاده می شود داشته باشید و تهیه کنید، بهتر است سبزیجات تازه بخرید و بپزید و از یخ زدن خودداری کنید زیرا هم مواد مغذی آن ها کاهش می یابد و هم طعم سبزیجات تازه چیز دیگری است.

یک سبزی لذیذ مناسب ترکیبی از تره، جعفری، گشنیز و شنبلیله است. در این مخلوط باید 40% سیر باشد که همانطور که گفتیم بهتر است تازه تهیه شود جعفری 35% که خورش معطر می شود و گشنیز 20% و در نهایت شنبلیله 5% مقدار آن تند باشد.

  قیمت نجومی گوجه سبز در بازار تجریش; 4 میلیون تن در کیلوگرم

برای لعاب دادن به خورش سبزی می توانید برگ چغندر را به خورش اضافه کنید. همچنین در پایان پخت خورش و زمانی که غذای شما کاملاً پخت، یک مشت شنبلیله خشک به آن اضافه کنید، این کار باعث می شود بوی خورش شما تا سر کوچه برود.

ترکیب و نسبت سبزیجات در آشپزی ایرانی

ترکیب سبزیجات کرفس بخارپز

یکی دیگر از خورش های ایرانی بسیار خوشمزه و خاص خورش کرفس است که به روش های مختلفی تهیه می شود. در اینجا روش معمول و بهترین روش را برای شما توضیح می دهیم. در این خورش از ترکیب چند سبزی استفاده می شود تا عطر مطبوع خانه را پر کند.

برای تهیه سبزی مورد نیاز این خورش به سه واحد جعفری و یک واحد پیازچه نیاز دارید. در واقع ترکیب سبزیجات این خورش به این صورت است که مثلا برای 4 کیلوگرم سبزی کرفس خورشتی باید سه کیلوگرم جعفری را با یک کیلوگرم پیازچه مخلوط کنید. باید بدانید که این مقدار بسیار زیاد است و برای یک خورش 4 تنی به 150 گرم جعفری و 50 گرم پیازچه نیاز دارید. هم به نسبت سبزی و هم به مقدار سبزی دقت کنید تا بتوانید خورش کرفس بسیار خوشمزه ای تهیه کنید چون اگر در این غذا نعنا زیاد باشد یا زیاد سرخ شود خورش تبدیل می شود. تلخ.

به گزارش جامعه گزارش 24، مراقب باشید سبزی های این خورش زیاد سرخ نشوند و مانند خورش سبزی سیاه نشوند، فقط کمی سرخ شوند.

مشکل بعدی این است که می توانید برگ های کرفس جوان را هم خرد کرده و به نعنا و جعفری اضافه کنید و خورش خوشبو و خوش طعمی به دست آورید.

در این خورش برخی سبزی گورما استفاده می کنند که اصلا طعم کرفس به شما نمی دهد.

  باند دزد پسرعموهای قاتل

ترکیب و نسبت سبزیجات در آشپزی ایرانی

ترکیب و نسبت سبزیجات نارگیل

اولین و مهم ترین نکته در مورد سبزیجات نارگیل و درست کردن این غذای خوشمزه این است که برای تهیه نارگیل، سبزیجات شما باید تازه باشند.

برای تهیه یک کاکائو گیاهی خوشمزه، باید از ترکیب چند سبزی در کاکائو خود استفاده کنید تا طعم خوبی داشته باشید. ترکیب سبزیجات مورد استفاده در نارگیل شامل سبزیجاتی مانند تره فرنگی، گشنیز، جعفری، شوید و کاهو است. برای ترکیب این سبزیجات با یکدیگر باید به نسبت آنها توجه ویژه ای داشت.

برای تهیه یک کیلوگرم سبزی مورد نیاز نارگیل، باید 500 گرم تره فرنگی، 300 گرم گشنیز و 200 گرم جعفری داشته باشید و مقداری شوید خرد شده و مقداری برگ کاهو به آن اضافه کنید.


بیشتر بخوانید: راه هایی برای از بین بردن بوی بد دم


کاهوی موجود در نارگیل باعث ترد شدن نارگیل می شود، بنابراین اگر آن را در دسترس نداشته باشید، مهم نیست زیرا این سبزی اصلی در نارگیل نیست.

مراقب باشید اگر فصل سیر تازه نبود و سبزی نارگیلی شما با سیر نبود، سیر را رنده کنید و خوب مخلوط کنید، زیرا نارگیل بدون سیر به اندازه نارگیل با سیر خوشمزه نیست.

ترکیب و نسبت سبزیجات در آشپزی ایرانی

ترکیبی از سبزیجات

یکی از خوشمزه ترین غذاهایی که ما ایرانی ها داریم آش نشه است و آشپزهای حرفه ای معمولا از همین سبزیجات برای آش استفاده می کنند و همین عامل باعث می شود سوپ های بسیار خوشمزه ای درست کنند.

برای تهیه یک سوپ خوشمزه می توانید از ترکیب اسفناج، جعفری، گشنیز و تره فرنگی استفاده کنید. البته همانطور که می دانید ممکن است در بسیاری از موارد برگ های اسفناج در دسترس نباشد، می توانید از برگ چغندر نیز برای جایگزینی آن استفاده کنید.

  قتل عام یک خانواده 5 نفره در شیراز

برای خوش طعم شدن می توانید از اسفناج بیشتری استفاده کنید. همانطور که می دانید اسفناج نه تنها سوپ را خوش طعم می کند، بلکه باعث ته نشینی و لیوان آن نیز می شود.

مراقب باشید سبزی ها را خیلی ریز نبرید و خام و نپخته به قابلمه اضافه کنید.

ترکیب و نسبت سبزیجات در آشپزی ایرانی

ترکیبی از کوفته سبزیجات

کوفته یکی از غذاهای سنتی و بسیار محبوب ما ایرانیان است. انواع کوفته داریم و بهتر است برای تهیه آنها از سبزیجات تازه استفاده کنیم.

به یاد داشته باشید که سبزیجات تازه بو و طعم بهتری دارند و غذای شما را خوشمزه تر و مغذی تر می کنند.

ترکیب سبزیجاتی که در کوفته استفاده می شود شامل جعفری، تره فرنگی، نعنا، ترخون و پیازچه است. می توانید از همین ترکیب این سبزیجات برای تهیه یک کوفته خوشمزه استفاده کنید.

سبزی های تازه را حتما ریز خرد کنید سپس مستقیم به کوفته ها اضافه کنید و له کنید و مخلوط کنید.

ترکیب و نسبت سبزیجات در آشپزی ایرانی

مخلوطی از سبزیجات ترشی شده

استفاده از سبزیجات برای تهیه ترشی هایی که این روزها فصل هستند بسیار مهم است زیرا تاثیر زیادی در طعم و مزه دارد. برای تهیه ترشی خوشمزه از گیاهانی مانند رازیانه، پیازچه، جعفری، مرزه، گشنیز، ترخون و ریحان استفاده می شود که البته سلیقه ای است و بستگی به نوع ترشی دارد.

ترکیب و نسبت سبزیجات در آشپزی ایرانی

ترکیب سبزیجات در آبگوشت بز

آیا تا به حال آب گوشت بز خورده اید؟ مواد سبزیجات در این غذای خوشمزه بسیار مهم است.

معمولاً از ترکیب تره، جعفری و شنبلیله برای تهیه آبگوشت بز استفاده می شود.

2022-11-17 08:50:02

دیدگاهتان را بنویسید