تحریم گاز روسیه غیرممکن است

“کارل نهمر” صدراعظم اتریش او روز پنجشنبه گفت که تحریم گاز روسیه به دلیل جنگ است اوکراین غیر ممکن است.

به گزارش خبرگزاری تاس، ناچمر در یک کنفرانس مطبوعاتی با نخست وزیر ویکتور اوربان مجارستان وی گفت: موضع اتریش این است که نمی توان بسته تحریمی علیه صادرات گاز روسیه تعریف کرد.

نخست وزیر اتریش افزود: نه تنها به این دلیل که اتریش به گاز روسیه وابسته است، بلکه صنعت آلمان نیز به آن وابسته است و اگر صادرات گاز روسیه از بین برود، اتریش نیز سقوط خواهد کرد و با بیکاری گسترده مواجه خواهیم شد.

وی همچنین گفت: وضعیت کنونی اوکراین نشان می‌دهد که تحریم‌ها به اندازه کافی مؤثر نیستند و دلیل آن این است که «ارتش روسیه و فدراسیون روسیه به دلیل وسعت و توانایی‌های خود انعطاف‌پذیر هستند».

با این حال، ناهامر گفت که تحریم‌های هوشمند، از جمله محدودیت‌های اقلام الکترونیکی، اثربخشی خود را در بلندمدت نشان خواهند داد.

تحریم گاز روسیه غیرممکن است

وی با گلایه از عدم اقدام رهبران اتحادیه اروپا در خصوص بحران انرژی گفت: کمیسیون اروپا بیانیه های زیادی منتشر می کند اما اقدامات بسیار اندکی انجام می شود و هیچ نشانه ای از اجرای پلت فرم مشترک پیشنهادی کمیسیون اروپا برای خرید گاز دیده نمی شود.

نخست وزیر مجارستان همچنین به خبرنگاران گفت که اوکراین قادر به پیروزی در این جنگ نیست و راهبردهای ناتو برای حمایت از اوکراینی ها با آموزش و تسلیحات «تاکنون نشان داده است که به پیروزی منجر نمی شود».

اوربان هشدار داد که بدون دستیابی به صلح در اوکراین، کل اتحادیه اروپا “به حالت جنگ سوق داده خواهد شد و بدون تغییر در استراتژی، صلحی وجود نخواهد داشت.”

  13 سوال مهم در مورد دوز چهارم واکسن کرونا

این مقام اروپایی در ادامه گفت: اگر جنگ ادامه پیدا کند، معلوم نیست چگونه از رکود اقتصادی جلوگیری کنیم.

وی با تایید سخنان نهمر مبنی بر عدم امکان تحریم گاز روسیه گفت: ما به دیواری برخورد کرده ایم که همان تحریم گازی است و پیشنهاد می کنم اتحادیه اروپا به آن دیوار برخورد نکند.

نخست وزیر مجارستان تاکید کرد: تنها گفت وگوی روسیه و آمریکا می تواند به این درگیری پایان دهد، زیرا روسیه به دنبال تضمین های امنیتی است.

روز شنبه، پیتر سیارتو، وزیر امور خارجه مجارستان اعلام کرد: «می‌خواهم صریح باشم. من از سیاستمداران برجسته در اروپای غربی شنیده ام که آنها منابع جایگزین گاز پیدا کرده اند و می خواهند از وابستگی خود به گاز روسیه خلاص شوند، پس چرا هشدار می دهند؟

وی افزود: فصل سرما فرا می رسد و سیاستمداران باید بگویند که آیا گاز وجود دارد یا خیر و نباید پشت حقیقت تامین انرژی پنهان شوند.

آنالنا بربورک، وزیر امور خارجه آلمان نیز روز جمعه نسبت به ناآرامی اجتماعی در آلمان در صورت قطع صادرات گاز روسیه به این کشور هشدار داد.

سی‌ان‌ان به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد که دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا نگران است که کمبود گاز ناشی از قطع نفت، گاز و انرژی روسیه به غرب، اتحاد اتحادیه اروپا علیه مسکو را تضعیف کند.

در همین حال، روز دوشنبه، غول انرژی روسیه گازپروم اعلام کرد که کار روی توربین دیگر ساخت زیمنس را با رسیدن به تعمیرات اساسی متوقف کرده است. . این منجر به کاهش ظرفیت ایستگاه کمپرسور “Portovaya” به نصف – از 67 به 33 میلیون متر مکعب در روز می شود. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه هفته گذشته در این مورد هشدار داد.

  قیمت اجاره آپارتمان 40 تا 60 متری در تهران

دیدگاهتان را بنویسید