تراژدی کودک نظافتچی انجمن 24

جامعه 24 – عصر سه شنبه شب تلخی برای رهگذران عبوری از خیابان کلانتری موسی آباد اسلامشهر بود. صدای ترمز و برخورد غرور به سطل زباله کنار خیابان، سکوت محله را شکست. اطرافیان وحشت زده به راننده پراید که داخل خودرو نشسته بود رسیدند. یکی از اهالی برای او لیوان آب آورد و چند نفر سعی کردند سطل را جابجا کنند تا میزان خسارت را ارزیابی کنند.

وقتی سطل را تکان دادند با صحنه تلخی روبرو شدند. پشت سطل جسد پسری روی زمین افتاده بود و کنارش کیسه ای پر از زباله بود.

آنها به سرعت با 911 و پلیس تماس گرفتند و زمانی که EMS به محل رسید و پسر را معاینه کرد، به دلیل شدت جراحات وارده مرده اعلام شد. بررسی صحنه نشان داد پسر جمع آوری زباله در حال تماشای داخل سطل بوده که راننده پراید متوجه وی نشده و پس از تصادف با سطل، پسر بچه بین دیوار و سطل مکانیزه گیر کرده و جان خود را از دست می دهد. خبر مرگ پسر خیلی زود در محل پیچید و بچه هایی که در آن منطقه کار می کردند به آنجا رسیدند و پسر را شناختند.

او یک شهروند افغانستانی بود که با خانواده اش در یکی از حومه شهر زندگی می کرد. یکی از دوستانش به خبرنگار ما گفت: «محمد و خانواده اش چند سالی است که به ایران می آیند. محمد با نظافت و جمع آوری زباله به خانواده خود کمک کرد. عصر سه شنبه که از ماجرا مطلع شدم، خودم به آنجا رفتم. جمعیت زیادی دور او جمع شدند و بر جنازه اش پول ریختند. اگر این پول در زمان حیاتش به او داده می شد، دنبال ضایعات در سطل های زباله نمی گشت. وقتی خانواده اش متوجه شدند که او تصادف کرده است، به آنجا رسیدند و از راننده شکایت کردند.

  بی خوابی را در ماه مبارک رمضان جدی بگیرید

امروز جسد را برای دفن بردند.» به گفته شاهدان عینی، راننده برای فرار از دست مسافران متجاوز، عمداً با سطل زباله برخورد کرده است.

برای بررسی صحت و سقم این حادثه با سرهنگ علی آقا خانگر فرمانده انتظامی اسلامشهر تماس گرفتیم که وی در توضیح این حادثه گفت: عصر روز سه شنبه، حادثه یک دستگاه پراید با سطل مکانیزه در موسی آباد ۱۶ پلیس اسلامشهر گزارش شد. ایستگاه و تیمی از ماموران در محل حاضر شدند. در بررسی های اولیه مشخص شد راننده عمدا بدون توجه به کودک کار با سطل برخورد کرده و باعث مرگ کودک شده است. راننده مورد بازجویی قرار گرفت و ادعا کرد که راننده تاکسی اینترنتی است. دو مسافر را سوار کرده بودم که متوجه شدم آنها متجاوز هستند و قصد سرقت ماشین من را داشتند. برای خلاص شدن از شر آنها تصمیم گرفتم ماشین را به دیوار بزنم تا دزدیده نشود. نمی‌دانستم بچه‌ای پشت سطل است.»

فرمانده انتظامی شهرستان اسلامشهر ادامه داد: ادعای این راننده توسط پلیس آگاهی در دست بررسی است تا صحت این حادثه زورگیری یا سهل انگاری باعث این حادثه شود. خانواده پسر افغان نیز شناسایی و از راننده شکایت کردند و پرونده به دادسرا ارسال شد.

2022-09-02 03:31:07

دیدگاهتان را بنویسید