تدابیر ویژه تاج محرم

جامعه 24 – دکتر عباس شیراوگن درباره آمادگی های مقابله با کرونا برای ایام محرم گفت: هیئت های مذهبی در مناسبت های مختلف برای مقابله با ویروس کرونا همکاری خوبی داشته اند. برنامه‌هایی که برای ایام محرم در زمینه مقابله با کرونا اتخاذ شد، تصمیماتی است که قبلاً برای موارد قبلی گرفته شده بود و ما نیز همین روند را ادامه می‌دهیم.

وی افزود: یکی از سوالات در مورد ظرفیت مکان ها و برنامه هایی است که در ماه محرم برگزار می شود. اگر این برنامه ها در فضای باز باشند از نظر ظرفیت مشکلی ندارند. در عین حال توصیه می شود که مراسم در فضاهای باز برگزار شود تا هوا به راحتی در گردش باشد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در ادامه با بیان اینکه رنگ بندی شهرها بر ظرفیت برگزاری مراسم تاثیرگذار است، ادامه داد: در شهرهای قرمز رنگ از 30 درصد فضا برای برگزاری مراسم استفاده می شود. این میزان در مناطق نارنجی 40 درصد است و در شهر زرد این مراسم با 70 درصد ظرفیت برگزار می شود. در شهرهای آبی نیز محدودیتی وجود ندارد.


بیشتر بخوانید: افزایش 6 برابری بیماران سرپایی کرونا


وی در یک برنامه رادیویی با تکذیب شایعه «ممنوعیت برگزاری مراسم محرم در مکان های سرپوشیده» گفت: اگر مراسم در مکان سرپوشیده برگزار می شود، تهویه مناسب، رعایت فاصله و استفاده از ماسک نیز از جمله موارد است. لازم است .. علاوه بر این افراد برای افزایش سطح ایمنی جامعه باید واکسن تقویتی دریافت کنند.

2022-07-29 06:33:25

  اقدام به سرقت کودک

دیدگاهتان را بنویسید