تحویل آنتی بادی علیه آمیکرون

سازمان غذا و دارو (FDA) استفاده از آنتی بادی ها، یکی از داروهای اصلی ضد میکرون را رد کرده و استفاده از آنها را متوقف کرده است.

با توجه به اینکه سویه آمیکرون در حال حاضر در بسیاری از نقاط جهان گسترده شده است، کارشناسان معتقدند که درمان ها باید بر روی داروهای موثر در این سویه متمرکز شوند.

کارشناسان سازمان غذا و داروی ایالات متحده اخیراً گفته اند که آنتی بادی های Regeneron و Eli Lilly نباید استفاده شوند زیرا این آنتی بادی ها در برابر آمیکرون موثر نیستند. در حال حاضر تقریباً تمام بیماری های عروق کرونر قلب در ایالات متحده از نوع آمیکرون هستند.

هر دو شرکت داروسازی قبلا گفته بودند که داروهای تزریقی آنها تاثیر زیادی روی آمیکرون نخواهد داشت.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) گفته است که مجوزهای اضطراری هر دو دارو را لغو خواهد کرد. از سوی دیگر، اگر این دو دارو بر روی گونه های آینده موثر باشند، مجوز مجدد دریافت خواهند کرد و محققان نیز به دنبال راه های موثری برای مهار ایمیکرون هستند.

محققان آفریقای جنوبی سویه جدیدی از ویروس تاج را شناسایی کرده اند که با نام B.1.1.529 شناخته می شود که دارای جهش های متعدد است. سازمان بهداشت جهانی این گونه جدید را به عنوان یک مشکل شناسایی کرد و نام آن را در الفبای یونانی “آمیکرون” گذاشت.

به گفته سازمان بهداشت جهانی، موارد emicron هر 36 تا 72 ساعت دو برابر می‌شود، که نشان می‌دهد سویه جدید “مزیت رشد قابل توجهی” نسبت به دلتای غالب دارد.

  3 غذای هیجان انگیزی که در سال 2022 محبوب خواهند شد

سویه Emicron حاوی 37 جهش در پروتئین خار است که برای اتصال و حمله به سلول ها استفاده می شود. این تعداد غیرعادی جهش است و ممکن است بهانه ای برای گسترش سریع این گونه باشد. این سویه می تواند افراد واکسینه شده و همچنین بهبود یافته ها را مبتلا کند. در مقایسه با آمیکرون، گونه دلتا تنها 13 جهش ژنتیکی در پروتئین تاج خود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید