ترفندهای 10 دقیقه ای برای تمیز کردن سینک

ترفندهای 10 دقیقه ای برای تمیز کردن سینک

لوله تخلیه سینک و کانال پنجره آن از جمله مقصران بوی نامطبوع آشپزخانه به دلیل تجمع باکتری و بوی بد است. پیشنهاد می کنیم به جای استفاده از مواد شوینده سمی مانند سفید کننده و لوله بازکن، ترفندهای طبیعی را که در این مقاله ارائه می دهیم، امتحان کنید.

با چند ماده ساده که احتمالا همه افراد آشپزخانه دارند، مانند جوش شیرین، سرکه سفید، آرد و روغن زیتون، می توانید شکل اولیه آن را به سینک بازگردانید و برای همیشه با گرفتگی مجاری، اثر انگشت و بوی بد خداحافظی کنید.

جوش شیرین

ترفندهای 10 دقیقه ای برای تمیز کردن سینک

وقتی سینک شما کثیف است، نه تنها کل آشپزخانه بوی بدی می دهد، بلکه باعث تکثیر باکتری ها نیز می شود. یک راه حل ساده و طبیعی برای این مشکل وجود دارد و آن استفاده از مقدار کمی جوش شیرین و آب است. چند قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک کاسه بریزید و به اندازه کافی آب داغ به آن اضافه کنید تا خمیر شود. خمیر جوش شیرین را روی سطح سینک بمالید و با یک قسمت گورخری اسفنج کثیفی را پاک کنید، حتی می توانید از یک مسواک قدیمی برای تمیز کردن تمام شیارها و ترک های اطراف مجرای پنجره سینک استفاده کنید. پس از اتمام، سینک را با آب بشویید.

پوست مرکبات

ترفندهای 10 دقیقه ای برای تمیز کردن سینک

خردکن ها یکی از کاربردی ترین وسایل آشپزخانه هستند و باید به خوبی از آنها نگهداری شود. وقتی تکه های غذا در شیارها گیر می کند، بوی باقیمانده آن اصلا خوشایند نیست و البته هیچکس دوست ندارد ظرف ها را در سینک بدبو بشوید. برای از بین بردن بوی بد از پوست مرکبات استفاده کنید. پس از پوست کندن پرتقال یا لیمو، آنها را پوست نگیرید. در عوض، آنها را در سطل زباله بیندازید و کلید را فشار دهید. با له شدن پوست مرکبات توسط تیغه های خردکن، عطر آنها بوی بد سینک را از بین می برد. پس هر از چند گاهی این کار را انجام دهید تا هر بار که وارد آشپزخانه می شوید، علاوه بر بوی خوش غذا، بوی بدی از سینک نگیرید.

  نیکولز لطیفی; راننده فرمول یک ایرانی که دنیا را تکان داد

ارد

ترفندهای 10 دقیقه ای برای تمیز کردن سینک

اگر سینک آشپزخانه شما کسل کننده و کثیف به نظر می رسد، می توانید آن را با موادی که احتمالا همه شما در آشپزخانه خود دارید جلا دهید. شاید باور نکنید، اما آرد برای پولیش فولاد ضد زنگ عالی است. برای این کار به آرد، کمی آب داغ و یک حوله نرم نیاز دارید. ابتدا سینک را با آب داغ بشویید و سپس کاملا خشک کنید. هر قطره آب که روی سطح سینک می ماند، آرد را به خمیر چسبناک تبدیل می کند. پس از شستن و خشک کردن سینک، یک لایه ضخیم آرد روی تمام سطح بپاشید. ممکن است به نظر برسد که به جای تمیز کردن سینک، با آن درگیر هستید، اما اینطور نیست. حالا با استفاده از یک پارچه نرم و آرد، حرکات دایره ای سینک را جلا دهید. پنجره و اطراف سینک را با یک حوله در اطراف فاضلاب روشن کنید. ذرات آرد به تمام شیارها و خراش های سطح سینک نفوذ کرده و چربی و کثیفی را از بین می برد. پس از آماده شدن، آرد را از سینک با حوله پاک کنید. به این ترتیب سینک شما مانند روز اول می درخشد.

جوش شیرین و سرکه

ترفندهای 10 دقیقه ای برای تمیز کردن سینک

شستن با سینک سخت است، مخصوصاً زمانی که مجبور باشید ظروف زیادی را بشویید. در این مورد، لازم نیست بترسید و به سرعت با لوله کش تماس بگیرید. این مشکل را می توان با چند متریال که احتمالاً همه شما در خانه دارید حل کرد، اگر در خانه ندارید بدون شک هزینه خرید آنها بسیار کمتر از هزینه ای است که باید برای لوله کشی بپردازید. برای شروع به مقداری سرکه سفید، جوش شیرین و آب جوش نیاز دارید. یک قاشق چای خوری یا قاشق غذاخوری جوش شیرین را در آب و سپس سرکه بریزید. ترکیب این دو ماده باعث واکنش فوری به حباب ها می شود. وقتی سرکه اضافه می‌کنید، باید فوراً روی فاضلاب را با یک پوشش مخصوص بپوشانید و تا زمانی که حباب بند نیامد، پوشش را جدا نکنید. وقتی وزوویوس متوقف شد، سینک را برای حدود 30 دقیقه بگذارید. در طول این نیم ساعت، در برابر وسوسه احتمالی برای برداشتن درب تخلیه یا تمیز کردن آن مقاومت کنید. بعد از نیم ساعت آب جوش را داخل فاضلاب بریزید. حال با ریختن آب جوش تمام لجن و ذرات غذا حل شده و مخلوط جوش شیرین و سرکه شسته می شود.

  سازمان های امنیتی ایالات متحده را با یک برنامه آنتی ویروس روسی به چالش بکشید

آب اکسیژنه

ترفندهای 10 دقیقه ای برای تمیز کردن سینک

اگر سینک شما مستعد گرفتگی های مکرر است، از تکرار آن به روشی خانگی جلوگیری کنید. به جای ریختن مواد شوینده سمی در سینک، از محلول های طبیعی استفاده کنید، که به طور بالقوه می تواند به لوله ها و لوله کشی آسیب برساند. هر هفته یک لیوان آب اکسیژنه در فاضلاب بریزید تا از ساعت ها بلاتکلیفی و دستمزد جلوگیری کنید. پس از ریختن پراکسید هیدروژن در فاضلاب، یک ساعت آن را به حال خود رها کنید و سپس سینک را با آب گرم بشویید. پراکسید هرگونه گرفتگی احتمالی را قبل از اینکه مشکل ساز شود از بین می برد. همچنین خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد و از ایجاد هرگونه باکتری یا کپک جلوگیری می کند. بنابراین همیشه یک بطری پراکسید هیدروژن یا پراکسید هیدروژن در کمد زیر سینک داشته باشید، پس حتما هفته ای یک بار این کار را انجام دهید.

روغن زیتون

ترفندهای 10 دقیقه ای برای تمیز کردن سینک

با اثر انگشت و لکه های آب روی سطح سینک و شیر آب برای همیشه خداحافظی کنید. این آخرین ترفند سینک ظرفشویی شما را برای مدت طولانی پس از تمیز کردن براق و شاداب نگه می دارد. فقط یک حوله تمیز را به چند قطره روغن زیتون آغشته کنید و روغن را با حوله روی سینک بمالید. پس از اتمام، سطح سینک را دوباره با یک پارچه میکروفیبر تمیز یا حوله کاغذی پاک کنید تا زمانی که تنها لایه نازکی از روغن زیتون روی سطح باقی بماند. این لایه نازک در برابر لکه و اثر انگشت مقاوم است. برای اینکه دستانتان چرب نشود می توانید از دستکش برای انجام این ترفند استفاده کنید. لکه های آب سخت و اثر انگشت با این ترفند پاک می شوند.

  خاطرات تلخ بهرام رادان از درگذشت پدرش

منبع: ehow

دیدگاهتان را بنویسید