تجمع بنز; از 500 میلیون تا 5 میلیارد تن

روز گذشته باشگاه مرسدس بنز ایران مجموعه ای از خودروهای کلاسیک این برند را در باغ کتاب تهران برگزار کرد. کنفرانس برای عموم آزاد بود. جمعیت و خانواده هایی که در این مراسم از یکدیگر عکس می گرفتند نشان از علاقه مردم به این جاذبه های لوکس داشت.

در این جلسه مدل های مختلف بنز ساخت تا سال 2000 با قیمت های متفاوت و البته رنگ های جذاب حضور داشتند.

قیمت یک بنز کلاسیک چقدر است؟

ارزش خودروهای نمایش داده شده متفاوت بود. از 500 میلیون تا پنج میلیارد تن. قیمت آنها بر اساس مدل و حجم خودرو، آپشن هایی مانند تهویه مطبوع و سانروف، تمیزی خودرو، سفارش داخل کشور، لاستیک، چراغ، لوازم جانبی و کارکرد تعیین می شود.

برخی از مالکان این خودروها در این گردهمایی به تجارت نیوز گفتند که این خودروها را سال ها پیش خریداری کرده اند. مردی گفت که 10 سال پیش بنز خود را به قیمت هشت میلیون تن خریده و اکنون 600 میلیون تن قیمت دارد. یک خودروی دیگر 10 سال پیش 170 میلیون قیمت داشت و اکنون پنج میلیارد تن ارزش دارد.

یکی از حاضران خودروی خود را در دهه 70 به قیمت 50 میلیون تن خریده بود که در حال حاضر 700 تا 800 میلیون تن قیمت دارد. برخی گفتند خودرو را از پدرشان به ارث برده اند و قیمتی تعیین نکرده اند.

البته بسیاری از این سواران لوکس گفتند که خودروهایشان برایشان یک سال هزینه ندارد. نکته دیگری که صاحبان این خودروها نیز به آن اشاره کردند ایمنی و کیفیت بدنه این بنزهاست. اما مردم می گفتند این خودروها برای ترافیک شهری مناسب نیستند. این گونه خودروها را به دلیل علاقه به برند بنز نگه می دارند و برخی نیز آن ها را جمع آوری می کنند.

  آمار عجیب از قربانیان تاج در اروپا و آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید