تخم مرغ و گوشت باعث لخته شدن خون می شود؟!

اگرچه لخته شدن خون پاسخی طبیعی به آسیب های بدن است. اما گاهی اوقات می تواند منجر به گرفتگی عضلات، درد و تورم شود و در صورت ورود به سیستم گردش خون کشنده باشد.

لخته های خون در وریدهای پا، بازوها و کشاله ران ایجاد می شوند و زمانی که جدا می شوند و به قسمت های دیگر بدن مانند ریه ها می روند، می توانند خطرناک باشند.

لخته شدن خون معمولاً در اثر عواملی مانند جراحی، سرطان و بارداری ایجاد می شود. اما طبق تحقیقات محدود، صبحانه محبوب جهان ممکن است با لخته شدن خون نیز مرتبط باشد.

مطالعه‌ای در کلینیک کلیولند نشان می‌دهد که یک ماده شیمیایی به نام کولین موجود در تخم‌مرغ و گوشت نیز می‌تواند خون را مستعد لخته شدن کند. خود کولین گاهی اوقات در مکمل های بدون نسخه به فروش می رسد. این یک ماده مغذی اساسی است که به طور گسترده برای سلامتی توصیه می شود.

بدن انسان خود کولین کمی تولید می کند. اما بیشتر این مواد از طریق منابع غذایی تامین می شود. محققان می گویند که مصرف این ماده مغذی در غلظت های بالا می تواند منجر به لخته شدن خون شود.

به گفته محققان، باکتری‌های روده می‌توانند با کولین تعامل کنند و ترکیبی تولید کنند که باعث جمع شدن پلاکت‌های خون می‌شود و منجر به لخته شدن خون می‌شود.

در مطالعات قبلی، این ماده با افزایش خطر لخته شدن خون، حمله قلبی و سکته مغزی مرتبط بود. سطوح بالای این ماده در خون با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی مرتبط است. با این حال، با افزایش خطر لخته شدن خون در انسان، می توان این خطر را با مصرف آسپرین با دوز پایین به حداقل رساند. با این حال، در حالی که این دارو ممکن است در کاهش این خطر موثر باشد، ممکن است آن را به طور کامل از بین نبرد.

  فال حافظ در 23 ژوئن 1401

با این حال، محققان می گویند کولین موجود در غذا به طور کلی بی خطر است. اما مصرف مکمل های حاوی این ماده می تواند برای انسان خطرناک باشد.

دکتر استنلی ال هازن، متخصص قلب در کلینیک کلیولند، می گوید: «مکمل های کولین را مصرف نکنید، مگر اینکه پزشک به شما بگوید.

دیدگاهتان را بنویسید